Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ilyenkor is van öt bukás után...

Ilyenkor is van öt bukás után pszichológiai vizsgálat?

Figyelt kérdés

Szóval tegyük fel, hogy valakinek már van jogosítvànya automatavàltós autóra, úgy dönt, hogy le akar vizsgàzni manuàlis váltón is. Ugye ilyenkor nem kell mindent elölről kezdeni, csak a vizsgát kell kifizetni. Ha megbukik ötször, akkor neki is van pszichológiai vizsgàlat, vagy különbözeti vizsgàval korlàtlanszor lehet próbálkozni?

Csak értelmes válaszokat kérek!


2019. szept. 24. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értelmes válaszom: akinek már van rutinja automatán, aligha fog öt sikertelen vizsgáig eljutni.
2019. szept. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, valóban így lehet. Azonban érdekel ez a dolog, mert automatàn akarok most majd vizsgázni, és gondoltam a manuàlisra majd később teszem le, ez előtt pedig manuàlison vezettem és nagyon nem ment.
2019. szept. 24. 12:26
 3/5 anonim ***** válasza:

kedves kérdező. bátran végezd el az automata váltóst, aztán ha azzal szerzel némi gyakorlatot, meglátod a kézi sem lesz nehéz.

a kérdésedre válaszolva: nem lesz öt bukásod. ha mégis, a piszológus vajon milyen varázsigével fog ügyesebbé tenni?


A családomban ketten is automatára vizsgáztak, aztán simán ment a kéziváltós is.


nem fogsz megbukni.

2019. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Nem „csak a vizsgát kell kifizetni”, vizsgázni is kell.

Ez is gyakorlati vizsga, és a vizsgabiztos a vizsga eredményeként itt is adhat „Megfelelt” vagy „Nem felelt meg” minősítést. És a jogszabály nem tesz különbséget gyakorlati vizsgák közt:

„3. § (2) Rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálat szükséges:

a) a gépjármű-vezetési gyakorlatból ötödik sikertelen vizsgát követő vizsga letételéhez,” ← 444/2017. (XII. 27.) Korm. rendelet a közúti járművezetők pályaalkalmassági vizsgálatáról


Ilyen esetben nem igazán várható folyamatos öt sikertelen vizsga, de szabályozás szempontjából ez a helyzet.


Aki ennyire rossz eredménytől tart, a vizsga előtt célszerű gyakorlati órákat vennie.

2019. szept. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Még messze vagyok a vizsgától, mint írtam eddig manuàlon vezettem, és most készülök váltani automatàra, hogy azon vizsgàzhassak.
2019. szept. 24. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!