Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A Stop tábla vonatkozik a...

A Stop tábla vonatkozik a járdára is?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Mostanság kezdem a jogsit és van egy érdekes kérdésem, amit gondoltam inkább ide írom, mielőtt megkérdezek egy oktatót.


Szóval, ha én érkezem egy utcából, aminek a végén van egy Stop tábla és a Stop tábla után még van pár méter az útból, aminek egy része a járda meghosszabbított vonala, akkor aki ott érkezik, akár gyalogos, akár kerékpáros, akkor a tábla miatt őket is elsőbbségben kell részesíteni vagy sem? Mert ugye a táblák az útra vonatkoznak, nem a járdára vagy annak meghosszabbított vonalára. Ki lenne a hibás ha egy ilyen szituban mondjuk jön egy kerékpáros a járdán és koccan egy autóssal?


Ilyesmi kereszteződésre gondolok:


[link]



2020. jún. 30. 14:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 A kérdező kommentje:

#40


De épp ezaz, ilyen papíron nem létezhet, hogy az ott jobb-kéz, ahogy a cikk is írja. Bár ez annyiból más helyzet, hogy az egy kerékpárút, nem egy járda. De itt legalább elég szépen kivesézik az utak keresztezését.

2020. jún. 30. 21:28
 42/76 anonim ***** válasza:

#39+


És mivel (pl. Hollandiával ellentétben) Magyarországon nem tanítanak KRESZT-t már kisiskolás kortól, egy normális szülőtől legalább annyi elvárható lenne, hogy nem lép le, és nem teker le körülnézés nélkül az úttestre a kislány.


Jobbkéz szabály ide vagy oda.

2020. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:

Akkor mi az út? Mettől meddig tart? Mert szerintem a stop tábla mögötti járda már a keresztező út része( nem úttest, hanem út)


Akkor mehetek egy parkban jogsi és bukó nélkül az nem lesz kresz szabálysértés mert nem út? Közlekedhetek cross motorral a vízelvezető árokban jogsi nélkül bűntetlenül?

2020. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:

#41

A cikk pont arról szól, hogy a teherautó nem hibázott, mert a kislánynak elsőbbséget kellett volna adnia.


Ezután tettek ki egy plusz macisajtot közvetlen a az úttest és a bringaút közé.


"A rendőrségi eljárás során a kerékpározó kislányt hozták ki vétkesnek, méghozzá arra hivatkozva, hogy a jobbkézszabály szerint nem adta meg a tehergépkocsi részére az elsőbbséget. És bár gyermekként felelősségre nem vonható, de a család és a kislány számára komoly lelki teher mind a mai napig, hogy az általuk hibásnak tartott gépkocsi vezetője ellen az eljárást megszüntették.


Hogy a közterület kezelője felé is felróható felelősség, mi sem bizonyítja jobban, hogy a baleset után pár héttel pótoltak egy elsőbbségadás kötelező táblát - az alábbi képen is jól látható -, és amely jelzés egyébként minden további kereszteződésben a helyén van."

2020. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanúgy a keresztező út része az a járda, mert ha az pl kerékpárút volna, akkor meg nem vitatja senki ezt, mert ott egyértelmű közlekedési helyzet alakul ki. Vagy nem jól látom?
2020. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 A kérdező kommentje:
Na de a cikkben előtte végig azt vesézték, hogy ez nem lehet a kerékpáros hibája és a cikk írója helyszínelési bakinak írja be a helyzetet. Ezért érdekes még mindig, hogy akkor most a Stop tábla vagy sima elsőbbségadás tábla utáni részten mindenkinek elsőbbséget adunk, akár gyalogos, akár kerékpáros, stb, mert az egész keresztmetszet útnak számít vagy sem? Mert ezt még konkrétan senki nem írta meg sehol.
2020. jún. 30. 21:36
 47/76 A kérdező kommentje:

#45


Általában a kerékpárútnál csak akkor van elsőbbsége a kerékpárútnak ha van kieg tábla...

2020. jún. 30. 21:37
 48/76 anonim ***** válasza:

#43 Az út és úttest fogalmát szerintem már tisztáztuk itt korábban.


Krosszmotorral járdán/parkban/erdőben/sziklák között sem mehetsz szabadon bukó és jogsi nélkül, de ez már más szabályozás.

2020. jún. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:

“ gyalogos, akár kerékpáros, stb, mert az egész keresztmetszet útnak számít vagy sem? Mert ezt még konkrétan senki nem írta meg sehol.”


Ha jármű érkezik akkor mindenképpen.


De szerintem továbbra is elsőbbséget kell adni a gyalogosnak is. Ha ott egy kerékpárút van, akkor meg egyértelmű, hogy elsőbbséget adsz. Rendszerint kiegészítő tábla is segít ebben. Akkor a gyalogos miért élvezne kevesebb jogot?


Szerintem a gyalogosnak történő elsőbbségadásra vmi gumiparagrafus fog megfelelni.

2020. jún. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 A kérdező kommentje:

#49


Érdekes kérdés ez mindenképp, mert ugye a gyalogos szabályozásnál ugye csak annyi van, hogy a járdán, a kanyarodó és irányváltoztató járművel szemben és a kijelölt gyalogos átkelőhelyen van elsőbbségük a gyalogosoknak. Mást külön nem ír, márpedig itt ugye egyik sincs sem áll fenn. Ezért érdekes kérdés ez.

2020. jún. 30. 21:45
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!