Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Eger buszfotózás?

Eger buszfotózás?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, h a Volánbusz járatait nem lehet fotózni, csak engedéllyel. Fotóztam Egri buszokat és kiraktam instára. Lesz ebből baj? Sofőr nem latszik rajta, de rendszám igen.

2020. aug. 6. 01:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Hajajj. Börtönbe fogsz kerülni érte, mit börtönbe, fegyházba!
2020. aug. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem lesz baj, a rendszám se baj, amúgy is nyilvánosan közlekedő közforgalmú jármű. Utcán (közterületen) azt fotózol amit szeretnél, csak embereket célirányosan nem szabad.

Ezt h csak engedéllyel szabad, valamelyik önkéntes házmester szellemű sofőr/ellenőr mondhatta neked, ne foglalkozz vele.

Rengetegen fotózzuk a buszokat/autókat/kamionokat/egyéb járműveket. Szóval csak bátran :)

2020. aug. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A járművezető, utasok ne legyenék felismerhetőek, erre kell csak figyelni.
2020. aug. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]


Köszi válaszokat van itt ez a szöveg de ez nem tudom pontosan mire vonatkozik. Ha valaki reklámhoz vagy valamilyen komolyabb céllal akarja fotózni, akkor ahoz el tudom képzelni, hogy engedély kell.

Viszont, ha valaki hobbiból fotóz, abból csak nincs probléma...

Sima okostelefonnal csinálom nem sajtónak meg semmi ilyesmire. Simán hobbi.

2020. aug. 6. 14:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezt eddig nem láttam, jó lenne ha kiírnák a pályaudvarok területén is (ahogy az áruház ajtókon is kint van - csak h hasonló kaliberű dolgot említsek), mert ez így ebben a formában eléggé slendrián amellett hogy nincs sok értelme...


"A felvételkészítés kizárólag akkor engedélyezhető, ha;


a fotók felhasználása nem ütközik jogszabályba vagy jó erkölcsbe,

nem sértheti a Volánbusz Zrt., illetve a Volánbusz Zrt. szerződéses partnerei, munkavállalóinak és utasainak személyiségi jogait,

kommunikációs szempontból támogatható,"


Ez így egy az egyben hülyeség, az engedélyeket logikusan előre kell kérni, mi a garancia, hogy nem sértek vele személyiségi jogokat? :D Tehát úgyis utólag derül ki hogy betartottam-e ami miatt kérik...


Másrészt meg itt buszokról van szó, miben másabb az állomáson várakozva lefotózni a buszt, mint szimplán az utcán szembejövet, esetleg a buszállomás túloldaláról ahogy épp beáll (azaz méterekben mérhető a különbség)?

Annyi, hogy a fenti egri példánál maradva, ismerem a helyet, annyira nagy szokott lenni a tumultus, meg a zsúfoltság a pályaudvaron - mind a buszokat, mind az embereket tekintve - hogy normális képeket úgy hogy használható is legyen, nem igazán van lehetőség készíteni. Ha komoly az érdeklődés, jobban megéri lemenni a bazilika környékére, vagy a Törvényház u. sarkára (ahol bekanyarodnak a buszok az állomáshoz vezető útra), és onnan fotózni a forgalmat. Ha pedig mindenképp az állomásos fotókat szeretnéd, akkor meg marad a telefon, meg a körülnézés hogy nincs-e olyan alak aki szólhat érte (pl. biztonsági, takarító, buszban sofőr, stb.)

Elég sok ilyen fotóst ismerek - bár nekem is hasonló a hobbim. Ha most mindenki mindig elkezdene rohangálni engedélyeztetni h készíthet-e magának egy pár buszról képeket, akkor meg tuti abból lenne elegük...:D


#2 voltam

2020. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt elfelejtettem leírni, hogy helyi járatról lenne szó.
2020. aug. 6. 15:45
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Az is fotózható simán az utcán :) Bár kint a Tesconál valóban nem hiszem, hogy nagyon faxoskodnának, érte, a napállás is jó a fotó szempontjából, inkább a nagy pályaudvarok amik kritikusabbak. Lényeg hogy a sofőr/utasok ne legyenek felismerhetőek, ahogy fentebb írtuk már.
2020. aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. aug. 6. 22:10
 9/11 anonim ***** válasza:

a pályaudvar magánterület, ahol olyan szabályokat alkotnak, amilyet akarnak és egyszerűbb mindent tiltani, illetve engedélyhez kötni, minthogy problémáik legyenek egyes képek miatt. a többi meg brand és személyiségi jog védelem, amire hivatkoznak.


a magán célú fotókból max akkor lehet gond, ha épp észreveszik, amikor készül, különben ugye senki nem látja.

viszont ha valaki publikálja, akár csak a Facebookon, azzal már nyilvánosságra hozza, sőt médiában jelenik meg. adott esetben akár sokkal több emberhez is eljuthat egy közösségi media poszt, mint egy nyomtatott újságban. ráadásul azt sem tudhatod, hogy egy komment miatt esetleg nem kapják fel a képet.

szóval a magán célú fotózás addig tart, amíg otthon nézegeted és max a családnak mutatod meg. onnantól, hogy kiteszed a netre, már nyilvános közlés. még akkor is kérdéses, ha csak az ismerőseid láthatják a posztot, mert akár ez is lehet valakinél több ezer ember.

2020. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Néhány kérdés jó lenne, ha tisztázódna még a témában:


1) egy ilyen kaliberű helyen mint a buszállomáson/pályaudvaron mégis milyen kompromittáló szituációt lehetne lefotózni a busszal kapcsolatban, amire igaz lehet a #9-ben írt "problémáik legyenek egyes képek miatt" kifejezés, és a sima közterületen ugyanennek a problémás dolognak a lefotózására - a Volánbusszal kapcsolatosan - nincs lehetőség?


2) miként állapítható meg, hogy amennyiben valakinek engedélyezték a fényképezést, akkor a tiltás/engedélykötelesség okai betartásra kerülnek, azaz mi a garancia arra, hogy egy engedéllyel rendelkező fotós (maradjunk a hobbifotósnál) biztosan be fogja tartani a személyiségi jogokat azaz utólag kitakarja majd a sofőr/utasok arcát, vagy például nem fog balesetveszélyes helyzeteket okozni a fotózás közben, vagy a forgalmat akadályozni? Tekintettel arra, hogy ezek utólag derülnek ki.


3) hogyan várható el, hogy a magán/hobbi fotósok (nem véletlenül nem riportert írtam) majd engedélyt kérnek a fotózásra, holott a pályaudvarok többségén semmilyen felirat, piktogram nincs, arról, hogy ez engedélyköteles, de még az sincs kiírva (vagy csak nagyon elenyésző esetekben), hogy a pályaudvar magánterületnek számít? Hol vannak egyáltalán ennek a magánterületnek meghúzva a határai? /A boltokban legalább van az ajtón piktogram, miszerint bent tilos fotózni, ugyanakkor ezzel se nagyon foglalkoznak, gondoljunk csak az árcetli elírásos fotókra, szerintem mindenki látott már válogatást belőlük, azok vajon biztosan engedéllyel készültek?/


Ha ezekre a kérdésekre lehet találni ésszerű magyarázatot, választ, példákat akkor lehet azt mondani, hogy jogos/indokolt a fotózás engedélykötelessége az állomásokon.

2020. aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!