Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni azzal a...

Mit lehet csinálni azzal a biciklistával akit majdnem elütöttem, mert áthajtott a piroson?

Figyelt kérdés

Váci úti kereszteződésnél. Kanyarodom fel észak fele a váci útra, és szemből (ahonnan piros volt nekik) egy biciklista fittyet hányva a szabályokra, bbehajt középre. Ép 3 centire álltam meg, mert épp néztem h,ogy jönnek-e jobbról. És még neki állt feljebb, miért nem engedem el! "Normális vagy? Nem látod, hogy jövök?"-mondta ő. erre én: Szerencséd, hogy épp észrevettelek!


Vagy 7-en ledudáltuk, én kiszálltam, leordítottam a fejét, mert kisebb szívbajt kaptam, egy pillanatra azt hittem, hogy alütöm, kész vége, megöltem egy embert. De nem, mert el tudtam rántani a kormányt időben.


Ordítottam vele, hogy mégis mit képzel, rá is vonatkoznak a szabályok, ne véletlen volt piros a lámpa. Ha épp fél másodperccel tovább nézem ,hogy jön-e valaki a belső sávban (addigra én már ugye rajta vagyok a szembesávon, azt nézem, hogy be tudok-e sorolni) akkor elütöm. Engem aztán nem érdekel, hogy mi baja lesz, ennyi erővel meg is érdemelné, hogy elüssék, de, hogy velem mi lesz! Elgázoltam egy biciklist, nem elég a trauma még el is ítélnek..


Tehát. Mit lehet ilyekor tenni? Nem lehet bizonyítani, hogy átjött a piroson, csak szemtanúk vannak. Meg az, hogy vajon hogyan került az út közepére.



No meg még vannak azok a középkorú nők, akik bambulnak ki a fejükből, és csigalassan biciklivel az út közepén mennek keresztbe.


2020. febr. 13. 21:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
11-es. Az utcát nem tudom, nem vagyok peste, de a duna felől észra, tehát balra... én kanyarodtam nagyobb ívben
2020. febr. 14. 14:42
 12/17 A kérdező kommentje:

9-es :D leírtam. Gyakran emeled ki cska a lényeget?

ahhoz kellett padlót nyomnom, hogy kikerüljek egy balesetből.


Ha azt írom, hogy meghalt a sofőr, ezért több, mint 200-al ment, mert lenyomta a gázpedált, akkor te azt veszed le belőle, hogy ámokfutó?

2020. febr. 14. 14:44
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem vezetsz deffenzíven, mert aki így vezet, az nem csak észleli a biciklist, aki még valahol a járdán vagy az út másik részén kavarog (már ez sem történt meg nálad), de figyel is rá, hogy vajon valóban lassít-e ahogy kellene.
2020. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor simán lehet, hogy telezöldes volt és te nem adtad meg az elsőbbséget.
2020. febr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

olyan nem volt. Hidd el. én, mögöttem még 6-an 7-en és a biciklista. MINDENKI más a lámpája mögött ücsörgött. És nem csak én gondolom így, hanem az a további 6-7 ember, aki kiszállt mellém. (Mert ha csikorgó fékekkel megállok több mint 2 percre a váci út közepén, biztos valami nincs rendben....) az egész hacacáré lezajlott 3 perc alatt, visszaszálltunk a biciklista elkullogott amerre épp akart, mindneki tovább ment, nem indult el senki.


Ettől függetlenül nem biztos, hogy 3 perc, lehet, hogy 30 sec-volt, nem tudom már megítélni

2020. febr. 14. 18:52
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, kicsit szürreálisan hangzik, hogy a Váci út közepén keresztbe megáll 6-7 autó kiszállnak a sofőrök és elkezdenek veszekedni egy biciklistával percekre.

De biztos így volt, elvégre te voltál ott, nem én.

2020. febr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
47%

"kamera sajnos drága számomra..."

Autós kamerát pár ezer forintért lehet venni kínai oldalakon (pl. Wish), teljesen jó, én is ott vettem.

2020. febr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!