Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet nem nekem való a vezetés...

Lehet nem nekem való a vezetés? Folytassam vagy hagyjam a fenébe?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok és ma buktam meg harmadjára forgalmi vizsgán. Teljesen elment a motivációm megcsinálni és pénzem sincs már, szüleim sem tudnak tovább támogatni. A kresz és elsősegély vizsga elsőre meglett. Viszont a forgalmi az egy sátán nekem. Júniusban kezdtem neki és sokkal bénább voltam mint az átlag. A kötelező 30 óra alatt csak a 20. óra után engedett ki a forgalomba mert addig nem ment az autó működtetése. Majd a kötelező 30 után még vettem 10 órát, mert hát kb 0 tapasztalatom volt még a forgalomban. Sokat segített az a 10 plusz ez tény. Viszont az első vizsgán a 35. Percben azért buktam meg, mert elfelejtettem sávváltásnál belenézni a tükörbe. Ezután vettem még 5 órát, majd a második vizsgámon a 30. Percben azért buktam meg, mert nem adtam meg kisutcában az elsőséget, amikor úgy láttam, hogy elengedett a teherautós, de ezt a vizsgabiztos nem így vette észre. Ezután vettem 2 órát, majd ma azon buktam meg a 30. Percbenmert az aldi parkolóban későn vettem észre egy autóst, akinek elsőbbsége volt de megálltam időben és elengedtem volna, de mivel nem tudta eldönteni mit akar ezért elengedett. A vizsgabiztos szerint meg egy bunkó voltam és direkt kiharcoltam az elsőbbséget. A baj meg az is, hogy az első vizsga után elköltöztem 70 km-re egy másik városba és mindig vissza kell vonatoznom 2 órát, mert nem akartam oktatót és autót váltani a célegyenesben. Nem tudom mi legyen. Már összeomoltam legbelül. Nem fáj meg nem sírok miatta csak rosszul esik és nagyon sok pénzem benne van. Elkeseredésemben illegálisan is vezettem pár órát egy faluban kb 1 hete nagypapámmal az autómban (megörököltem tőle a régi autóját, mert vett magának újat). Mit mondanátok nekem?

2019. okt. 12. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, hogy ez semmi! 30. percekig mindig eljutottál a vizsgákon és ez egyértelműen azt bizonyítja, hogy igenis menni fog!


Folytasd! Most már tényleg rengeteg mindent tettél bele és nagyon kevés hiányzik a sikerhez, ne add fel!


Én a helyedben dolgoznék, pénzt gyűjtenék és közben folyamatosan járnék legalább hetente egyszer vezetni akár mégis egy másik oktatónál, de nem feladni!


Anno nekem is csak harmadjára sikerült a forgalmi, de én túlgörcsöltem és akkor sikerült, amikor már nem izgultam annyira.


Ráadásul én mindig utáltam a kocsikat és soha nem akartam megtanulni vezetni, eszemben sem volt és utáltam az egészet. Na, most ha nekem sikerült megcsinálnom ilyen lelki ellenállások közepette és azóta megszerettem, akkor neked hogy a manóba ne sikerülne?!


Folytasd, csináld, gyakorold - ha kell, írd fel magadnak a lépéseket, tanuld meg és mondogasd magadban, hogy mire figyelj, koncentrálj és meglesz az, csak kitartás!!

2019. okt. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem kell feladni.
2019. okt. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Szia, én is 3x buktan meg bénaságok miatt, a mai sofőrök felét is meghúznák, ahogy vezetnek. Ne add fel a célegyenesben! Autód is van, tudnál utána gyakorolni. Én 3 éve vezetek, de sokszor még mindig bizonytalan vagyok, a parkolás meg katasztrófa. Sok idő és gyakorlat kell, arra kevés az autósiskola. Tudom, hogy drága, hagyj egy kis időt magadnak és csináld meg! Biztos, hogy menni fog. Illegálisan meg ne vezess, mert kifizettetnek veled még egy tanfolyam árát! Sok sikert!
2019. okt. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Ja, az lemaradt, hogy ne vonatozz! Keress az új helyen egy oktatót, aki vizsgára felkészít. Nem ér annyit! Mindenhol vannak jó fej oktatók! Lehet az új helyen a vizsgabiztos is korrektebb.
2019. okt. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet nem nekem való a vezetés?"


Ilyen meg nincs, mert amikor egy gyerek elkezd járni, akkor ő is számtalanszor elesik, mégsem adja fel, hogy na akkor jó, nem nekem való ez a menés.... Próbálkozni kell, csinálni, gyakorolni és nem azzal foglalkozni, hogy másnak 20 óra alatt meglett és elsőre, hanem azzal, hogy neked több idő kell és te is meg tudod csinálni, ha akarod!


Nekem is rengeteg plusz órába került, háromszor annyiba, mint a többségnek és? Ma már a kutya sem törődik ezzel.


Ne másokhoz, hanem magadhoz igazodj és ha teszel érte, akkor előbb-utóbb sikerülni fog!


Nem vagyunk egyformák, valakinek több idő kell, de mindent meg lehet tanulni.

2019. okt. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönön a bíztató válaszokat :D
2019. okt. 12. 14:00
 7/12 anonim válasza:
Most màr ne hagyd abba mert buksz egy csomó pénzt. Nagyon sok bukàs utàn úgy is alkalmatlannak nyilvànitanak. Na akkor kell abbahagyni. De most még van esélyed, nagyon figyelj, mindent adj bele. Azt hiszem 5-6 bukàs utàn leszel alkalmatlan.
2019. okt. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Ne add fel! :)
2019. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, meg bunkó lenni, de ha húsz óráig kellett tanulnod az autó kezelését, akkor elég komoly gondok vannak nálad. Nem is értem, hiszen a rutinpályán még hármasba se tud kb. felváltani az ember. Szlalomozás, parkolás meg ugye nem tartozik az autó működtetése kategóriába, amit még lehet gyakorolni rutinon. Tehát ha jól értem, akkor 20 óráig az elindulást és esetleg a kettesbe váltást gyakoroltad???


Én nem mondom, hogy hagyd abba, mert rengeteg pénzt beleöltél már, de el kell gondolkodnod azon a jövőt illetően, hogy neked való-e a vezetés, függetlenül attól, hogy végül sikerül-e jogosítványt szerezned, vagy sem. Tükörbe nézés "elfelejtésével" semmi perc alatt százezres károkat lehet okozni, rosszabb esetben életeket veszélyeztetni. Az autóvezetés hatalmas felelősség, sajnos sokan nem érzik ezt át. Nyilván te tudod, hogy a bukásoktól függetlenül hogy megy neked a vezetés, mi csak okoskodunk itt, tehát nemcsak a döntés a tiéd, de a döntéshez vezető utat is neked kell bejárnod.

2019. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Annyira nem mehetett borzalmasan a vizsga,mindegyiknél a 2/3-nál buktál meg,tehát a nagyobb része megvan!Figyelj jobban oda az elsőbbségadásra,az biztos.

Most már úgy is benne van a jogsiban minimum 200e forintod,most már túl sokat süllyesztettél bele hogy feladd

2019. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!