Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha friss jogsival (<2 év)...

Ha friss jogsival (<2 év) benyelek egy 300. 000-es csekket azzal azonnal ugrik a jogsim is?

Figyelt kérdés
Azt állítják néhányan, hogy friss jogsisként egy súlyosabb gyorshajtási szabálysértés esetén azonnal jogsi megvonással büntetnek. Ez igaz?

#gyorshajtás #szabálysértés #bírság #jogosítvány megvonás
2020. febr. 13. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem egy 300.000-es csekk már annyi büntetőpontot jelent, hogy tökmindegy, hogy mióta van jogsid, ugrik a g*cibe az egész.
2020. febr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem igaz. Egyik ismerősöm már nyelt be ekkora összegű csekket aztán mégse vonták be a jogsiját. Legalább is szokott vezetni :D
2020. febr. 13. 09:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik el a jogsidat, egy 300 ezres csekkhez csak 8 büntetőpont jár, úgyhogy akár két kocsi végsebességét is le tudod tesztelni, még akkor is, ha bemérnek:D Viszont ilyenkor asszem újraindul a 2 év, ha kezdő vezetői engedéllyel szabálytalankodsz. Ez mondjuk lehet már bűncselekmény kategória, de nem szokták elvenni a gyorshajtók jogsiját, mert aki ennyivel megy, annak olyan kocsija is van, akinek olyan kocsija van, az meg zsebből kifizet 300 ezret, akár többször is, úgyhogy az ilyen sofőrök jó bevételt jelentenek a rendőrségnek.
2020. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 D. Brasco ***** válasza:
51%
Ha közigazgatasi 300ezres birsagot kapsz,még csak büntető pontot sem kapsz,tekintve,hogy az objektiv felelősseg alapjan a tulajnak kikuldik a csekket azt jónapot.Eleg nevetseges de csak akkor kapsz pontot ha helyszini birsagkent kapod a csekket azaz a gyorshajtas utan azonnal megallit a rendőr,ami ma már olyan ritka mint a feher holló....bár még van ilyen!A jogsid korának sincs köze semmihez ami gyorshajtas....itt nem a visszatartas a lenyeg,hanem hogy az államnak legyen bevétel....ennyi!
2020. febr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha friss jogsival (<2 év) benyelek egy 300. 000-es csekket azzal azonnal ugrik a jogsim is? Azt állítják néhányan, hogy friss jogsisként egy súlyosabb gyorshajtási szabálysértés esetén azonnal jogsi megvonással büntetnek. Ez igaz? ← Szerintem ez nem igaz. Egyik ismerősöm már nyelt be ekkora összegű csekket aztán mégse vonták be a jogsiját.

8 perc alatt meg is válaszoltad magadnak.

2020. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Annak az ismerősnek 20 éve van jogsija. Azzal tisztában voltam, hogy olyankor marad a jogsi.

De jól van, most már megtudtam amit akartam, köszönöm mindenkinek :)

2020. febr. 13. 13:35
 7/9 dirtboy ***** válasza:

/ de nem szokták elvenni a gyorshajtók jogsiját, mert aki ennyivel megy, annak olyan kocsija is van, akinek olyan kocsija van, az meg zsebből kifizet 300 ezret, akár többször is/


50es tábla mellett 126km/h tól már 300ezres csekk jön.

tehát logikád alapján szinte bárki kifizet 300ezret zsebből akár többször is akinek a kocsija 126-al képes menni.

2020. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem ilyenre gondoltam, hogy valaki lakó-pihenő övezetben megy 96-al, vagy ugye városban 120 fölött, azért ennyire hülye emberek nem hiszem, hogy léteznek:D Nyilván bármilyen autóval össze lehet hozni egy ekkora büntetést, csak elég alacsony sebességhatárt kell találni:D Hanem aki mondjuk autópályán megy 240 fölött, az már az a kategória, hogy olyat nem mindenki tud.
2020. febr. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dirtboy ***** válasza:

ma 15:53


de szerinted melyikből van több eset abból hogy 90es vagy 110es főúton ahol rengetegen 120-130 al mennek jön egy kereszteződés ami máris 60-as táblát jelent és az illető nem lassít le mert zöld jelzése van,vagy abból hogy autópályán 240nel megy?

2020. febr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!