Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki nehezen koncentrál a...

Aki nehezen koncentrál a dolgokra és nehezen oldja meg a helyzeteket, az nem való vezetni?

Figyelt kérdés

Vezetés közben nagyon sok dologra kell egyszerre figyelni. Ez tanulóknál javul, ahogy az autó kezelése is javul. Azért változatlanul hat-hét dologra kell egyszerre figyelni.

Ez nekem nem mindig sikerül. A táblák sokszor elsikkadnak...


Lassú gondolkozó vagyok.

Feladatokat magamtól nem tudok megoldani, képtelenség, nem jövök rá a megoldásra. Ha azonban hasonló feladatokat a számba rágtak és begyakoroltam, akkor megy. (Ezt több tanár is mondta, nemcsak én magamról!)

Ez a forgalmi helyzeteknél...

Jó, begyakorolható a nagy részük - talán, de gyorsan fel kell ismerni és cselekedni.


Az oktatóm csak biztat, de lehet, hogy azt gondolja, hogy a figyelmemen és a gondolkozásomon lehet még javítani, mert nem a 100%-ot adom bele a gyakorlások során. Pedig sajnos de!


2017. máj. 18. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Érthető amit írtál. Nem vagy egyedül. A problémád leküzdéséhez sok gyakorlás kell, és kész. Ezt hívják rutinnak(nagyjából)


Akárhol is jársz, nézegesd a közlekedőket, nézegesd a táblákat. Gyalogosan jobban rögzül, aztán vezetéskor már könnyebb.


Ne csüggedj, inkább nézelődj.Legfeljebb nem lesz PÁV I-ed.

2017. máj. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A többi közlekedőt szoktam figyelni, az kisebb a gond. Van gond, az első sikertelen forgalmi vizsgán is sikerült egy erőset fékezni, mert már öttel gurultam és nem tudom, épp hova figyeltem, de előttem már álltak... (Nem ezen buktattak meg, csak eszembe jutott)

Bringázni is szoktam, ott is ösztönösen hátranézek, ha úttesten/bringasávban valamit ki kell kerülnöm, figyelem, hol van a mögöttem jövő, engedjem-e el lehúzódással vagy elég lesz koncentrálnom az egyenes nyomtartásra és ő ki fog tudni kerülni.

A múltkor gyalogos lépett ki elém a Stadionoknál takarásból, tehát a földből nőtt ki. Abban a pillanatban fékeztem.



Ami egy bringán nem jön elő: ott másodpercekig gondolkozhatsz a forgalmi helyzeten és másodpercekig keresheted a macisajtot a torkolló úton, majd másodpercekig stírölheted az érkező autót, hogy megadja-e az elsőbbséget.

Autóban ugyanezek: tized másodperc!


És a táblák... a táblák...

A vizsga után figyeltem magamat, és még bringán se veszem észre őket.

Megyek a bringasávban. Ez a furgon miért lassít? Ja mert jobbkezes utca és tuti ott volt az egyenrangú útkereszteződésre figyelmeztető tábla, csak nem vettem észre.


Autóval pláne...

Ez javíthatatlan, attól félek.



A járműkezelésem egész jó, erre dicséretet is kaptam.

Elindulok lefulladás nélkül a lámpánál, ha figyelek, rángatás nélkül gyorsítok négyesig, kanyarodásnál fékezek, kettesbe kapcsolok - jó az ív nem tökéletes, de javul az is -, majd vissza ötvenig és 4-es fokozatig - ez megy rángatás, bólogatás nélkül is. A megállás is egyre jobb.


Csak hiába a járműkezelés, ha ahogy az javul, nem hozza magával, hogy a TÁBLÁKRA is egyre jobban oda tudnék figyelni....

2017. máj. 18. 10:04
 3/13 A kérdező kommentje:

A PÁV I micsoda?

PÁV IV kell talán az 5. forgalmi vizsga után, bevallom ott tartok kétségbeesésben, hogy utánanéztem. :D

PÁV I kell vasúthoz netán?

2017. máj. 18. 10:05
 4/13 A kérdező kommentje:

Amúgy nő vagyok, ha bármiben számít.


Nem tudok többfelé figyelni. Egyfelé sem. :d

Észben tudok tartani ezer teendőt egyszerre, nade ez nem koncentráció, ez más.

2017. máj. 18. 10:06
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos nem vagyunk egyformák, néha én is szoktam nézni a forgalomban, vannak egész fura emberek, akik mintha egész máshol lennének.

Tegnap pl mentem egy kétsávos úton, egy autó cammogott a 70-es úton kb 50-nel a belső sávban, két nő ült benne, a jobb oldalon ülő kb olyan képet vágott, mint aki majd elsüllyedt volna a másik helyében is.

Én maximálisan toleráns vagyok az ilyenekkel, akiről látom, hogy kezdő, csak sajnos vannak, akik egyből a plafonon vannak, és nyomják a dudát, káromkodnak.

Néha én is nagyon bamba, kialvatlan vagyok, nem hiába van feltételnek megadva vezetéshez a maximális kipihentség, koncentráció, figyelem.

2017. máj. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tiszta a helyzet.

Csak te gondolod azt, hogy nem tudsz többfelé figyelni, vagy valós probléma?

Kezdetben még az autó kezelése is komplikált a tanulónak, később már tud kifelé figyelni, és valóban több különböző információt kell figyelembe venni a helyes döntéshez.

Van egy fejlődési folyamat, ami érzékelhető.

Tanulóként még bele fér, hogy nem tudod megmondani, milyen tábla volt az előző kereszteződésben, de az előtted lévő táblákat észre kell venni, azokra reagálni.

2017. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az előttem levőkre nem tudok konventrálni, ez volt a bukási ok is. :(


Tény, egyfelé sem tudok néha figyelni.

Ami érdekel, arra igen, ha úgy van,ezért is kezdtem bele a vezetéstanulásba.

2017. máj. 18. 10:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz vele gond, én sem tudok egyszerre több mindenre koncentrálni úgy általában, a vezetés mégis jól megy, nagy forgalomban ha akarok minden kis lyukba bebújok, átlátom a helyzeteket. De ehhez gyakorlás kell, nem fog elsőre menni minden. Tanulóként még a jármű kezelése is nagyon elveszi a figyelmed, ez normális.
2017. máj. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az bizony gond, ha olyan szinten nem tudsz figyelni, hogy a veszélyes helyzeteket sem veszed észre (gyalogos közeledik, fékeznek előtted, előznek, elsőbbséget kell adnod, stb)

Az természetes, hogy tanulni kell a több irányba figyelést, de van annak is fejlődési folyamata, amit az oktatódnak látni kell.


Kérdezted, hogy mi a PÁV.

Az lényegében egy képesség vizsgálat, nem azt vizsgálják, hogyan vezetsz, hanem azt, hogy megvan-e hozzá a képességed, hogy megtanuld.

Memória teszteket, reflex gyakorlatokat, intelligencia vizsgálatot, és hasonló tudományos, vagy áltudományos felmérőkkel kell bizonyítani ott, hogy a kívánt képesség megvan.

Ebben nem akarok ítélkezni, az oktatóddal kellene átbeszélni, hogy mennyit fejlődtél, milyen hibákat kell javítani.

Nem kell az összes táblát megjegyezni, ha nem akarsz megállni, nincs számodra jelentősége a megállni, várakozni tilos tábláknak, de amire szükséged van azt figyelembe kell venned (elsöbbségadás, sebességkorlátozás, kötelező haladási irány, stb)

2017. máj. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Nekem VOLT egy hasonló ismerősöm,hölgy.

Nem tudott levizsgázni csak nagyon nehezen mert

ideges volt ,félt a forgalomtól,nem tudott egyszerre több

dologra koncentrálni,és csak a munkája miatt kellett volna neki a jogosítvány.

Van egy gyermekkori fiú barátom is.Neki nem sikerültek a

vizsgák,abszolute ..Hiába ,akármit csinált nem ment neki

Ő még él

2017. máj. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!