Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki a lejárat előtt -még...

Aki a lejárat előtt -még időben- elmegy orvoshoz az akár egy évet is bukhat?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosin, mert hamarosan lejár az orvosi a jogsimban.

Viszont mivel még van két hét a szülinapomig, ezért a rendszer egy évet "elsikkaszt" a megadható évekből.

Azt mondta az orvos, hogy majd jöjjek ismét vissza a lejárat után.

Tehát a szülinapom másnapján már érvénytelen jogsival fogok közlekedni. Gondolom, hogy más is járt már így.



2020. febr. 19. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. 10 év helyett csak 9 évet kaptam, mert a születésnapom előtt mentem el. A háziorvos mondta, hogy kész elmebaj, hogy nincs türelmi idő. Azt javasolta, legközelebb hagyjam lejárni, és a lejárat után egy nappal menjek, akkor nem bukok megint egy évet.
2020. febr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Én pont leszarom, ha bukok egy évet és akkor megyek el, amikor még nem járt le, de van időm.
2020. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Majd nem fogod leszarni, ha az a tétje, hogy 3 helyett 2, vagy 2 helyett 1 évet kapsz-e.
2020. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Tekintve hogy évre leoszta aprópénz az egész, nincs sok jelentősége.
2020. febr. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

#3: Akinek 3 vagy 2 évre adnak csak jogsit, az már 60 év felett van. Én simán meghúznám a határt, hogy ezentúl 60 év felett évenként kötelező alkalmassági legyen. Életveszély, ahogy az idősebbek vezetnek (tisztelet a nagyon ritka kivételnek!)

Napi 150-200 km-t vezetek, ha tötymörgő, szabályt alkalmazni képtelen vezetőt látok, minden esetben idős a sofőr. Kóvályognak az úton, mint gólyafos a levegőben, azt se tudják hol vannak és mit csinálnak. Pfffff.

2020. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Persze!

Minden hétvégén a sok 60 éves csinálja a diszkóbaleseteket.


Én meg akkor IQ-hoz kötném a jogsit.

Igen sok itt fröcsögőnek nem lenne.

2020. febr. 19. 13:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen soknak? Egyiknek sem. Többségben vannak a kétszámjegyű IQ-s funkcionális analfabéták.
2020. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Még sokszor kiírod?

9 vagy 10 év, aki autózik és ezen az összegen/időintervallumon rugózik, az hogy viszi műszakira az autót?

2020. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk probléma ez a szabályozás, mert évente kell újíttatnom, de nem tudok vele mit kezdeni. Ha a születésnapom UTÁN megyek be, pár napig nem lesz érvényes papír a kezemben.
2020. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 neked pont hogy nem probléma, hiszen úgyis minden évben meg kell csináltatnod, tehát nem veszítesz semmit. Sőt, ha a jogsid lejár mondjuk március 10-én, a születésnapod meg mondjuk szeptember 20-án van, akkor a szabály életbe lépésekor "megnyered" a plusz fél év érvényességet: megcsináltatod márciusban, és következő év szeptemberében lesz a következő lejárat.
2020. febr. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!