Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék taxis?

Hogyan lehetnék taxis?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehetnék taxi sofőr? Saját autóval nem rendelkezem tehát bérelni szeretnék! Jogosítványom 5.éve van! Minden megoldás érdekel ha lehet nagyon részletesen árakkal fizetéssel stb! Köszönöm!
2019. okt. 19. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Taxisokkal az egész világok el lehetne önteni.

Ez nem abból áll, hogy van X éve egy B-s jogsid, aztán hopp én taxis szeretnék lenni.

Akkor kb. az emberek többsége ezt tenné, (gondolom pasi vagy).

A taxizás nem abból áll, hogy én furikázom kedvemre a kuncsaftokat és boldogan élek mint Marci hevesen.


Bérelni autót?

Azt max úgy tudsz, hogy egy vállalatnál alkalmazott vagy.

Ez nem úgy működik, hogy bérelek, egy farsangi jelmezt, aztán.....

Csak úgy megsúgom, hogy az utóbbi időben nagyon-nagyon megszigorították a taxisok életét.

Annyi kiadás és befektetés van, hogy ha "becsületesen" akarnak élni, akkor kb. éhen halnak.


Most így látatlanban.

Te lehetsz egy 21-22 éves fiú.

Se szakma se érettségi, se egyetem, se nyelvvizsga.

Valahogyan lett egy B-s jogsid, és ebből akarsz megélni.


Bocsi, de így max egy autós pizza futárnak vagy hasonlónak mehetsz.

2019. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ilyen kemény vagy hogy ismeretlenül így irogatsz regényeket? Nem ilyen válaszokat keresek de köszi azért okos csávó lehetsz :D :D
2019. okt. 19. 22:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi a gondod az első válasszal?

A Google használata sokkal könnyebb, egyszerűbb, mint a taxizás, de segítek:

[link]


Üres zsebbel a taxizást sem lehet elkezdeni, de ott vannak a jogszabályban mi mindennek kell megfelelni, a többi rajtad múlik... igen, akár lízingelt (bérelt) autóval is taxizhatsz, ha a bank megengedi (hitelképesség), és jó nagyot lehet bukni, ha mégsem működik a biznisz.

2019. okt. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi a bajom az első válaaszal??? Nem 21-22 vagyok érettségim van stb!! Ismeretlenül ne írogassunk egymásnak szerintem!!!
2019. okt. 19. 22:46
 5/7 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

"Ismeretlenül ne írogassunk egymásnak szerintem!!!"

Kár, pedig részletesen le akartam írni, én hogyan lettem taxis...

2019. okt. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 176/2015. Korm rendeletben találod a taxizással kapcsolatos országos előírásokat. Ha Budapesten szeretnéd megpróbálni, akkor a 31/2013. Főv. rendeletben foglaltaknak is meg kell hogy feleljél te, az autó és a vállalkozás, melyek segítségével szeretnéd végezni ezt a munkát. Vidéki városokban is előfordulnak rendeletek, melyeknek szintén meg kell hogy feleljél, ha abban a városban szeretnél taxizni. Javaslom, hogy először szerezd meg a taxi vezetői képesítést. Utána bérelj pár hónapig egy taxit, és próbáld meg, hogy sikeresnek érzed magad, vagy sem ebben a szakmában. Ráérsz akkor befektetni milliókat, mikor már a saját tapasztalataid alapján tudsz dönteni.

Ha a taxisok közvetlen véleményét, javaslatait szeretnéd megismerni, keresd meg a www.hallotaxi.hu oldalt, ahol többszáz bejegyzést találsz ezen témakörben.


A konkrét kérdéseidre ".... ha lehet nagyon részletesen árakkal fizetéssel stb.!" nem fog senki őszinte választ adni. A taxizásban az a csapda, hogy saját magad kizsákmányolása befolyásolja a legjobban a jövedelmed. Ha egy hónap alatt két havi munkaórát végzel az utcán, könnyen elhiszed, hogy milyen jól keresel. E mellett sokan összetévesztik a bevételt a jövedelmükkel, ami szintén torzíthatja a tájékoztatást. Ha nem tántorítottalak el, próbáld meg a fent leírtak alapján, és a megtapasztalt infók birtokában el tudod dönteni, hogy neked ez a szakma tetszik, eredményes, vagy sem.

2019. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézzél szét a bértaxik “ piacán” és egy szimpatikus hirdetést hívj fel és ő majd segít. Csak úgy nagyjából leírom mire lehet számítani. A többiek majd úgyis kijavítják/ kipótolják más információkkal. A legolcsóbb bérautó kb heti 55e de lehet 70ért is bérelni de olyan 62-65 az átlag ha nem akarsz egy roncsot bérelni ami minden héten megáll alattad. Ez magában foglalja hogy be leszel jelentve 2-4 órára ami közel sem fedi a valóságot mert úgy nagyjából napi 10-12 ből fogsz tudni élni.( jaa és nehogy azt hidd hogy heti 5 napban hanem inkább 6-7 ben). Ha mondjuk ezzel így megtalál egy Nav-os akkor azt ugy kb 600ezred fogja bánni. Haverokkal a sörözéseket felejtsd el mert bérautósként be kell majd vállalni a péntek szombat éjszakát. Kezdőként jó társasághoz nem fognak felvenni aztán egy kisebb társaságnál meg ülhetsz akár 2 órákat is a droszton megrendelés nélkül havi 70-100ezerért.


Egy százast alaphangon el fogsz tankolni. Plusz még kocsit kell mosnod takarítanod mert különben majd letiltogatnak téged szépen. Ez ugy kb 10-20 ezer. És ugye vannak az egyéb és váratlan költségek. Szóval mondjuk azt hogy úgy nagyjából 450-500 a havi költséged. Ez 25 munkanapra leosztva napi egy 20-as ameddig te magadnak egy forintot nem kerestél. Az meg hogy mennyi amennyit tényleg keresel azt senki nem fogja neked elmondani mert ezer dolog befolyásolja( időjárás, fuvarszervezőcég, szerencse, napszak)


Aztán nehogy azt hidd hogy mindenki a reptérig megy ;)

2019. okt. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!