Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen jogosítvánnyal vezethet...

Milyen jogosítvánnyal vezethetek ilyen kombájn-t? Mi kell ahhoz hogy tudjak is vele aratni? Milyen jogosítvány kell ahhoz hogy tudjam a kombájn-al vontatni a gép asztalát? Milyen egésznap egy kombájnban dolgozni?

Figyelt kérdés

Ilyen fajta kombájnokra gondolok.


[link]


[link]


Ha van B kategória 102 kód,T 185 kód, K 186 kód jogosítványom akkor vezethetem közúton?

Dolgozhatom vele aratásnál?



2020. máj. 15. 14:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Rendben,megnéztem.

Könnyű pótkocsit húzhatok csak vele.

2020. máj. 17. 21:43
 12/14 A kérdező kommentje:

Igazad volt válaszoló.

Beszéltem itt a közelben lévő kombájnosok górévaial és arra jutott hogy valamelyik kezdőt nem is alkalmaz inkább akkor ott fog neki állni,másik még gondolkodik rajta de nem nagy esélyt lát rá,harmadik is ugyan ezt mondta,na de a negyedik azt mondta hogy egyenlőre azt tudnám csinálni mikor nappal aratnak az után éjszaka átt kell a kombájnokkal állni máshová ahol majd másnap aratni fognak.

Szóval nem nagy reményeket fűzök ehez,úgy látszik mindenhova tapasztalat kell, de ha esélyt sem adnak hogyan is szerezhetnék?

Számomra nem lenne gond ezzel az éjszakai átálásokkal sem, de ez szerintem 2-3 óra alatt meg is van, pénzt alaig keresek vele és szerintem be sem lennék jelentve, egész éjszakám el menne mire haza érnék.

Mindegy is azt hiszem inkább fel adom,aztán keresek valami furgonos melót,ha most fiatalon ilyen nehéz, nem is akarok bele gondolni milyen nehéz lesz idősebben?

2020. máj. 18. 19:09
 13/14 anonim ***** válasza:

"Szóval nem nagy reményeket fűzök ehez,úgy látszik mindenhova tapasztalat kell, de ha esélyt sem adnak hogyan is szerezhetnék?"


Úgy szerezhetnél tapasztalatot, ahogy írtam, elkezded egy kisebb traktoron, idénymunkán stb stb majd szépen küzdöd magad felfelé. Bár jól hangzik, kombájnosnak nem olyan jó lenni hosszú távon.


Ezt az éjszakai melót el ne vállald. Csak a szívás lenne vele.

Gyakorlatban ez úgy működne, hogy amikor éppen szükség van rád, ugorj. Órákkal korábban felvesznek és kivisznek a föld végére, amikor még megy az aratás. Amíg a harmat le nem száll, addig nyomják. Te ücsörögsz a föld végén, akár órákat is. Aztán ha megállnak, akkor segíthetsz átszerelni, takarítani stb. Tiszta retek leszel és úgy ülhetsz a fülkébe aztán vezethetsz 2-3-4 órát éjszaka a sötétben egy túlméretes géppel ismeretlen, szar földutakon és még rosszabb aszfaltúton. Borítékolható, hogy kisebb nagyobb kár lesz. Aztán várhatod a hazafuvart valamikor éjszaka.

És még egyszer mondom, kiszámíthatatlanul teljesen, hogy melyik nap és mikor kell menni, ha egyáltalán kell.

2020. máj. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot,ezt valahogy nem gondoltam volna,de ezek szerint ilyen lenne ez a meló.

Mostmár egyre biztosabb vagyok abban hogy ezt az éjszakai dolgot nem vállalom el.

2020. máj. 19. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!