Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogsit szeretnék, hogyan kezdjem?

Jogsit szeretnék, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Elérkezett az idő, hogy megszerezzem a jogsim. Azonban előtte kicsit tájékozódni szeretnék efelől. Hogyan kezdjem a tanulást? Szépen, sorjában miket kell csinálni? Illetve milyen autós sulikat tudtok ajánlani? Tényleg minden infó jól jönne, mert sajnos jelenleg gőzöm sincs hogyan kezdjek bele. Illetve tapasztalatokat és jó tanácsokat is elfogadok amennyiben azok nem offenzívak :)

2020. febr. 25. 10:24
 1/3 Hovarju ***** válasza:
100%
Az előző kérdésedre már kaptál választ. Olvasd el.
2020. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

#1 Érdemes először egy kietlen úton megtanulni vezetni, lehetőleg egy régebbi autóval. Engem 12 évesen tanított meg a faterom, mert akkor értem el a pedálokat.


#2 Én az S.O.S.-ben tanultam, ha jó oktatót fogsz ki, akkor nem lehet azon kívül panaszod erre a sulira.


#3 A KRESZ-t ha tudod, ha nem, érdemes lapozgatni mindenképp. Én nem tanultam rá, mert azt hittem tudom, hát nem tudtam. Végül átmentem, csak megbuktam 2x. Egyébként nem kell rágörcsölve tanulni, mint egy verset. 3 órás tanulással, meg 10 próbateszt kitöltésével is 90% esélyed van arra, hogy átmenj.


#4 A gyakorlati és a forgalmi vizsga az csak is rajtad és a szerencséden múlik. Én viszonylag jó oktatót fogtam ki, jó vizsgabiztos vizsgáztatott, ezért elsőre átmentem.

2020. febr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Felveszed a kapcsolatot egy szimpatikus autósiskolával, és ők mindent el fognak mondani.


"Szépen, sorjában miket kell csinálni?"

Ez nem egy szigorú sorrend, de ezek kellenek:

- orvosi vizsgálat (alkalmassági)

- KRESZ tanfolyam (online vagy tantermi)

- KRESZ vizsga

- elsősegély vizsga (a tanfolyam nem kötelező, de érdemes lehet)

- gyakorlati tanfolyam (ehhez kell a sikeres kresz vizsga)

- forgalmi vizsga (ehhez kell a levezetett 29 óra és 580 km)

- papírmunka (okmányiroda)


"Illetve milyen autós sulikat tudtok ajánlani?"

Nem ajánlgatok, mert nem tudom neked mi lenne jó. Beiratkozás előtt mindenképp kérdezd meg, hogy hol vannak az órák. Pl. nekem a belvárosban volt az irodájuk, ott voltak az elméleti órák, ami tök jó volt. De a gyakorlati órák kispesten voltak, így mindig egy csomót kellett utazgatnom. Meg a hirdetésekben lévő összegekben egy csomó minden nincs benne. Pl. sok helyen a pótórák sokkal drágábbak, mint az alapórák.

2020. febr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!