Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni azzal a...

Mit lehet csinálni azzal a biciklistával akit majdnem elütöttem, mert áthajtott a piroson?

Figyelt kérdés

Váci úti kereszteződésnél. Kanyarodom fel észak fele a váci útra, és szemből (ahonnan piros volt nekik) egy biciklista fittyet hányva a szabályokra, bbehajt középre. Ép 3 centire álltam meg, mert épp néztem h,ogy jönnek-e jobbról. És még neki állt feljebb, miért nem engedem el! "Normális vagy? Nem látod, hogy jövök?"-mondta ő. erre én: Szerencséd, hogy épp észrevettelek!


Vagy 7-en ledudáltuk, én kiszálltam, leordítottam a fejét, mert kisebb szívbajt kaptam, egy pillanatra azt hittem, hogy alütöm, kész vége, megöltem egy embert. De nem, mert el tudtam rántani a kormányt időben.


Ordítottam vele, hogy mégis mit képzel, rá is vonatkoznak a szabályok, ne véletlen volt piros a lámpa. Ha épp fél másodperccel tovább nézem ,hogy jön-e valaki a belső sávban (addigra én már ugye rajta vagyok a szembesávon, azt nézem, hogy be tudok-e sorolni) akkor elütöm. Engem aztán nem érdekel, hogy mi baja lesz, ennyi erővel meg is érdemelné, hogy elüssék, de, hogy velem mi lesz! Elgázoltam egy biciklist, nem elég a trauma még el is ítélnek..


Tehát. Mit lehet ilyekor tenni? Nem lehet bizonyítani, hogy átjött a piroson, csak szemtanúk vannak. Meg az, hogy vajon hogyan került az út közepére.



No meg még vannak azok a középkorú nők, akik bambulnak ki a fejükből, és csigalassan biciklivel az út közepén mennek keresztbe.


2020. febr. 13. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mióta és mennyit vezetsz, bele kell törődni túllépni rajta örülni hogy nem történt baj. Tudom hogy vannak ilyenek is, de ha mindannyian akik szabálytalankodó gyalogossal motorossal autóssal leállnánk "leordítani" a fejét pár év múlva megbolondulnánk.
2020. febr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

22 vagyok, még elég fiatal, most így belegondolva az a 3 centi simán elment volna, ha pl 42 vagy 52 lennék...


Ez az első eset, eddig csak olyan volt, hogy a mellettem lév őautónak a hátsó kereke és az én elsőm egy vonalban volt, ő valszeg nem látott, indexelve balra át akart jönni. Én dudáltam, mert nem tudtam hirtelen mti csinálni, rendesen bocsánatot kért, nem vett észre, mert másik sávban ugyan, de nagyon közel mentük egymáshoz ugyanakkroa sebességgel.


Mivel ez az első, lehet, hogy azért reagálom túl, de abban a bizonyos pillanatban, szinte megállt a szívem. Nem magam, hanem a biciklista miatt..


De azért mégsem lehet annyiban hagyni. Még ha szeméylre szólva is, de megmondanám, hogy a bicikli ugyanúgy jármű, émg a zebrán sincs elsőbbsége és minden lámpa ugyanúgy vonatkozik rá...

2020. febr. 13. 22:31
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg a defenzív vezetést. Figyelni kell minden potenciális veszélyre, pl. hülyén mozgó autóra, szaladó/elbambult gyalogosra, hátulról bevágódó pizzafutár motorosra, és így tovább.

Az autóból meg ne ugrándozz ki az úton mert elcsapnak

2020. febr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

defensive vezetés... Pedig hidd el úgy vezetek. Van amikor 80-al kell menni 50-es táblánál, hogy kikerüljek egy helyzetből és távolságot nyerjek előre.


A kiszállás az most különleges helyzet volt, mint írtam körülvettek vagy 7-en. És mind a biciklist támadták, mert 2 sávból lehetett kanyarodni. én a belsőben, másik csávó a külsőben. a külsős elütötte volna, én meg épp, hogy megálltam. Mögöttünk is majdnek belénkjöttek, emrt nem számítottak arra, hogy satufékkel megállok előttük amikor épp jobbra néznek.

2020. febr. 13. 22:48
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Biciklisekkel az esetek nagyrészében nem érdemes vitatkozni, mert ők tényleg elhiszik, hogy igazuk van.
2020. febr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Kamera a kocsiba, problem solved
2020. febr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

kamera sajnos drága számomra...


Annyi videót látni biciklisekről. Az elmúlt 3 órában vagy ezret megnéztem, mindegiken szinte az autós elé gurult, mintha direkt csinálná és nekik áll följebb

2020. febr. 13. 23:14
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem legutóbb olyan élményem volt, hogy egy hosszabb falun haladtam keresztül estefelé, épp szürkület volt, a közvilágítás sem volt tökéletes. A biciklis a nekem jobb oldali járdán haladt velem szemben, természetesen kivilágítatlanul, majd egy hirtelen ötlettől vezérelve egy kapubejáróban ráhajtott az útra, és az autóforgalommal dacolva igencsak lapos szögben gurult át az út túloldalára. Nyomtam rá a dudát, de szerintem vagy nem hallotta, vagy nem vette észre, hogy ez neki szól.
2020. febr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Te nagyon össze kevered a fogalmakat, az nem defenziv vezetés ha te 50-es táblánál 80-nal nyomod neki.

Te nagyon depressziós vagy .

2020. febr. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez melyik kereszteződés volt és jobbra vagy balra kanyarodtál?
2020. febr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!