Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nehéz-e a dízeles kocsról...

Nehéz-e a dízeles kocsról átszokni a benzinesre?

Figyelt kérdés

Kedden levizsgáztam B kategóriából.

A következő hetekben megkapom a jogsit, és elkezdek gyakorolni.

Dízelesen tanultam, itthon benzines van.

Mennyire nehéz átszokni?


2020. okt. 15. 07:56
1 2
 1/12 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Mindkettő autó, nem repülőbe fogsz átülni. Attól is függ, milyen benzines van otthon, meg milyen dízelen tanulták. Általában az elindulásnál szokott lenni egy kis baki a benzinesnek nincs akkora nyomatéka, ezért kicsit nagyobb gáz kell neki, vagy lassabban engeded fel a kuplungot, de lehet nem is fogsz érezni különbséget. Gyakorlod, hamar megszokod.
2020. okt. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elindulásnál lesz fura neked annyiból hogy benzines autónál nagyobb gázzal kell elindulni és a kuplungot is lassabban kell engedni. Igazából meg kell szokni pár alkalom után meg is fogod.
2020. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Toyota yarison tanultam, itthon egy közel 20 éves, benzines Opel astra caravan van.
2020. okt. 15. 09:23
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Gázoson tanultam , benyás volt otthon nekem a dízelt volt érdekes megszokni amikor teherautó jogsit csináltam. :D Szerintem csak a "hol fog a kuplung" kérdés keresése a döntő, gázt meg így is úgy is kell adni induláskor.
2020. okt. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden autót szokni kell.

Ha megvan a kuplung fogáspontja és tartod a gázzal a megfelelő fordulatot akkor nincs gond. Ha nem vagy hozzászokva a nagyon gyakori autóváltáshoz akkor mindegyik furcsa lesz az első fél-1 órában, aztán megszokod.


A dízel benzin sem jelenet önmagában semmit. Benzinessel is el lehet indulni 3. fokozatban is, csak a kuplung nem szeretné. De itt sem mindegy, hogy kispoláról vagy valami 3000ccm+ gépről van szó.

2020. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Benzinessel is el lehet indulni 3. fokozatban is"

Már amelyikkel. A nagyobb nyomatékúakkal. De 1.4-es benzines Doblóval már másodikban indulni is legfeljebb úgy fog sikerülni, hogy előtte üresben felbőgeted a motort.

2020. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi, köszi!

Gondolom a sebességfokozatok hasonlóak a dízeleshez... Úgyértem, kb. 18-20km/h az 2-es

30 fölött 3-as.. stb.

Vagy nem így van?

Bocsi, a hülye kérdésekért... Apukám beteg nagyon, ő tudná elmondani, de mivel nincs jól, nem zargatom ilyennel.

2020. okt. 18. 06:25
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig lehet, hogy örülne, ha elvonnád a figyelmét a betegségről. (De persze én nem tudhatom.)

A sebességfokozatok teljesen autófüggők, hatalmas különbségekkel ebből a szempontból. De beülsz, és az első vezetéskor kitapasztalod. A hang alapján is, a fordulatszámmérő alapján is, meg hogy mennyire húz. Aztán ha nem vagy megelégedve az autó reakciójával, a következő váltáskor már másként csinálod, és mire odaérsz, már ismered a kocsit.

A cégnél mindenféle kölcsönautót szoktam vezetni, szóval állíthatom, nem egy nagy dolog kitapasztalni, hogy melyiket hogy kell vezetni.

2020. okt. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. okt. 18. 13:53
 10/12 A kérdező kommentje:

Na ma kitolattam a garázsból apukám picit összeszedte magát, és beült mellém, viszont a betegségéből kifolyólag nem szólt semmit, hogy mit hogy csináljak.... hátrafelé ment a dolog, de előre felé nem tudtam a garázsba visszaállni. Apa állt vissza végül nagy nehezen. Hozzászoktam, hogy a kuplung emelésével, gázadás nélkül is ment a dízeles kocsi,le is fulladtam sokszor, de mivel ez benzines, és kopott a kuplung kicsit, gondolom itt kell gázt adni. Nos, hogy csináljam? Előtte egy gázfröccs és emelem a kuplungot, vagy miközben emelem, aközben folyamatosan adagoljam, pici adagonként a gázt? Ha fogásponton megtartom a kuplungot, és utána felemelem utána is adagoljam ugyanígy? Mondom, apukám nagyon beteg, nem igazán tudja ezt elmagyarázni. Kérlek segítsetek, hátha megértem. Tudom, ki kell tapasztalni, de ha fejben megvan, az sokat segít nekem.

Köszönök szépen minden segítséget.

2020. okt. 25. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!