Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen büntetést szabnál ki...

Milyen büntetést szabnál ki olyannak, aki például fordítva hajt fel az autópályára?

Figyelt kérdés
Ugye az általános ismeretek mellett, hogy hogyan és hol kell felhajtani, a lehajtóknál ott van általában kettő, sárgával szegélyezett behajtani tilos tábla is. Aki van olyan szerencsétlen, hogy ennek ellenére felhajt, annak te milyen büntetést szabnál ki?

2020. nov. 1. 17:25
A kérdező szavazást indított:
Semmilyet
Pénzbírság
Pénzbírság plusz utóképzés
Jogosítvány bevonása 2-3 évre
Nagyobb pénzbírság plusz jogosítvány bevonása 1-2 évre
Végleges eltiltás a vezetéstől
Felfüggesztett börtön mint közúti veszélyeztetés
Letöltendő börtön mint gyilkossági kísérlet
36 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jogsi elvétele x időre plusz kötelezően levezetendő órák oktatóval kifejezetten autópályán (a díjat persze a delikvensnek kell állnia).

Első esetnél mondjuk 3 hónap elvétel, 10 kötelező óra, másodiknál fél év, 30 óra, harmadiknál eltiltás.


Tudom, nem kivitelezhető úgyse, mert már pl oktató sincs elég.

2020. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Gyilkossági kísérlet, meg börtön? Te beteg vagy.

A jelenlegi szabályozás megfelelő.

Viszont meg kellene fontolni, a tervezők mindent megtettek-e, hogy ne lehessen téveszteni.

A jelzések megfelelőek?

2020. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Mindenképpen utánképzésre küldeném.

Aki ezt megcsinálja, annak olyan nagy mértékben nincs fogalma a kreszről, hogy nem maradhat a forgalomba.

2020. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#2 Én nem akarnám a börtönt, csak csináltam egy olyan opciót is, ahogy azt sem akarnám hogy következmény nélkül megússza...
2020. nov. 1. 17:38
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Én végleg elvenném a jogosítványát. Aki annyira bamba, hogy nem ismer fel egy autópályát és nem tűnik fel neki, hogy a forgalommal szembe hajt, az inkább ne vezessen.
2020. nov. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Én sosem értettem, hogy lehet fordítva felhajtani...
2020. nov. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
"hátravinni, agyonlőni" miért nincs?
2020. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

PÁV vizsgálat. Jellemzően idős emberek követték el azt hiszem, akik már azt sem tudják hol vannak. Ha egy alkalmassági vizsgálaton sem a reflexek, sem a döntésképesség, sem a koncentráció nem megfelelő, akkor sajnos búcsú a jogsitól. Büntetés meg annak a háziorvosnak, aki legutóbb valami "Deák-igazolványért" cserébe meghosszabbította.

Ha a PÁV-on az illető megfelel, akkor pénzbirság, pár hónap jogsibevonás.

2020. nov. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
félreállítani a bozótosba, és sortűz.
2020. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem túl van misztifikálva ez (is). Aki nem veszi észre időben, hogy szembe mennek vele, azt is kivizsgáltatnám egy kicsit.
2020. nov. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!