Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A Stop tábla vonatkozik a...

A Stop tábla vonatkozik a járdára is?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Mostanság kezdem a jogsit és van egy érdekes kérdésem, amit gondoltam inkább ide írom, mielőtt megkérdezek egy oktatót.


Szóval, ha én érkezem egy utcából, aminek a végén van egy Stop tábla és a Stop tábla után még van pár méter az útból, aminek egy része a járda meghosszabbított vonala, akkor aki ott érkezik, akár gyalogos, akár kerékpáros, akkor a tábla miatt őket is elsőbbségben kell részesíteni vagy sem? Mert ugye a táblák az útra vonatkoznak, nem a járdára vagy annak meghosszabbított vonalára. Ki lenne a hibás ha egy ilyen szituban mondjuk jön egy kerékpáros a járdán és koccan egy autóssal?


Ilyesmi kereszteződésre gondolok:


[link]



2020. jún. 30. 14:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:

#17

Erről amúgy nyithatsz egy új kérdést.

A salátörvény, amit KRESZ-nek nevezünk (1988. évi I. törvény), meg a kiegészítései és módosításai valószínűleg pontosabban fogalmaznak.


Lett volna már erre sok jogtanuló, akik ezt megtámadták volna.

2020. jún. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm a sok választ. Nekem is ez a problémám ezzel a szabályozással, hogy egy kicsit olyan, hogy mindkét oldalnak lehet igaza, mármint aki szerint nem érvényes és azok szerint is, akik szerint érvényes és leginkább az apróbetűs paragrafusok döntenek a végén.
2020. jún. 30. 19:30
 23/76 anonim ***** válasza:

#22

Ja, a végén a bíróság dönt.


A "járda is az úttest része", meg hasonló érvelések nem fogják megállni a helyüket.


Én gyalogos, bringás és autós vagyok.

Vigyázzunk egymásra!

2020. jún. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
Csak gondolj bele. Szerinted ha ott elutod a kerekparost megúszod? Nem.
2020. jún. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:

20. Igen az út része a járda ahogy írod és nem az úttest része.


“ A KRESZ egyértelműen kimondja, hogy a STOP táblánál minden esetben meg kell állni! Az „ÁLLJ! Elsőbbségadás kötelező” tábla azt jelzi, hogy az útkereszteződésnél - a megállás helyét jelző útburkolati jel előtt, ilyen útburkolati jel hiányában az útkereszteződésbe való behaladás előtt - meg kell állni, és a védett úton érkező jármű részére elsőbbséget kell adni.”


Ennek értelmében a járdán közlekedő kerékpárosnak elsőbbséget kell adni függetlenül attól hogyan került oda.


Az a járda is a keresztező út része!!

2020. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:

#24

Ott alatt azt érted, hogy a járdáról kivág eléd?


Nem úsznám meg, de már messziről lassítani kell, ezért nem tudnám elütni.


De ha csak annyi hogy meglököd és elesik, akkor annyival "megúszod", hogy végig kell járni az eljárást és stresszt okoz.

A bringás rosszabbul jár, ha átrongyol előttem. Neki ugyanez az eljárás + sérülések/anyagi kár.


Ennél sokkal cifrább helyzet volt, amikor konkrétan bringaút volt keresztbe, és a szemből jövő gázolt egy 13 éves kislányt. A vezető "megúszta".


Kikeresem az elemzését majd, és berakom ide.

2020. jún. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
Igen! Hiszen ez volt a kérdés és nem gyalogos
2020. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:

#25

Nem, a járda nem az úttest része.


Járda: az útnak a gyalogosok közlekedésére szolgáló - az úttesttől szintkülönbséggel, kiemelt szegéllyel, vagy más látható módon elhatárolt - része.


Úttest: az útnak a közúti járművek közlekedésére szolgáló része.


Ennyire ne legyél fafej, hogy átgázolsz mindenen gyalog/bringával, mert szerinted minden járda.

2020. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:

“Nem, a járda nem az úttest része.“


Nem ezt írtam, hanem az út része azt írtam. Kresz fogalom

2020. jún. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:

#27


Nem kell arra számítanod autósként, hogy bringás/gyalogos/kamion/repülő berongyol ott eléd a járdáról. Nyilván mindent meg kell tenned, hogy ne lapítsd ki, de elsősorban ő a hunyó.

2020. jún. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!