Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 17 évesen vezethetek autót...

17 évesen vezethetek autót egyedül úgy, hogy csak papírom van róla, hogy vezethete, de jogsim nincs?

Figyelt kérdés

Na szóval. 17 vagyok, tehát kiskorú.

van olyan papírom, amivel vezethetek amíg meg nem érkezik a jogsi, ezt ott adták a kormányablaknál.

Eddig oké, de van bennem egy olyan parányi kis gondolat, hogy mintha valahol olvastam volna, hogy ilyen esetben kell egy nagykorú aki mellettem ül.


2020. szept. 10. 16:18
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

szal úgy volt, hogy eü vizsgám sikeres volt, ez volt az utsó a jogsihoz. még aznap elmentünk anyával az okmányirodába és haza fele már én vezettem.

Ez tlejesen rendben van. De ezt egyedül is megtehetem?

NINCS jogsim, csak papírom. 8 munkanap, mire kiállítják.

2020. szept. 10. 16:20
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Jogosítvány nélkül nem vezethetsz. Ha a papírral vezethetnél, rá lenne írva, hogy milyen feltételekkel.
2020. szept. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

nem érted... csak nincs kéznél a jogsim. papírom van róla, hogy vezethetek. Onnantól, hogy kézhezkapom a jogsit azt be fogják vonni..

VEZETHETEK!

2020. szept. 10. 16:37
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

NEM VEZETHETSZ PAPÍRRAL


majd ha kezedben a műanyag kártya, akkor lehet

2020. szept. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Adatlap jogosítvány, vezetői engedély kérelméhez.

Úgy adták oda, hogy tessék, ezzel már lehet vezetni amíg meg nem érkezik a jogosítvány.

Nincs ráírva semmi, hogy mikor hogyan vezethetek...

De feljogosít a vezetésre, hiszen megigényeltük a jogsit. Tehát:::: vezethetek.

2020. szept. 10. 16:40
 6/21 A kérdező kommentje:
4: te sem érted. ott voltál? nem. Akkor? Ott a papír a kérelemről. Még ha nem is mondták volna, hogy vezethetek akkor is vezetnék, hiszen ott a kérelem a teljes adatlappal együtt.
2020. szept. 10. 16:41
 7/21 A kérdező kommentje:

Direkt rá is kérdeztem és újra elmondták, hogy igen, EZZEL lehet vezetni (az ezzel-en van a hangsúly). de onnantól, hogy a kártyát megkapom ezt bevonják.

Egyértelmű, hiszen két jogsim nem lehet.

De nem ez volt a kérdés. 17 évesen papírral kell jogsis személyt vinnem magammal?

2020. szept. 10. 16:43
 8/21 A kérdező kommentje:
Nagyon fontos lenne tudni, mert 4 nap mire itt lesz és nekem holnap el kéne vezetnem 40 km-t hatvanba szóóóval.
2020. szept. 10. 16:44
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Mi van a papírra írva? PONTOSAN. Gépeld le a szöveget.


Amúgy:


Melyek a járművezetésre jogosító okmányok Magyarország területén?

Vezetői engedély, nemzetközi vezetői engedély, új vezetői engedély kiadásáig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 60 napig: az adott kategória tekintetében lejárt érvényességű vezetői engedély és a közlekedési igazgatási hatóság által a kérelemről elektronikus úton kiállított adatlap.


[link]

2020. szept. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a nyáron bevezetett szabályozás szerint az igénylésről kapott igazolással BELFÖLDÖN addig is vezethetsz, amíg át nem veszed a jogosítványt (első kiadás).
2020. szept. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!