Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire "erkökcstelen" dolog...

Mennyire "erkökcstelen" dolog mentőhelikoptert megnézni, fotózni?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt (sajnos) jött a környékre egy mentőhelikopter. Mivel szeretem a repülést és mindent ami repül, kimentem megnézni. Nos, az eset a leszállóhelytől néhány házzal arrébb történt, ezért a legénység bement segíteni a mentős kollégáknak, a gép pedig üresen állt.

A kérdés, ami megfogalmazódott bennem, hogy ilyenkor nem túl nagy erkölcstelenség-e odamenni a géphez és megnézni közelről a belsejét is, illetve lelkes spotter lévén pár fotót lőni akár a pilótafülkéről (saját célra). Félreértés ne essék, nem a balesetet/sérültet fotóznám, ő még nem volt a gépen (egyébként az ilyen fotózókat/bámészkodókat magam is elítélem), engem csak maga a helikopter érdekel. A legjobb az lett volna, ha mondjuk a pilóta a gépnél marad, ezesetben nyilván odamegyek és megkérdezem, de üres gép esetén mi a helyzet? Nem szólnának érte? Vagy ha pont jön ki a személyzet, nem esnének nekem, hogy mégis mit képzelek? Egyébként nem mentem most közel, pár képet csináltam távolról, de jó lett volna egészen közelről is megnézni. Mi a véleményetek erről?



2019. szept. 6. 14:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25%

Ha nem zavarsz vele senkit, akkor mi a gond?

Gondolom, közterületen szállt le, nem elzárva az emberektől. Ha nem zavarsz vele másokat, miért ne mehetnél oda? Nincs kint a tábla, hogy odamenni tilos, és semmi.

Autókat is nyugodtan fényképezhetsz az utcán, senki nem tiltja meg. Csak ha felteszed a netre, a rendszámot ki kell takarni.

Emberek fényképezése a problémásabb.

2019. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
0%
így van tegyél úgy mintha közteres lennél s tegyél cetlit az ablakára. eközben jól megnézheted
2019. szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
35%

11. vagyok. Gondolom, a lepontozó autótulajdonosok úgy gondolják, majd ők megmondják másoknak, ki hogyan fényképezzen az utcán, és kisajátítanak maguknak egy területet, ami mindenkié.

De ha nem tetszik, akkor is lehet fotózni, csak nem mehetsz be mások területére.

Az utca mindenkié, ott oda mész és azt fotózol, amit akarsz, nyilván a közlekedés szabályainak megfelelően, tehát pl. zebrán vagy út közepén ne állj meg fotózgatni, maradj olyan területen, ahol gyalogosok szabadon közlekedhetnek.

2019. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
28%
Amig bent vannak, nincs sérült jelen. Addig csak egy utcán parkoló gép. Semmi erkölcstelen nincsen benne. nem bulvároskodsz. csak érdekel a gép. egész nyugodtan körbefotózhattad volna. Ha nem akadályozod őket, semmi baj nincs. pláne ha magadnak. De van egy rossz hírem. nem valószínű hogy jövőhéten is ott parkol majd, ergo erről lemaradtál.
2020. febr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
15%

Itt valami nem kóser.

A kérdező egyszer feltételes, egyszer pedig múlt időben beszél.

2020. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
15-ös, rajtad kívül mindenki értette, de leírom neked. A leírás első bekezdése ami akkor, aznap történt, a múlt idő. A második bekezdés pedig amin gondolkoztam, hogy a jövőben mit csinálnék, ha ilyen lenne, ezért a feltételes mód. Érthető?
2020. márc. 24. 13:18
 17/17 anonim ***** válasza:
75%
Mégis minek emeled ki?
2020. szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!