Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nehezen megy a vezetés, mit...

Nehezen megy a vezetés, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy elég nehezen megy a vezetés. A rutin pályára visz az oktatóm, de még mindig nem megy úgy, ahogy “kellene”. Más ennyi óra után már rég a forgalomban megy. Jó, én elismerem, hogy nem vagyok való még a forgalomba. Az oktató is csak húzogatja a száját, meg célozgat, hogy már ezt is, meg azt is rég tudnom kellene.. Szoktam tőle kérdezni, hogy merre menjek, most melyik feladatot csináljam meg, de sose időben szól, én meg gyakran túl megyek azon a ponton, amire ő gondol, hogy mennem kellett volna. Szóval ő tudja fejbe, hogy merre, és azt várja én is tudjam. Nem tudok kiigazodni rajta. Ha valamit elrontok, akkor megkérdezi, hogy ezt most miért csináltam? Én pedig válaszolok, hogy pl. véletlen volt, vagy nem tudtam merre menjek. Olyankor pedig csak legyint, hogy úgyis megmagyarázom.. Miközben ő kényszerít magyarázkodásra. Nem fékez bele, ha kell, hagyja, hogy érintsem a szegélyt, utána meg mondja a magáét, hogy ez sokba lesz. Sokszor nyomja a telefonját, meg ha olyan helyzet van, nem nyomja be a pedálokat, hagyja hogy legyen egy ok, amiért pampoghat velem.

Kezdem megutálni az egészet, nagyon csalódott vagyok, hogy miért nem megy jobban, miért nem érzem az autót, miért nem vagyok ügyesebb. Mikor az életben már nagyon sok mindent elértem és megcsináltam, ez pedig kifog rajtam. Mennyi óra után mentetek vizsgára? Volt olyan, akinek 50 feletti volt az óraszám mire vizsgázni ment? Köszönöm a normális válaszokat, trollok kíméljenek, így is elég rosszul érzem magam.



2019. szept. 24. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Nem tudod, hogy ezt nem a “társasági élet” hanem a “közlekedés” kategóriába kellett volna kiírnod? Mi van veled, ezt már rég tudnod kellett volna. 🧐
2019. szept. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De tudom, csak kitöltöttem a kulcsszavakat, nyomtam hogy mentés és már kint is volt a kérdésem.
2019. szept. 24. 16:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem szörnyen ment a vezetés. Később derült ki, hogy az oktatóm se számított jónak. Türelmes volt, nem a telefonját nyomkodta de nem sokat segített, nem nagyon tudta megtanítani mit hogyan kell, inkább elvárta, hogy alapból tudjam. Pedig pont fordítva kellett volna hozzáállnia. Tehát lehet, hogy oktatót kéne váltanod. Picivel ötven óra felett mentem elsőnek vizsgára viszont egyből sikerült ami viszonylag ritka. De ez is a vizsgáztatón múlik, ha valaki nagyon meg akar buktatni akkor nincs olyan nehéz dolga. Ez már régebben volt de még mostanában is csak egyedül szeretek vezetni és azt se élvezem. Egész életemben figyelemhiánnyal küzdöttem ezért nagyon kell figyelnem vezetés közben, hogy ne okozzak balesetet.

Arra kéne rájönni, hogy azért nem megy jól, mert még nincs tapasztalatod, vagy mert egyszerűen rosszul próbálsz valamit csinálni. Nálam ez volt a gond. Azonkívül persze, hogy nincs érzékem hozzá.

2019. szept. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miért nem keresel másik oktatót?


De most őszintén. Van akinél bejön ez a fajta tanítás. Nálad még csak hatraltat.

Keress mást.

2019. szept. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is, egy másik oktató lehet megoldaná a problémát. A leírásodban eléggé érződik is hogy az oktatódat hibáztatod azért mert neked nem megy. Lehet igazad is van, keress egy másikat :) és kitartás, meglesz az
2019. szept. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Hozd ki magadból a legjobbat, ha nekem ment 4 bukás után 70 valahány óránál vizsgázni, akkor Te is megszerzed a papírkád. Hozzáteszem, én nem igazán értem még most sem a kreszt, pedig 1-2 nap kihagyással vezetek, egyszerű, ha valamiben nem vagyok biztos, elengedem a másikat mint sem hogy összemenjünk.

A vezetéssel nem volt baj soha, de megjegyezte hogy sajátos egy vezetési stílussal közlekedek, hozzátette Olaszországban több helye lenne ennek, mint idehaza :D


Én a vezetések alatt utáltam meg az egészet, mindig minden parancsba volt adva szinte másodpercre pontosan kellett irányjelzőt használni, ha nem húzódtam a padkához 5 centire már kaptam a magamét.

Egy k___a parkolást volt hogy 3x megcsináltatott ha olyan kedve volt, mindig kérte hogy a kormányt tekerjem egyenesbe, a kerék nem állhat ferdén...


Én 3 bukás után már leszartam az egészet, órákra is érdektelenül mentem, az utolsó vizsgám előtt a 30 perc gyakorlás alatt pl egy Porsche kb 100+al elsuhant előttem hol ott állnia kellett volna a pirosnál, hisz az én sorom kanyarodott kifelé, ha akkor nem taposok a fékbe, az oktatónál hamarabb! akkor talán még most sem lenne jogsim tanuló autó hiányában, szóval ennyit arról hogy ahány ember annyi féle gondolkodás.


Egy szónak is száz a vége, egyszer szerezzen jogsit valaki, onnantól a maga embere.


Én 140 lóerős autót vettem, nem hallgattam senkire, tanuló vagy még nem kell neked drága autó stb. Mégis úgy vezetek pár hónap alatt mint más 20 éve.

Jó mondjuk én rugalmasan kezelem a vezetést és nem idegességként, fejben eldöntöm merre akarok menni, városon keresztül vagy "hegyen" át ahol nincs lámpa.

2019. szept. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lepődj meg, de a te példád is azt mutatja, hogyan lehet rutin pályán úgy eltölteni sok órát, hogy közben lényegében semmit nem tanultál.

Ebben az oktatónak is megvan a szerepe, bár a jármű kezelését csak gyakorlással lehet megtanulni, a semmi közepén forgolódva nehezebb fejlödni, közúton egyértelműen látod az utat, de persze ott az oktatónak is jobban kell figyelni.

Meglepődnél milyen sokan vizsgáznak 50-60, vagy akár több óra gyakorlás után, de az oktatónak illene tanitani is.

2019. szept. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Múlt pénteken vizsgáztam 35 órából. Az első két órát töltöttem a pályán. Kétszer lefulladtam, majdnem neki mentem a konténereknek, és kaptam egy "b*zdmeg-ot" mert úgy beleléptem a fékben, hogy majdnem kirepült a szélvédőn. Elég sokáig volt problémám a pedálkezeléssel, és a forgalomban nekem mindig baj volt, hogy halkan kérdezem a dolgokat. Ez csak egy lehetőség, hogy ez a bibi.

Folyton balhét csapott parkolásnál, megfordulásnál, hogy miért nem megyek előrébb/hátrább, nem látom, hogy még van hely?? Őszintén közöltem vele, hogy nem érzem se az elejét, se a hátulját és a kerekeit sem. Egyszer kaptam fel nagyon a vizet, úgy, hogy őszintén, miután hazamentem kisírtam magam(vizsga előtt három nappal:D). De alapjáraton véve a hozzáállás is sokat számít. Én mindig boldogan mentem vezetni, kizártam minden nyűgömet, inkább hallgattam az oktatót, néztük az embereket és véleményt alkottunk róluk és csak élveztem a vezetést.

Nem mindenki egyforma, ezért ne aggódj azon, hogy nem megy neked egyből:)) Jobbik esetben egyedül tanulsz, így lényegében személyre szabott oktatásban kéne részesülnöd.

Tényleg csak annyi, hogy szeresd a vezetést és ne stresszeld túl (habár tudom, nehéz ezt megfogadni). Végső esetben, válts oktatót, ha mégsem érzed, hogy meg tudna tanítani téged. Tudooom...én is rengeteget olvastam utána és millió sztereotípia kering a neten a szörnyű oktatókról. De mégis ő a tanár, tudja mit csinál és bíznod kéne benne. Nem mindegyik megy pénzlehúzásra...


Sok sikert kívánok neked!:))

2019. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#6#

Leírod, hogy még a KRESZ-t sem ismered, valahogy meglett a jogsid, de néhány hónap után úgy vezetsz, mint más 20éves gyakorlattal...

20éves gyakorlattal is lehet rosszul vezetni, de az biztos, hogy a szabályok ismerete nélkül jól nem... az nagyon veszélyes, ha elhiszed magadról, hogy milyen jól megy.

2019. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
94%

Ez az oktató egyetlen dologhoz nem ért: az oktatáshoz.


Az, hogy utólag magyarázatot követel arra, hogy miért hibáztál, fontos része lehetne a problémáid megértésében. De úgy tűnik, semmilyen következtetést nem próbál levonni a hallottakbol, nem próbálja megérteni, mi hátráltat téged és hogy mit tehetne érted ő, mint oktató. Az ilyen “szakember” esetében kérdezem, hogy mi a francért nem nyomja ki inkább reggel az ébresztőt a pïcsába és aludja át inkább az egész napot...

2019. szept. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!