Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A Stop tábla vonatkozik a...

A Stop tábla vonatkozik a járdára is?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Mostanság kezdem a jogsit és van egy érdekes kérdésem, amit gondoltam inkább ide írom, mielőtt megkérdezek egy oktatót.


Szóval, ha én érkezem egy utcából, aminek a végén van egy Stop tábla és a Stop tábla után még van pár méter az útból, aminek egy része a járda meghosszabbított vonala, akkor aki ott érkezik, akár gyalogos, akár kerékpáros, akkor a tábla miatt őket is elsőbbségben kell részesíteni vagy sem? Mert ugye a táblák az útra vonatkoznak, nem a járdára vagy annak meghosszabbított vonalára. Ki lenne a hibás ha egy ilyen szituban mondjuk jön egy kerékpáros a járdán és koccan egy autóssal?


Ilyesmi kereszteződésre gondolok:


[link]



2020. jún. 30. 14:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:

48! Igen ez az, de tudjuk hogy a kresz mire vonatkozik.

1. § * (1) E rendelet a Magyarország területén lévő közutakon és közforgalom elől el nem zárt magánutakon folyó közlekedést szabályozza.


Ami nem út azt nem szabàlyozza a kresz.


Csak azért írom, mert van aki kételkedett abban, hogy a járda az út része. Mert ha nem akkor nem is vonatkozna rá a kresz.


De ha az út része, akkor a stop tábla az ezen történő forgalomra is vonatkozik?? Tehát csak kell elsőbbséget adnom a járdán - ha szabályosan ha nem szabályosan - tekerő kerékpárosnak.

2020. jún. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:

#49

A gyalogosok úttestet keresztező elsőbbségéről egyértelműen nyilatkozik a KRESZ, ennek nézz utána.


"Ha ott egy kerékpárút van, akkor meg egyértelmű, hogy elsőbbséget adsz. Rendszerint kiegészítő tábla is segít ebben."


Mindig jeleznie kell, különben honnan tudná az autós, hogy mi jöhet ki elé?


Azt tudod pl. hogy zebrán nem hajthatsz át bringával?

2020. jún. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:

#50

A járda megszűnik az úttest szélénél. Nincs járdán jármű/gyalogos elsőbbség. Járdán nem lehetne jármű, bringa sem. Bringásoknak le kell menniük az úttestre tekerni.


Amint "lelép" a járdáról a gyalogos, vagy a járdán illegálisan tekerő bringás, onnantól kezdve figyelembe kell venniük az úttest szabályait.

2020. jún. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:

Nyilván csak tolni lehet.


Egy érdekes szitu. Ha a fenti leírt helyzet van stop táblával. A keresztezó út úttestén kerekes székkel közlekedik valaki. Nem kell elsőbbségez adjak neki, mert nem jàrmű?? Számomra ez hiheteltennek tűnik. Ha igen, akkor annak a gyalogosnak is elsőbbséget kell adjak, aki a járdán halad keresztbe. Ha nem, akkor meg kihajthatok elé, lesz ami lesz alapon úgy is elsőbbségadási kötelezettségem? Most ne azt nézzük, hogy hogyan keveredett oda az a szerencsétlen, hanem azt, hogy őt nem védi a stop táblám. A gyalogost sem védi?

2020. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:

#50+


Szerintem ez sem nyilvánvaló nektek, de maximum elnézik neked, hogy járdán tekersz. Zavarod/veszélyezteted vele a gyalogosokat.


Én ennek tudatában "rollereztem" már el bringával rendőr mellett a járdán, mondván nem tekerek. Megállított és figyelmeztetésben részesített. Járdán a bringát csak tolhatod.

2020. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:

“ A járda megszűnik az úttest szélénél. ”.


Ezt is értem, de ez hol van leírva? Elég képlékeny, mint maga a járda is. Az sincs kitáblázva, hogy járda, csak fizikai jellemzőiből gondoljuk.

2020. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:

#54


"Nem kell elsőbbségez adjak neki, mert nem jàrmű??"


Nem kell.


Rá is dudálhatsz, hogy ne jöjjön ki eléd. (Veszélyhezetet akadályozol meg)


Át is engedheted, mert jófej vagy, de ezzel mint írtam, vigyázz. Nem mindig jó ötleg "lecsalogatni" őket.

2020. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:

55! A roller nem jármű. Ott a helyed a járdán!!


Egyértelműen kell számolni kerékpárosra járdán. Màsnem gyermekr. De ez is feketén- fehéren benne van a kreszben.


“ Lakott területen csak ott szabad járdán kerékpárral közlekedni, ahol az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan, és akkor is csak a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel. Fontos még tudni, hogy amennyiben egy úton tilos kerékpározni, az nem jelenti azt, hogy akkor ott a járdán szabad kerékpározni, kivéve 12 éven aluliaknak főút mellett.


2020. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:

#58


Pont ezért "rollereztem", de ez is zavarhatja a gyalogosakat, ha valaki tuskó módon csinálja.


Én meg kipróbáltam direkt rendőr előtt.


Egy jót beszélgettünk erről, a figyelmeztetés semmit sem jelent jogilag. Neki kell dokumentálnia, hogy mire ment el 20 perce.

2020. jún. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:

#56


Járda: az útnak a gyalogosok közlekedésére szolgáló - az úttesttől szintkülönbséggel, kiemelt szegéllyel, vagy más látható módon elhatárolt - része.


Nincs külön járda-tábla.


Erről szól pl. az orosz "Stop A Douchebag" akciók.

Abban vannak olyan helyek, hogy két autónyi széles járdán állítanak meg atósokat, hogy bocsi, de ez egy járda.

2020. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!