Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerdán forgalmi vizsgám lesz?

Szerdán forgalmi vizsgám lesz?

Figyelt kérdés
Igazából nem a vezetéssel van gondom, hanem a párhuzamos parkolásokkal, illetve azzal, hogy ha egy kereszteződésben NINCS elsőbbségem, viszont elengednek, akkor mehetek, vagy vizsgán azt sem szabad? Plusz Y fordulásnál mi az instant bukó?

2020. márc. 9. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, a vizsgabiztos megengedi, hogy kiválaszd a parkolást. Az első vizsgámon húznom kellett, azt húztam, ami a legkevésbé ment, de a másodikon választhattam :)


Ha elengednek, és egyértelmű jelzést kaptál rá, tehát villogtak vagy intettek, akkor menj. Nekem legalábbis volt ilyen szituációm a második vizsgán, és a vizsgabiztos is megköszönte a másik autósnak az előzékenységet.


Y-nál automatikus bukó, ha felhajtasz a járdaszegélyre, ha nem nézel rendesen körbe, ha nem indexelsz, és ha nem húzódsz le az út szélére, mielőtt elkezdenéd a műveletet. Nekem legalábbis ezt mondta az oktatóm.

2020. márc. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Lehet, hogy az lesz, ezt nem neked kéne tudnod? Szerintem inkább csütörtökön lesz a forgalmi vizsgád, nem szerdán.
2020. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Az elsőbbségről lemondás egy kényes téma.

Nincs azzal gond, ha okkal teszi az illető, pl egy teherautó azért enged ki, mert utána neki könnyebb lesz oda befordulni, de az ok nélküli integetést nem szeretem.

Pl, balra akarok fordulni, a szemben lévő, egyenesen haladó meg integet, hogy menjek... és ha elindul ő is? (persze ez már a bizalmi elv megkérdőjelezése)

A másik, hogy nem csak az integetőnek kell az elsőbbséget megadni, jöhet ott másik jármű is (volt már erre is példa), tehát ok nélkül ne jópofizzon senki, ha elsőbbsége van, menjen nyugodtan, akkor mondjon csak le az elsőbbségéről, ha annak oka van.

2020. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha a parkolás nem megy akkor azt gyakorolni kellett volna még. Mindent úgy kell csinálni ahogyan csináltad az oktatóddal. Mindenre figyelj oda, y-nál az is bukta ha picit is megérinted a szegélyt. Elsőbbség lemondásról annyit, hogy te a vizsga során sose mondj le az Elsőbbségedről. Ha úgy adódik hogy valaki elenged, köszönd meg nézz jól körül hogy biztonságosan megoldható e a manőver. Sok sikert a vizsgához!
2020. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Enis szerdan vizsgazok🤘 Sok sikert neked!!
2020. márc. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A vizsgabiztos nem mondja, hogy válassz egy parkolási módot...


Ha nem megy a parkolás, akkor miért nem gyakoroltál még, akar otthon is?

2020. márc. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Bizonyára megtörtént a vizsga, hogy alakult?
2020. márc. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5 vagyok. Én átmentem😊
2020. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!