Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tiltja a törvény, hogy lehajto...

Tiltja a törvény, hogy lehajtott tetővel hagyjam az autót?

Figyelt kérdés
Van egy ócska hármas cabrio golfom, és ma leengedve hagytam a tetejét kb 5percre amíg bementem a boltba. Mikor kimegyek a boltból, már várt két rendőr az autómnál, és szóbelileg figyelmeztettek, hogy többet ne hagyjam nyitva a tetőt. Zavaromban meg sem kérdeztem, hogy ezzel mi a baj, csak azt mondtam, hogy 5perc volt, és többet nem fordúl elő. Aztán elköszöntek és ennyi. Azóta sem értem, hogy ezzel törvényt sértetten, vagy csak jóindalatból szóltak? Egyáltalán a KRESZ tíltja, vagy csak egy újabb járványügyi rendelet?

2020. máj. 13. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Törvény nem, csak a józan ész.
2020. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem KRESZ, nem járványügyi rendelet, hanem csak jóindulatú figyelmeztetés, mert ha nyitva hagyod, mindent kilpohatnak belöle, söt az autót is elvihetik.
2020. máj. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudom hogy miért zavarta őket, szerintem ez max neked lehet probléma.
2020. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, teljesen igaza volt a rendőröknek.


KRESZ 41. § (7):

"A járművet őrizetlenül hagyni abban az esetben szabad, ha a vezető gondoskodott arról, hogy a jármű önmagától el ne indulhasson és illetéktelen személy azt el ne indíthassa."

Ha nyitva hagyod a tetőt, akkor bárki beugorhat a kocsiba, kidobja üresbe, kiengedi a kéziféket és máris elszabadult az autód.

2020. máj. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez inkább simán figyelmeztetés volt, hogy ne legyen utána azzal dolguk, hogy keresik ki vitte el belőle a cuccaidat. Ez nem Svájc, hogy a bolt előtt hagyhatod járó motorral a kocsid akár.
2020. máj. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Sima figyelmeztetes:)

Amugy, aki azt mondja, hogy barki beugrohat a kabrioba, ult mar ilyen kocsiban? 😂 a nyitott ajton ugy kell beesni, bemaszni lehuzott ablakkal is abszurd, max ha szetnyuzod az oldalad, felhuzott ablaknal meg lehetetlen…

(Kabriom van, en pl mindig felhuzom az ablakot, ha valakinek sikerul bemasznia, egeszsegere. Pont annyi erofeszitesbe kerul -nyaron tobbe, negyven fokban akrobatikazzon a hulye- mintha feltornenek egy zarat)

2021. jún. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os: ha nyitva van a teteje, akkor már nem sokat számít az ablak fel- vagy lehúzott állapota és egy normál testalkatú embernek nem gond beugrani az autóba.


Persze 120 kilós "üzletemberként" már lehet probléma...

2021. jún. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Beugrani? Felhuzott ablaknal?!

Egy akrobatanak, maximum

Probaltam, mert bent hagytam a napszemuvegem. Inkabb visszemntem a kulcset. Tapasztalatbol beszelek, de akkor biztosan az en kocsim a magas :)

2021. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobban belegondolva, csomagtarton keresztul vegigmaszhatsz a kocsin, teljesen igazad van
2021. jún. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!