Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elvették a jogosítványomat....

Elvették a jogosítványomat. Van értelme ügyvédet fogani ?

Figyelt kérdés

Kevesebb mint 1 hete elvették a jogosítványomat ittas vezetés miatt. (0.50 volt a fújt értékem) Első esetem volt és nagyon megbántam.Sajnos nekem a jogosítvány a munkábajáráshoz elengedhetetlen, tömegközlekedéssel nem megoldható a bejárás. Szerintetek, ha ügyvédet fogadok eltudom kerülni az utánképzést,illetve hamarabb visszakaphataom a jogosítványom ?

Mekkora költsége lehet ?



2020. jún. 10. 10:19
1 2
 11/18 Alex Fly ***** válasza:

"Sokkal magasabb lenne az ügyvéd költsége mint az utánképzés ?" Nem feltétlenül lenne magasabb (persze ez az ügyvédtől függ). De azért mielőtt tévedésbe esnél: ha ügyvédet fogadsz, akkor az ő honoráriumát az utánképzés díján felül kell kifizetned; legkésőbb az eltiltás lejárta után.

Persze tudom, hogy létszükséglet a vezetés, de azért annyira nem, hogy kibírd piálás nélkül... Hát most egy darabig nyugodtan foglalkozhatsz a létszükségletnél is fontosabb piálással...

2020. jún. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom ,hogy ügyvédi segítséggel az utánképzés elkerülhető lehet !!!.

Emiatt is kérdeztem.

2020. jún. 10. 16:50
 13/18 D. Brasco ***** válasza:
81%
Azért az ittas vezetésre az ügyvéd sem nagyon tud mit kitalálni amivel védhetne........
2020. jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy ügyvéd se tud sokat segiteni.
2020. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Alex Fly ***** válasza:

Olyan nincs, hogy egy egyértelmű ittas vezetés esetén ne legyen utánképzés. Egy kevésbé súlyos szabálysértés esetén elképzelhető lenne, de itt nincs miről beszélni.

Tudtad, mivel jár, mégis megtetted. Hát akkor vállald a következményeket is - és örülj, hogy ennyivel megúszod...

2020. jún. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mennyi időre vették el?

Ha a szokásos 4-6 hónap, akkor kb. már az utánképzéssel is megleszel, mire egyáltalán tárgyalásig jutna az ügyed.

2020. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
(ja most nézem hogy necropost, így utólag is bocs)
2020. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen,mndenképpen fogadjál ügyvédet...de ne legyen szakosodott nestes ügyvéd...azzal tele van a tőkük a bíróknak.
2020. szept. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!