Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi idő után ölheti meg a...

Mennyi idő után ölheti meg a 2020-tól bevezetett új benzin a régi autóm?

Figyelt kérdés

[link]


Ügye ez az új keverék arra jó, hogy tönkretegye a régi autókat, nem tiltással hanem kínhalállal üldözik azt a szegény réteget ( beleértve engem ) akiknek mindennapi létszükség az autó , de nincs pénze új euró 9999-es járgányra.


Gondolom nem én vagyok az egyetlen aki venne új Teslát , de nem tanult tovább és alkalmazott maradt.


Egy régi 1.3-as 8 szelepes Swiftem van, meddig " élhet" még?


"esetleg régi típusú gépkocsiknál lehet szükség a járműre vonatkozó előírások ellenőrzésére."


Most olvastam facebookon pár újgazdag kommentet, szerintük jó lesz mert " kevesebb autó lesz az utakon".


Egyáltalán kell félni? Vagy csak netmérnökök riogatnak?


2019. nov. 25. 19:13
1 2
 1/20 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Vajon mit mondanak régi autónak...

Nemindegy hogy a 10+ vagy a 30+

2019. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem akarok butaságot írni,de nekem úgy rémlik,hogy az egyik cikkbe említést tett arról talán az elefántos kút vagy a lukoil,hogy nálunk már egy ideje ilyen van a kúton
2019. nov. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Elefántos? Az melyik? :)
2019. nov. 25. 20:09
 4/20 anonim ***** válasza:
én eljártam a swiftemmel tisztán etanollal amig volt, több mint 100000 km-t, nem fogja tönkretenni, de a fogyasztása nőni fog.
2019. nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Tomcatters. ***** válasza:

[link]


Itt van egy német nyelvű lista, amely tartalmazza azon autók típusait, ami gyárilag alkalmas az E10 üzemanyag használatára (letölthető pdf formátumban )

2019. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Tomcatters. ***** válasza:

Illetve itt egy régebbi TC cikk ,ami külön kiemeli, hogy, az összes régebbi suzuki is használható E10 benzinnel

" [link]

2019. nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Pont, hogy a régi igénytelen motort nem fogja tönkretenni az etanol.
2019. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nyugalom, csak az üzemanyagtömlök, tömítések vannak veszélyben, több éves használat után. És ezek nem a legdrágább dolgok szerencsére.


Érdemes amúgy a kontextust is elolvasni, minél több bioetanolt használni alapvetően jó dolog!

2019. nov. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Bezzeg az Omegáról nem ír semmit a német cikk...

116 lovas 8 szelepes 2.0 benzines... felesleges lesz felújítanom ha megölik...

2019. nov. 25. 22:59
 10/20 anonim ***** válasza:
22%

Semmilyen autóba nem ajánlott az E10-es, minden motornak árt, csak az újabbakat lassabban teszi tönkre. Nem csak a tömítéseket teszi tönkre hanem idővel magát a fémet is megtámadja. És ezt gyakorlatilag nem is tagadja senki. Agyrém. Nekem most az a nagy kérdés, hogy a régi üzemanyagok helyett, vagy azok mellett alternatívaként vezetik be. Ha a régi 95-öst megszüntetik, akkor most nyernek majd értelmet a prémium üzemanyagok, ugyanis azokban nem az a fajta biokomponens van ami szétmarja a motort.

Egyébként itt elég szépen összeszedték amit az E10-ről tudni érdemes. Röviden: be ne töltsd a tankba...

[link]

2019. nov. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!