Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy nem lehet...

Létezik olyan, hogy nem lehet valakit megtanítani vezetni?

Figyelt kérdés

Szóval elkezdtem a jogsit, 3 hét alatt megcsinàltam az e-learninget, elsőre meglett a vizsga, aztán jött az elsősegèly az is meglett elsőre, nem sokkal később elkezdtem vezetni manuàlis váltós autón, és minden egyes órán nagyon ideges voltam, remegett a kezem, ha párban voltunk akkor mégjobban, mert akkor csak az járt a fejemben, hogy ketten nézik minden egyes mozzanatomat, és folyamatosan hibáztam, későn váltás, lefulladàs, stb. Mondjuk az oktató sem volt a legjobb, mert sokszor "viccelődött" mindenféle szexuàlis témával vezetés közben, vagy megpróbàlta simogatni a combom/hajam, és a páromról kèrdezgetett, és mindig belenyúlt a pedàlokba, a legvégén a 29 óra után pedig azt mondta, hogy ha lerakok neki 100 ezer forintot, akkor megtanít parkolni, de ha nem, akkor nem enged vizsgázni sem(tudom, ez nem az ő döntése, de ha nem tudok parkolni minek mentem volna vizsgára?). Úgy érzem, hogy egy csődtömeg vagyok, létezik olyan, hogy valaki akkora balfèk mint én, és nem lehet megtanítani vezetni? Nagyon félek attól, hogy soha nem lesz jogsim, mert olyan szakmàt tanulok amihez mindenképp kell majd autó.

Tudom, ez most nagyon úgy fest, mint valami hiszti, de én csupán csak be vagyok pànikolva, mert rengeteg pénz benne van és egyelőre nem tartok sehol.

Csak értelmes válaszokat kérnèk!


2019. okt. 18. 23:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
88%

Miert nem valtottal meg oktatot? Ezzel ne folytatsd! Biztos vagyok benne, hogy nem te vagy a bena, hanem az oktatod rossz...Mar reg el kellett volna kezdenetek parkolni, az az oktatas resze, nem egy plusz dolog amiert meg fizetni kene egy szazast...


Amint ilyen szexualis temakat hoz fel, vagy csak egyertelmuen nem tanit jol, gondolkodas nelkul valtani kell. Talan sulit is, van egy csomo! Helyileg merre vagy? Akkor esetleg tudunk ajanlani valakit...

2019. okt. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Először is, az oktató egy f asz volt!


Másodszor, vannak emberek, akik nem erre születtek. Hallottam olyat, hogy valakinek 10. alkalomra sikerült... és első önálló vezetésénél neki a kerítésnek.

Ez ilyen, nem mindenkinek való. Ahogy a tanári állás sem, vagy énekes szakma...


Nekem nem lesz jogsim, félnék autót vezetni, mellesleg mindig fáradt vagyok és szédülök...

Szóval nyugodj meg. Ezzel nincs probléma, teljesen rendben vagy!


25/N

2019. okt. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Na várjál... az, amit az oktatód csinált, konkrétan Btk. tényállást merít ki. Eleve a combsimogatásnál már túllépi egy ember a megengedhető flört határát akkor is, ha nem egy alárendelt oktató-tanuló viszonyról van szó - hát még így. A többi nő védelmében mindenképp jelezd az iskola vezetője felé a történteket , mert valószínűleg e férfitársunk, “a teremtés koronája”, más nőket is rendkívül kellemetlen helyzetekbe hoz és az utánad következők ismeretlenül is hálásak lehetnek neked, ha lépsz. Mindenesetre véletlenül se ülj be mellè többször, mert az ilyet véletlenül sem szabad tűrni!
2019. okt. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést úgy tetted föl, hogy létezik-e olyan, hogy nem lehet valakit megtanítani vezetni?

Létezik, de gyorsan tisztázzuk, hogy esetedben nem valószínű, hogy azok közé, az egyébként meglehetősen ritka esetek közé tartozol, amikor a tanuló képtelen megtanulni az autó vezetését.

Olyan nagyon sok emberrel megtörténik, hogy a kötelező 30 óra gyakorlás kevés a sikeres forgalmi vizsgához, 50-60, vagy akár több óra gyakorlás után mennek csak vizsgázni, lassabban tanulnak, de megtanulják.

Nálad a legnagyobb probléma, hogy az oktató több szempontból is alkalmatlan a feladatra, ahogy már írták nem csupán bunkó, de törvénytelenül is viselkedik (zaklatás, zsarolás)

Bizonyítékod valószínűleg sajnos nincsen (pl hangfelvétel), így nehéz ellene komolyan fellépni, de sürgősen ott kell hagyni, keresni egy normális oktatót, aki segít is a vezetés alapjait megtanulni, de azt fogadd el, hogy még kell jónéhány óra gyakorlás.

Azt neked kell rendbe rakni fejben, hogy nem gond az, ha más is ül az autóban, és figyeli mit csinálsz - egyébként sok oktatónál nincs másik tanuló, de a vizsgán ott lesz a vizsgabiztos, tehát nem baj ha megszokod, hogy hátul is ülhet utas. (amikor én tanultam vezetni, soha nem volt másik tanuló, de nem többször volt alkalmi utas - kezdetben furcsa volt, aztán már kevésbé, meg lehet szokni).


Egy normális, tapasztalt oktató egyébként 15-20 óra gyakorlás után már sejti, ha a tanulónak olyan problémái vannak, hogy képtelen lesz megtanulni vezetni, de az nem abban nyilvánul meg, hogy pl parkolni nem tud, az tanulható.

Mentális, pszichés okok miatt nem tudnak az olyan emberek megtanulni biztonságosan autót vezetni, bepánikolnak, nem tudnak döntéseket hozni, képtelenek a körülöttük zajló eseményeket felmérni, rettegnek, vagy agresszívek.

2019. okt. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, létezik olyan hogy valaki nem alkalmas a vezetésre.


De keress egy másik oktatót és próbáld meg újra.

2019. okt. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első ilyen zaklatós, utalgatós alkalom után váltani kellett volna oktatót! Én be is panaszoltam volna az iskolánál.


Persze, hogy nem tudsz egy ilyen alak mellett a vezetésre koncentrálni.


Többet ne menj hozza! Amúgy az autós iskolának jelezd nyugodtan, hogy plusz pénzt kert, hogy a kötelező anyagot megtanitsa. Én biztos követelnek vissza pénzt, akkora balhét csinálnék.


Keress egy másik iskolát es folytasd, itt nem veled van a hiba.

Ha pesti vagy, akkor tudok ajánlani oktatót, iskolát.

2019. okt. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy nem arról van szó, hogy nem tudtál megtanulni vezetni, hanem hogy meg sem próbált normálisan megtanítani téged. Így hogy tudtál volna megtanulni pl parkolni, ha nem tanította?
2019. okt. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ép értelmű,ép érzékszervekkel rendelkező embert meg lehet tanítani vezetni.

Van akinek az átlagnál több gyakorlásra van szüksége, van akinek egyénre szabott módszerekre. Az egyiknek a kevés magyarázat, sok próbálgatás jön be, a másiknak el kell mondani a dolgokat és ő ezeket a szövegeket fogja mantrázni magában, sőt eleinte hangosan "jobbra kell mennie a hátuljának, jobbra forgatom a kormányt, ez a jobb kezem..." Van akinél a feladatok váltogatása a nyerő, és van akinek ugyanazt a manővert kell 20x megcsinálni, ami aztán 20.-ra se sikerül, de a következő órán már igen.

Ne add fel, keress másik oktatót, de előtte ezt a fickót jelentsd az iskola vezetőségének.

Én közel 50 óra vezetés után póbálkoztam előszö a vizsgával, akkor is azért, mert terhes voltam, és lassan nem fértem volna be a volán mögé.

Viszont elsőre átmentem, és azóta (25 éve)is balesetmentesen vezetek, illetve csak a piroslámpánál/zebránál hátulról nekem jöttek eseteim vannak.

2019. okt. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az övé az autós iskola, és ő van egyedül oktató, szóval nem nagyon lehet vele mit kezdeni, és mint írta valaki bizonyítèkom sincs. Ott hagytam ezt az autós iskolàt. Eddig Borsodban tanultam, most pedig tervezek átjönni Debrecenbe, itt fogok vizsgázni is, ha valaki tud ajánlani autós iskolàt, akkor azt is megköszönöm.

2019. okt. 19. 06:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Konkrétan oktatót érdemes keresni, nem iskolát.

Értelem szerűen abba az iskolába kell átjelentkezni, ahol a választott oktató tanít, miután egyeztettél vele.

Egy iskolában lehetnek jó, és rossz oktatók, neked most nem hiányzik, hogy bele válassz egy hasonlóba, mint az eddigi volt.

Tehát konkrétan egy megfelelő oktatót keress, lehet várni kell rá, de ne vakon kérj egy másikat, a szerencsében bízva.

Egy szigorú oktató is lehet jó, ha egyébként következetes, és nem személyeskedő a szigora, de a tanulótól is függ, milyen stílusú oktató mellett tanul hatékonyabban.

2019. okt. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!