Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti bevezetnétek a kerékcserét...

Ti bevezetnétek a kerékcserét illetve az egyéb alap műszaki gyakorlatokat a forgalmi vizsgába?

Figyelt kérdés

Számtalan embertől hallottam, hogy ő szíve szerint nem adna olyan embernek jogosítványt aki azt se tudja, hogy egy kereket hogyan kell lecserélni... Én ezzel nem teljesen értek egyet, ugyanis akkor minek van külön gumis ahol kivételesen ezzel foglalkoznak? Ráadásul egy nőtől ne várjunk már el ilyen feladatokat... Na nem azért mert nem tudnák megcsinálni, biztosan sokan képesek lennének rá, de akkoris😅


Egyébként én magam se tudnék kereket cserélni, illetve nem is értek az autókhoz sem... Annyit tudok, hogy hogyan kell kezelni kíméletesen, mivel kell tankolni valamint, hogy ha dízel akkor nem árt melegíteni, járatni indulás előtt a motort, főleg ha hidegben állt kint hosszas ideig....

Kb itt kimerül a tudásom.. Ha bármi baj van vele már hívnom kell az autószerelőt aki lépésről lépésre magyarázza, hogy mi tévő legyek... Sokak szerint nem rendelkezhetnék jogsival, legalább alap szinten érteni kell a kocsikhoz és egy gumit bárhol le kell tudni cserélni...

Ti egyetértetek ezzel az állásponttal? Egyébként igen, fiúból vagyok, de nem szégyellem... Egyszerűen hülye vagyok hozzájuk és ha nem diktálja valaki, hogy mit tegyek lépésről lépésre lehet, hogy egy olajat se tudok pótolni mert képes lennék mellé nyúlni és rossz helyre önteni😅



2019. nov. 29. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, véleményem szerint, hasznos ha a sofőr tisztában van azzal hogyan kell kereket cserélni, de vizsgához kötni hülyeség. Megpróbálom meg is indokolni:


- Autót vezethetnek mozgáskorlátozottak is, ők pl. elég nehezen tudnák megoldani ezt a feladatot

- De egy kerékcsere például veszélyforrás is lehet, gondolok például autópályán leállósávra vagy egy forgalmas főútvonalon az útszélén

- Nem véletlenül az autógyártók is például most már egyre

gyakrabban csak javítókészletet adnak az új autókhoz, illetve egyre elterjedtebb a defekttűrő kerék is, azért hogy ha valami baj van akkor a legközelebbi műhelyig még pont kibírja a kerék.


Amit viszont én a vizsgához kötnék az a vezetéstechnikai tréning.

2019. nov. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem, manapság ennek már nincs értelme. Sok autóban már nincs is pótkerék. De amúgy is bármikor hívhatsz segítséget: ismerőst, mobilgumist, trélert. Szerintem régen volt ennek létjogosultsága, amikor nem volt még mobiltelefon.

Igazából csak neked jó, ha megtanulod a kerékcserét, hogyha pl. mucsaröcsöge-alsón kapsz egy durrdefektet, akkor ne kelljen az út szélén várnod a segítséget. De aki megengedheti magának, hogy mindig segítséget hívjon, annak felesleges tudás lenne, ezért nem lenne fair ezt számonkérni és ezzel húzni az időt. Főleg, hogy így is folyamatosan tömve vannak az autósiskolák.


"Ráadásul egy nőtől ne várjunk már el ilyen feladatokat... Na nem azért mert nem tudnák megcsinálni, biztosan sokan képesek lennének rá, de akkoris"

Nem értem a megkülönböztetést. Ha kötelezővé tennéd pl. a kerékcserét, akkor nyilván kellene a nőknek is csinálni.


"ha dízel akkor nem árt melegíteni, járatni indulás előtt a motort, főleg ha hidegben állt kint hosszas ideig...."

Semmi értelme álló helyben járatva melegíteni. Egyszerűen üzemanyagpazarlás. Függetlenül attól, hogy dízel vagy benzin.


"Ha bármi baj van vele már hívnom kell az autószerelőt aki lépésről lépésre magyarázza, hogy mi tévő legyek..."

Ezzel az autóhasználók nagy része ugyanígy van. Felhasználói szinten nem is kell ennél többet tudni.


"Sokak szerint nem rendelkezhetnék jogsival, legalább alap szinten érteni kell a kocsikhoz és egy gumit bárhol le kell tudni cserélni..."

Hülyeség. A jogsi az autó vezetésére jogosít, tehát ehhez csak a biztonságos vezetéshez szükséges tudás kell. Az hogy a karbantartásokat, javításokat hogyan, miként intézed az a te dolgod.

2019. nov. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Molyember ***** válasza:
100%
A vezetéstechnika sem lenne rossz, de fontosabb lenne egy komolyabb pszichológiai vizsgálat. Egy kerékcsere, vagy egyáltalán bármilyen műszaki hibaelhárítás eltörpül a koncentrációs képességek, vagy a stresszkezelés mellett. Ha valaki nem tud kicserléni egy kereket, az az ő dolga. Ha a majom 140-nel átcsúszik a szembesávba, akkor az már a te problémád is lehet. Tudod, ő csak haladni akart, és tötymörögtek előtte. A gyerekednek meg zárt koporsós lesz a temetése, mert nincs meg az arca.
2019. nov. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kis eséllyel is, és a defekttűrő abroncsok világában egyre kisebb eséllyel, de azért igenis kerülhetsz olyan helyzetbe hogy le kell tudni cserélni egy kereket. Az pedig hogy folyadékokat ellenőrizni kell, adott esetben után kell tölteni, vagy mondjuk világítást ellenőrizni és adott esetben egy izzót ki kell tudni cserélni, teljesen evidens. Igenis van helye a műszaki ismereteknek. A közlekedés veszélyes üzem, és mondjuk egy alacsony fékfolyadék szinttel vagy egy kivilágítatlan járművel a közlekedés többi résztvevőjére is veszélyes vagy. Tehát a totál műszaki analfabéták és antitálentumok szerintem ne kapjanak jogosítványt. Nem arról beszélek hogy csak képzett autószerelők vezethessenek, de bizonyos műszaki alapdolgokkal igenis tisztában kell lenni, hogy ne legyél ön-és közveszélyes.
2019. nov. 29. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál, alap kellene legyen. (Egy számítógépen, ha nem ismernéd a Ctrl+Alt+Del kombinációt pl az rendben lenne?) Nem azt mondom, hogy mindenki cseréljen kereket vizsgán.

De igen, szerintem kellenének olyan alap dolgok, mint pl kerékcsere, izzócsere (tudja meghatározni melyik a rossz és tudja kicserélni), tudjon olajszintet ellenőrizni és utántölteni. Nem csak elméletben, amire az oktatáson oda sem figyelt az ember. Lehet hogy kevesebb idióta járna ködlámpával a kiégett tompított helyett pl.

2019. nov. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 veterán vas ***** válasza:

#5!

Azt bizonyára tudod, hogy számtalan olyan autótípus van forgalomban, ahol a hagyományos értelembe vett "izzócsere" már nem létezik.

Régen volt a /lehúzom a csatlakozó/kiveszem a rossz izzót/beteszem a jót/rátolom a csatlakozót/.....na ez már a múlté.

A mostani komplex egységeknek a cseréjét nem várhatod el egyik "úrvezető"-től sem.

2019. nov. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
#6: Valahogy mindenki ezzel szeret mentegetőzni, de érdekes módon egy kis kézügyességgel szinte az összes halogén/xenon izzó kicserélhető bármelyik lámpában. Lehet hogy két csavart ki kell tekerni, vagy egy extra burkolatot lepattintani, de ennyi.
2019. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Cseréltél már Renault Lagunán? A szervó tartályát kell lehúzni, és egy szívócsövet kell lebontani.

Az sem volt normális aki megtervezte.

Ja és 40ezer csak maga a xenon.Pffff.

2019. nov. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mint írtam, szinte az összes.

Mondjuk aki Laguna-t vesz, az meg is érdemli...

Xenon nekem is 40.000 akcióban, 1 pár normális izzó.

Mondjuk ennek nincs sok köze ahhoz egy a nagyon alap minimum műszaki ismerete legyen a sofőrnek, hogy üzembiztos és közlekedésre alkalmas állapotban tudja tartani az autóját.

2019. nov. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8: pont erre gondoltam én is, hogy akkor ismét egyszerűbbé kellene az autókat gyártani, és nem ilyen pótmegoldásos kisebb kerék, meg "elrejteni-, elburkolni mindent" megoldásokat alkalmazni rajtuk.
2019. nov. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!