Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A rendőrök miért nem adnak...

A rendőrök miért nem adnak helyszíni bírságot komolyabb helyzetekben?

Figyelt kérdés

Szemtanúja voltam egy balesetnek amit egy karékpáros okozott. hátrafele nézett, miközben áthajtott a piroson és jobbról elcsapta egy kocsi, akinek zöld volt. Felháborító módon a gyalogosok egyből a bringást kezdték el védeni, hogy jaaj szegény, hát miért nem engedte el az autós.

Ezért tart itt magyarország. A biciklistának PIROS volt, ráadásul hátrafele is nézett. Az autósnak zöld, ráadásul nem is lehetett kilátni jobbra-balra, mert autók parkoltak ott (sztem szabálytalanul).

úgy 40-el elcsapta a bringást. Rendőrök kiszálltak. Megállapították ,hogy a biciklista volt a hibás, de nem büntették meg, BICKLISEL elemehett!!!


SZÉGYEN!! ELENGEDIK??? Úgy, hogy tovább Tekerhet? Mi van, ha elrántja a kormányt a sofőr és elgázol a járdán egy embert? Hmm? Akkor mi van?

Ott helyben 330e Ft a piroson való áthajtásért. Közveszélyes járművezetésért (hátrafele nézés) 280e Ft. plusz baleset okozása 180e Ft.

plusz a kártérítés, plusz a forgalom megállításáért is kell fizetni. Tudom, mert volt már balesetem.


De még ennél is szörnyűbb, hogy van ember aki védi a kerékpárost. Öngyilkosok se mernének ilyen mutatványt csinálni.


2020. jún. 27. 17:30
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
800e Ft bünti is kevés lenne ezeknek. Anynira szomorú, hogy nem kötik kreszvizsgához a kerékpározást. Hát forgalomban közlekednek! Ennyi erővel a robogóraa sem kéne jogsi, úgyis csak 40-el lehet menni vele.
2020. jún. 27. 17:32
 2/22 anonim ***** válasza:
47%
Adnak, csak a bicikliseknek :D
2020. jún. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 qkker1 ***** válasza:
90%

"úgy 40-el elcsapta a bringást. Rendőrök kiszálltak. Megállapították ,hogy a biciklista volt a hibás, de nem büntették meg, BICKLISEL elemehett!!!"



Ezzel csak az a baj, hogyha negyvennel elütnek a biciklist, azt nem távozik saját lábán!

2020. jún. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Konkrétan úgy kapta el, hogy a bringát kilökte a bringás alól. csak huppant egyet a seggére, azonnal felállt. hatalmas mázlija volt. minimum egy törött láb és borda ilyenkor keletkezik.
2020. jún. 27. 18:11
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Remélem, mostmár jobban érzed magad, hogy valakinek “elmondhattad” szíved baját. Szerintem megtanulta a biciklis, hogy figyeljen oda, jó nagy ütést kaphatott az autótól.
2020. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Anélkül, hogy bármelyik fél mellett kiállnék:


Egy baleset minden részletre kiterjedő vizsgàlatához szüksèg lehet egy, a helyszínen egyrészt idő, másrészt szakértelem híján el nem végezhető eljárásra. Lehet, hogy elsőre teljesen nyilvánvalónak látszik, ki a felelős, de kicsit megvakargatva a felszínt időnként fordulhat a kocka.


(Mondjuk szombaton átmegy valaki a zebrán, elgàzoljàk. Nyilván ki a hunyó? Az autós. De biztos? Hja, hogy a gyalogos mereven előre bámulva lépett le?! Mindjárt más helyzet, ám ez utóbbit lehet, hogy csak két nap múlva, hétfőn látják a nyomozást végzők, mert zárva volt a szomszédos bankfiók, melynek kamerája vette az esetet.)

2020. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kamera is volt a saroküzletnél, tökéletesen felvette.

Amúgy zebra. Zebrára a gyalogos is csak akkor léphet le, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Így szól a kresz. tehát ha a zebrától 1 m-re van az autó és akár 20km/h-val is megy és te leugrasz elé nem fog tudni megállni.

2020. jún. 27. 20:34
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Te honnan tudod, hogy mi lett a helyszínelés eredménye?

Nem védem a biciklist, azt meg megteszi más, a szokásos módon. De te megálltál és kikérdezted a rendőröket?

szerintem személyi sérüléses baleset, felvették a jegyzőkönyvet, megszakérti valami okos ember, aztán hoznak egy ítéletet. Nem a helyszínen szabják ki a büntetést. A biciklis nyilván tagadta, hogy piroson ment át, így pláne nem tudnak mit tenni.

2020. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
onnan, hogy én is satufékeztem, mert a szembesávban haladtam párhuzamosan az autóval és merőlegesen a biciklistával. nekem jobbról jönn a bringás. Az elütött bicikli (csak a jármű) az autómnak ütődött. ezért voltam a résztvevője IS. De mivel nem történt anyagi kár, ezért "elmehettem", de én ott maradtam, mert kíváncsi voltam, hogy ha netán én ütöm el 50-el, akkor milyen büntetést kapna, ha túúlélné.
2020. jún. 27. 21:01
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A piros lámpáért a bringás fog kapni egy 50-es csekket.

Az autós meg polgári perben érvényesítheti a kocsijában keletkezett kárt. (Egy-két elem fényezése már elég húzós összeg tud lenni)

2020. jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!