Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek is átgondolatlan...

Szerintetek is átgondolatlan a "kezdő vezetői engedélyekre" vonatkozó szabályozás?

Figyelt kérdés

Kezdő vezető engedélynek minősül a jogosítvány az első nemzetközi kategória megszerzésétől 2 évig, és a legfontosabb korlátozások közé tartozik, hogy autóval nem lehet utánfutót vontatni, motorral pedig nem lehet utast szállítani.

Ezekkel a korlátozásokkal alapvetően egyetértek (bár simán lehetne egy évre csökkenteni szerintem), de miért kezelik egy kalap alatt a kettőt? Ha én szerzek 16 éves korban egy A1-es jogsit, majd 18 évesen egy B-t, akkor a B-vel már gond nélkül utánfutózhatok, mert előtte két évig motoroztam. Vagy fordítva, ha 18 évesen szerzek egy B-t, és mondjuk 20 évesen egy A2-t akkor simán vihetek utast, mert nem kezdő az engedélyem, mert előtte két évig vezettem autót? Arról nem is beszélve, hogy a kutya nem nézi, hogy az első két évben tényleg vezettél-e.



2020. máj. 4. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Egy szabályozás nem lehet egyénre szabott. Az a lényeg, hogy legyen némi KÖZLEKEDÉSI gyakorlata annak, aki utast szállít, vagy utánfutót húz. Akinek már két éve van jogsija, ÁLTALÁBAN közlekedett már, így valamennyire rutinosnak tekinthető.
2020. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Anélkül, hogy túlmisztifikálnám, azért az utánfútó húzásnak vannak sajátosságai, amin a motoros múlt nem segit.
2020. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D. Brasco ***** válasza:

Teljesen jo ez a szabalyzas ugy ahogy van.....sokan a friss jogsival egyenesen elore is nehezen tudnak menni,mi lenne ha utánfutóval kellene peldaul tolatva befordulniuk valahova.

A masik meg hogy a motorozasnak meg az utanfutó huzásnak kb semmi köze egymashoz,fogalmam sincs miert jelente előnyt ez ügyben x éves motoros mult.

A masik meg,a motorral valo utas szallitas......most úgy öszintént,te felülnél azonnal valaki mögé akiről tudod hogy eddig összesen vezetett vagy 30órát azt is egyedül??!?Mert azert a motoron nem kicsit megvaltoznak a dolgok utassal,míg az autóban nem.

2020. máj. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem épp ezt nem érti a kérdező sem.

Ha 16 éves korodtól van A1, vagy akár 14 évesen letetted az AM et, akkor elvileg 17 évesen fris B kategóriás jogsival húzhatsz utánfutót, mivel már nem kezdő a jogosítványod.

2020. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

A kezdő jogosítvány egy kategóriára szól csak. Most ha B-s jogsi neked megvan mondjuk 3-4 éve akkor nyilván vontathatsz utánfutót. de ha a motoros mondjuk korlátlant lerakod akkor utast nyilván nem vihetsz magaddal 2 évig, de ez csak a kategóriára vonatkozik. Ha friss jogsid van korlátlan motorra de B kategóriából már megvan a több mint 2 év akkor vontathatsz utánfutót már, mert nem az okmány kiállításától számít hanem az adott kategóriától.


Másrészt ez a szabály szerintem teljesen rendben van. Egyrészt autót sem fogsz tudni vezetni rutinosan friss jogsival ahogyan motort sem friss jogsival. Az amit az iskolában tanulsz az csak annyira elég hogy egyedül tudj szabályosan közlekedni közúton, de sok sok gyakorlás kell arra hogy legyen megfelelő rutinod pl utánfutóval való közlekedésre. Ha vezettél már autót utánfutóval akkor pontosan tudod milyen az, így leírni bonyolult lenne érthetően.

Ennek a szabálynak az a lényege hogy először vezetni tanulj meg normálisan amihez sok sok gyakorlás kell, utána már lehet fokozni pl utánfutóval vagy motorral az utasszállítást.

2020. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem egy kategóriára szól. Az első nemzetközi kategóriától 2 évig kezdő a jogsid, onnantól minden korlátozás megszűnik..

Tehát, ha mondjuk 14 évesen megszerzed az AM kategóriát és 17 évesen levizsgázol egy swiften, akkor utána egyből beugorhatsz pl. egy 2 tonnás kisteherautóba 1,5 tonnás utánfutóval.

Ez így tényleg hülyeség. A motoros kategóriáknál és az autó kategóriáknál külön kéne kezelni a kezdő státuszt.

2020. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utánfutó? Akinek nincs érzéke,az húsz év után sem tud betolatni egy széles kapun sem, aztán ha (satu)fékezni kell rakott futóval, az is okozhat árokban landolást.

Személyszállítás motoron? Egy CBR 600-al azonnal hanyattvágja, ha nem barátságosan húzza a gázt. Egy 125 össel még talán lehet bukás nélkül tapasztalatot szerezni, Harleyre néhány év után.

Szóval minent lehet, ha van érzéke a járműhöz.Ha nincs, akkor soha nem is lesz.

2020. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Furcsa szabályozás és sokan rosszul is értelmezik (mint a válaszokból ezt láthatjuk is).

Szerintem arra gondoltak, hogy a jármű vezetési technikáját és közlekedési ismereteket nehéz egyszerre elsajátítani, de ha az egyik már megvan (közlekedési ismeret), akkor könnyebb dolgod van a technikai részével.

2020. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jogos a szabály.
2020. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!