Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A rendőrök tudják törölni a...

A rendőrök tudják törölni a traffipax felvételt?

Figyelt kérdés

2020. márc. 12. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nemhiszem. Miért érdekel?
2020. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A bárátom autójával voltam, és lakott területen bemértek 70el. Mikor átadtam a forgalmit a rendőr megkérdezte, hogy kié az autó, és mondtam, hogy a páromé. Ezután megkérdezte, hogy ez az az illető-e aki xy cégnél dolgozik? Mondtam, hogy igen, és ezután visszaadta a papírokat, és csak annyit mondott, hogy óvatosan közlekedjek. Semmi bírság.
2020. márc. 12. 21:26
 4/7 anonim ***** válasza:

70-nél tuti nem fog téged senki megállítani, mert ha annyi a mért sebességed, akkor automatikusan megy a fotó Szombathelyre...


én már futottam bele ilyen ellenőrzésbe. lakott területen kívül 103 km/h-val mentem. rádióval mondták a távolabb álló kollégáknak, milyen autót kell kiinteni és mennyi volt a sebesség.

valószínűleg ettől függetlenül a trafi tárolja ezeket a méréseket is, hiszen feljelentéshez csatolni kell, ha adott esetben nem ismeri el a sofőr a szabálytalanságot. (más kérdés, hogy esetemben is 5ezer Ft helyszíni bírság volt, amiért csak a hülye b_szakodik a rendőrökkel, ha már egyszer elkapták...)


én esetleg úgy tudnám elképzelni, mint a biztonsági kamerák felvételét, hogy x ideig tárolja ezeket, és ha nincs felhasználva/kimentve, automatikusan törlődik.


nyilván az ilyen korrupt rendőröknek meg megtehetik, hogy elfordítják a fejüket. már persze ha nem kamu a sztori...

2020. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: Engem állítottak meg 40-es táblánál 65-tel és meg is kaptam a 30 ezres bírságot és a 4 előéleti pontot a helyszínen.
2020. márc. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

„1.6. A közigazgatási bírsággal sújtandó szabályszegések dokumentálására használt ellenőrző berendezéssel készített valamennyi képfelvétel és a hozzá tartozó paraméterek (például az ellenőrző eszköz beállítása) e̲l̲e̲k̲t̲r̲o̲n̲i̲k̲u̲s̲ ̲r̲ö̲g̲z̲í̲t̲é̲s̲e̲ ̲é̲s̲ ̲a̲ ̲r̲ö̲g̲z̲í̲t̲é̲s̲t̲ ̲k̲ö̲v̲e̲t̲ő̲ ̲1̲2̲ ̲ó̲r̲á̲n̲ ̲b̲e̲l̲ü̲l̲ ̲a̲z̲ ̲a̲d̲a̲t̲t̲o̲v̲á̲b̲b̲í̲t̲ó̲ ̲r̲e̲n̲d̲s̲z̲e̲r̲b̲e̲ ̲t̲ö̲r̲t̲é̲n̲ő̲ ̲e̲l̲e̲k̲t̲r̲o̲n̲i̲k̲u̲s̲ ̲t̲o̲v̲á̲b̲b̲í̲t̲á̲s̲a̲ ̲-̲ ̲a̲ ̲m̲a̲n̲i̲p̲u̲l̲á̲c̲i̲ó̲ ̲l̲e̲h̲e̲t̲ő̲s̲é̲g̲é̲t̲ ̲k̲i̲z̲á̲r̲ó̲ ̲m̲ó̲d̲o̲n̲ ̲-̲ ̲b̲i̲z̲t̲o̲s̲í̲t̲o̲t̲t̲ ̲l̲e̲g̲y̲e̲n̲. A̲z̲ ̲e̲l̲l̲e̲n̲ő̲r̲z̲ő̲ ̲b̲e̲r̲e̲n̲d̲e̲z̲é̲s̲ ̲a̲d̲a̲t̲t̲á̲r̲o̲l̲ó̲j̲á̲n̲ ̲t̲á̲r̲o̲l̲t̲ ̲a̲d̲a̲t̲o̲k̲ ̲t̲ö̲r̲l̲é̲s̲é̲t̲ ̲c̲s̲a̲k̲ ̲a̲z̲ ̲a̲d̲a̲t̲o̲k̲ ̲e̲l̲e̲k̲t̲r̲o̲n̲i̲k̲u̲s̲ ̲a̲d̲a̲t̲t̲o̲v̲á̲b̲b̲í̲t̲ó̲ ̲r̲e̲n̲d̲s̲z̲e̲r̲ ̲á̲l̲t̲a̲l̲ ̲t̲ö̲r̲t̲é̲n̲t̲ ̲s̲i̲k̲e̲r̲e̲s̲ ̲t̲o̲v̲á̲b̲b̲í̲t̲á̲s̲á̲t̲ ̲k̲ö̲v̲e̲t̲ő̲e̲n̲ ̲t̲e̲g̲y̲e̲ ̲l̲e̲h̲e̲t̲ő̲v̲é̲ ̲(̲v̲é̲g̲e̲z̲z̲e̲ ̲e̲l̲)̲.

1.7. A̲ ̲k̲é̲p̲f̲e̲l̲v̲é̲t̲e̲l̲ ̲r̲ö̲g̲z̲í̲t̲é̲s̲e̲ ̲s̲o̲r̲á̲n̲ ̲b̲i̲z̲t̲o̲s̲í̲t̲s̲a̲,̲ ̲h̲o̲g̲y̲ ̲a̲ ̲f̲e̲l̲v̲é̲t̲e̲l̲t̲ ̲u̲t̲ó̲l̲a̲g̲o̲s̲a̲n̲ ̲m̲ó̲d̲o̲s̲í̲t̲a̲n̲i̲ ̲n̲e̲ ̲l̲e̲h̲e̲s̲s̲e̲n̲,̲ ̲i̲l̲l̲e̲t̲v̲e̲ ̲a̲z̲ ̲e̲s̲e̲t̲l̲e̲g̲e̲s̲ ̲u̲t̲ó̲l̲a̲g̲o̲s̲ ̲m̲ó̲d̲o̲s̲í̲t̲á̲s̲t̲ ̲v̲a̲g̲y̲ ̲t̲e̲c̲h̲n̲i̲k̲a̲i̲ ̲o̲k̲b̲ó̲l̲ ̲b̲e̲k̲ö̲v̲e̲t̲k̲e̲z̲e̲t̲t̲ ̲m̲ó̲d̲o̲s̲u̲l̲á̲s̲t̲ ̲e̲l̲l̲e̲n̲ő̲r̲i̲z̲n̲i̲ ̲l̲e̲h̲e̲s̲s̲e̲n̲.̲”

↑ 18/2008. (IV. 30.) GKM rendelet a gépjárműről és annak hatósági jelzéséről felvételt készítő eszközre vonatkozó követelményekről melléklet I.

A jogszabály hatályos teljes szövege: [link]

2020. márc. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem annyival mentèl. Az alacsonyabb sebességtartománynál joga van a rendőrnek figyelmeztetni. Nem estél bele a közigazgatási kategóriába, így figyelmeztetett.
2020. jún. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!