Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van bármi felelősségem a...

Van bármi felelősségem a balesettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Hétfőn eladtam egy 12éves 600as hornetet egy 19éves srácnak. Miután feltöltöttem a hirdetést, alig egy óra múlva hívott a gyerek, hogy szeretné megnézni. Másnapra el is jött egyedül a megbeszélt időben a vételárral a zsebében. Nagyon tetszett neki a motor, először én vittem egy kört, majd miután kaucióba ideadta a vételárat, odaadtam neki, hogy próbálja ki egyedül. KB 10perc múlva visszatért fülig érő mosollyal, és azt mondta, hogy azonnal meg akarja venni. Még aznap délután elintéztuk a papírmunkát, én megkaptam a pénzt, és elbúcsúztunk. Tegnap sajnos baleset érte a motorral, és súlyosan megsérült. A szülei felháborodva megkerestek, és mindenfélével fenyegetnek, mert szerintük én sodortam életveszélybe a gyereküket. Az valóban igaz, hogy a srácnak csak A2 kategóriás jogsija van, és a fent említett motorhoz A szükséges, de emiatt én valóban felelős vagyok? Talán annyiban érzem magam hibásnak, hogy odaadtam neki kipróbálni, megfelelő jogosítvány hiányában. De azonkívűl én nem bíztattam, hogy használja is a motort, vagy hogy felelőtlenül közlekedjen. Lehet valami negatív következménye az ügynek?

2020. júl. 14. 17:29
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azóta annyi történt, hogy facebookon megosztottak egy bejegyzést, amelyben mindenféle szívtelen gazembernek titulálnak, mert pénzért életveszélybe sodortam egy naiv gyereket. Egy nap alatt 12hozzászólás érkezett, melyben egyhangúan mindenki engem tart felelősnek, és a reszvétüket fejezik ki. Volt aki azt írta, hogy megérdemelném, hogy én fiú helyett én feküdjek kórházban.
2020. júl. 15. 18:20
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha konkrétan meg vagy nevesítve vagy meg vagy jelölve, vagy a te oldaladra tették ki, akkor irány a rendőrség és tegyél feljelentést! Rágalmazás, becsületsértés, jó hírnévhez való jog sértése.
2020. júl. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#21


Az, hogy facen a 8 általánost végzett primitív prolik neked esnek felindulásból, az leginkább róluk állít ki erkölcsi bizonyítványt.


Hát... beletenyereltél egy rakat degenerált idiótába, ez olyan mint tesókkal üzletelni, akkor is sz@r tud lenni, ha egyébként te tiszta vagy és semmi rosszat nem csináltál.


Nem is érdemes beleállni, begyulladt a diónyi agyuk és tombol a 80 IQ 20 emberre leosztva, ezek nem megoldani akarnak bármit, hanem köpködni meg lincselni, mert a tengerimalacnyi agyuk nem képes többre.


Mit mondjak, kitartást. :D

2020. júl. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyugság van! Te nem vagy felelőse ennek a balesetnek! Legfeljebb a szülők, akik nem tudták megtanítani a gyereküket arra, hogy akkor száguldozzon egy motorral, ha annak teljes ura tud lenni. A másik kérdés, hogy az ő gyerekük a felelőtlen, mert még jogosultsága sem volt arra, hogy egy ilyen gépet használjon. És a szülők miért nem tudtak arról, hogy a gyerekük vett egy ilyen teljesítményű motort? Sajnálom a srácot, de a családnak, meg a barátoknak, ismerősöknek EBBEN A KÉRDÉSBEN NINCS IGAZA!
2020. júl. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Na, jól is nézünk ki. Ha én bemegyek egy teherautókat forgalmazó kereskedésbe, és veszek egy kamiont, ott vajon elkérik a jogosítványomat, hogy rendelkezem-e PAV-1, PAV-2-vel? Ugye hogy nem! És ha én ezzel a vásárolt kamionnal balesetet okozok, akkor ki a felelős? Az, aki eladta nekem? Nem, én vagyok a felelős.
2020. júl. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!