Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szórakozik velem a Nemzeti...

Szórakozik velem a Nemzeti Útkezelő?

Figyelt kérdés

Kezdek belefáradni..

Márc. 31-én eladtam apám hagyatéki és lejárt műszakijú kocsiját roncsként. Mindenhol bejelentettem. (Kormányablak, biztosítók)

Áprilisban kaptam egy csekket, mert a pályára hajtottam matrica nélkül. Átküldtem az útkezelőnek az adásvételit.

Június közepén kaptam egy határozatot egy budapesti Kormányablaktól, hogy a kocsit az új tulaj nem íratta át, ezért 4 hónapra kivonják a forgalomból, adja le a rendszámokat..

(A kocsira rákerestem a KAÜ-rendszerben. "Természetesen" azóta sem adták le a rendszámot és "természetesen" amikor ráhajtottak a pályára, nem volt érvényes műszakijuk.)

És most jön a csavar..ma megint levél a pályakezelőtől. Az adásvételi számukra nem elfogadható, kérik az igazolást, hogy bejelentettem a kormányhivatalba az eladás tényét..

Pechjük van, mert pont van ilyen papírom.

De ez nem a sz*patás magasiskolája?

Érdekes módon a budapesti kormányablak tudott arról, hogy a kocsit eladtam. Tudott erről a két biztosító is.

A Nemzeti Útkezelő nem tud róla. Nekik egyszerűbb balhézni és fenyegető leveleket kiküldeni.

Arra hivatkoznak, hogy fizessek 60 napon belül, különben még többet fognak rám verni, plusz perköltség.

A 60 napból 15 nap van csak hátra. Az előző levelemre is 30 napon túl válaszoltak..

Szándékosan akarnak perbe fogni..?

És azt is írták, hogy ha nem jogszerű a követelésük, a pénzt majd visszakapom..De én nem szeretnék fizetni aztán kuncsorogni, hogy adják vissza.

Hová fordulhatok?



2020. júl. 3. 18:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen az önkormányzati papír màsolatát elküldöd nekik tértivevényes levélben vagy ha van rá lehetőséged, bemész az ügyfélszolgálatukra.
2020. júl. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ha a részedről minden rendben, én egyszerűen figyelmen kívül hagynám.


Szívjon csak nagyobbat az a paraszt, aki nem íratta át, és még van pofája matria nélkül pályázni.


Ha jön egy bírósági idézés, akkor küldj el nekik mindent.

2020. júl. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

nem csak matrica, de érvényes műszaki nélkül is.


beszéltem közben ügyvéddel. azt mondta, írjak le mindent újra levélben vagy ügyfélkapus e-papíron, hogy a bíró lássa: mindent megtettem azért, hogy rendezzem a helyzetet és kérjem a törlést.


és nem értem, hogy az útkezelő miért nincs valami módon összekapcsolva a kormányhivatallal? hogy lehet az, hogy a biztosítók rá tudnak nézni a rendszerre, ők meg nem?

2020. júl. 3. 20:11
 4/20 anonim ***** válasza:

#3

Akkor kövesd az ügyvéd tanácsát, így biztos nem lesz bajod ebből.


Az jó kérdés, hogy miért az eladót keresik ilyenkor. Ha erről kapsz infót kiváncsi lennék rá.


Amúgy a tanúk ezért fontosak átíráskor. Ha gebasz van, ők fogják vallani azt, hogy az a személy aláírta a jelenlétükben az adásvételit. Nekik még a igazolványok hitelességét sem kell ellenőrizniük, nem is tudnák.


Ha esetleg hamis igazolvánnyal vette meg a jómadár az autót, ennyi a szerepük.


A műszakira amúgy most épp van türelmi idő, ha március 11. és július 3. között járt le.

2020. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

egy roncsautókat felvásárló cég vette meg, szabályos bélyegzővel.

a kocsinak az adásvétel pillanatában (márc. 31) nem volt már érvényes a műszakija. egy törött roncs volt, kihullott lámpákkal, lyukas kerékkel. trailerrel vitték el.


egyre inkább kezd bennem körvonalazódni, hogy gatyába rázták átírás nélkül, és eladták az én hamisított aláírásommal. és most köpnek rá a végzés ellenére leadni a rendszámot. talán ki se derült volna mindez, ha nem hajtanak rá a pályára és jön nekem az útkezelőtől a csekk...

2020. júl. 3. 21:04
 6/20 anonim ***** válasza:

Akkor ebből lesz még egy érdekes sztori, de ne stresszeld magad rajta.


Lehet, hogy csak egy alkalmazottjuk tivornyázik.


Értem, hogy március. 31.-én nem volt műszakija, de mikor járt le?

Ha március 11.-én még volt rajta érvényes műszaki, akkor egyelőre csak a matricával szórakoznak.

2020. júl. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

2019 nov. 11-én járt le.

édesapámé volt a kocsi, amikor ő meghalt, a fiam használta. sajnos 2019 januárjában jégre csúszott vele és az autónak annyi. nem volt érdemes - számomra - megjavíttatni. ilyenformán viszont műszakiztatni sem lehetett. amikor a nevemre került, új forgalmit sem kapott az autó, az apáméba kapirgáltak bele valamit. így adtam el

2020. júl. 3. 21:38
 8/20 anonim ***** válasza:

#7

Akkor ja, jócskán műszaki nélkül használják.


Ez a "roncsautókat felvásárló cég", mivel nem bontó ahol bontási igazolást adnak, gondolom többet fizetett.


De ez még nem illegális, hogy megpróbálnak a sírból visszahozni autókat.

A jövőben azért érdemes kerülni ezeket.


A fejleményekre meg kíváncsi vagyok.

2020. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#8+


"egy roncsautókat felvásárló cég vette meg, szabályos bélyegzővel"

És tanúkkal, ugye? Legalább az egyik tanú a te részedről?


Ezen bukhatsz, ha ezt nem tudod bizonyítani.

2020. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ne idegesítsél, mit lehet ezen bukni? Hogy megvették és elvitték? A törött kocsit a szomszédok is látták és azt is, hogy trailerrel vitték el.


Menjek a rendőrségre, vagy mit csináljak most..? Kár volt ezzel a suttyó bandával megismerkedni egyáltalán.

2020. júl. 3. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!