Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van bármi felelősségem a...

Van bármi felelősségem a balesettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Hétfőn eladtam egy 12éves 600as hornetet egy 19éves srácnak. Miután feltöltöttem a hirdetést, alig egy óra múlva hívott a gyerek, hogy szeretné megnézni. Másnapra el is jött egyedül a megbeszélt időben a vételárral a zsebében. Nagyon tetszett neki a motor, először én vittem egy kört, majd miután kaucióba ideadta a vételárat, odaadtam neki, hogy próbálja ki egyedül. KB 10perc múlva visszatért fülig érő mosollyal, és azt mondta, hogy azonnal meg akarja venni. Még aznap délután elintéztuk a papírmunkát, én megkaptam a pénzt, és elbúcsúztunk. Tegnap sajnos baleset érte a motorral, és súlyosan megsérült. A szülei felháborodva megkerestek, és mindenfélével fenyegetnek, mert szerintük én sodortam életveszélybe a gyereküket. Az valóban igaz, hogy a srácnak csak A2 kategóriás jogsija van, és a fent említett motorhoz A szükséges, de emiatt én valóban felelős vagyok? Talán annyiban érzem magam hibásnak, hogy odaadtam neki kipróbálni, megfelelő jogosítvány hiányában. De azonkívűl én nem bíztattam, hogy használja is a motort, vagy hogy felelőtlenül közlekedjen. Lehet valami negatív következménye az ügynek?

2020. júl. 14. 17:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%
Az kormányablakba is be lett jelentve?
2020. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Igen, ezelőtt már több autót adtam-vettem. Jól ismerem az ügyintézés menetét. Semmi nem köt már a motorkerékpárhoz.
2020. júl. 14. 18:02
 13/25 anonim ***** válasza:
84%
Nyugi csak gyengeelméjűek a szülők, legbelül tudják hogy a srác hibázott csak próbálják másra kenni, nagyon is tisztában vannak azzal hogy ki a valódi hibás, csak lehet gondolják hogy megijedsz és sunyiban adsz nekik pénzt.
2020. júl. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
84%

Akkor semmi okod az idegeskedésre. Ha azt akarják, hogy térítsd meg a kárt, akkor te meg mondd nekik, hogy fizessék ki az eltört bögrédet. Ugyanannyi közötök van mindkét esethez.

Kivéve, ha műszaki probléma miatt volt a baleset, de erősen kétlem, hogy amiatt lett volna.

2020. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lennél max felelősségre vonható, ha annak tudtával adtad oda kipróbálni vezetni, hogy nincs rá megfelelő jogosítványa, de ugye nem tudtál róla, és nem is a próbakörön volt a baleset, hanem eladás után. Szóval semmilyen felelősséged nincs, akkor mondhatni már semmi közöd nem volt a motorhoz. Csakhát mindig a másik a hibás, jómagyar szokás szerint.


(Elnézést az OFF kérdésért, tudom hogy lényegtelen, de ez amúgy nem az 5-ösön történt Szegednél ez a baleset?)

2020. júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Jogi felelősséged nincs.


(Én nem adnám el a motorom, ha biztosan tudnám, hogy csak A2-es van neki, de ez inkább morális kérdés, nem jogi)

2020. júl. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Az nem a te gondod hogy van vagy nincs jogosítványa valakinek.

AZ is vehet bármilyen járművet akinek semmilen nincs.

AZ autó szalonok se kérik el hogy kinek milyen kategóriája van a vásárlóknak.

2020. júl. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy nem vezeti, akkor is nyilván eladhatod neki. Neked ahhoz semmi közöd, hogy ezután ő eladni akarja vagy már csinálja az A jogsit és addig pihen a motor vagy ajándékba adná vagy ahogy most történt, jogosítvány nélkül használja. Ez kb olyan, mintha xy venne egy egy fűnyírót az obiban, majd benyúlna alá, hogy működik-e és levágja a karját. Nyilván nem fogják perelni az obit.
2020. júl. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nincs semmi felelősséged.
2020. júl. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ha a próbakörön balesetezik, akkor lett volna felelősséged, mivel nincs jogsija. De már ő a tulajdonos, innentől minden az ő felelőssége
2020. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!