Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mivel fejlesszem a figyelmem?

Mivel fejlesszem a figyelmem?

Figyelt kérdés

Ma sajnos megbuktam a forgalmi vizsgámon, mert annyira figyeltem a zebránál hogy van-e gyalogos, hogy nem láttam a táblát ami mutatta hogy egyirányú utcába kanyarodtam. Mivel nem láttam, hogy egyirányú utcában voltam, ezért nem húzódtam a bal szélre balra kanyarodáskor. A vizsgabiztos azt mondta hogy ügyesen vezetek, csak figyelmesebbnek kéne lennem. Az oktatóm végig azt mondogatta reggel, hogy sikerülni fog mert ügyes vagyok.


Tudtok ajánlani valamit, hogy mivel fejlesszem a figyelmem? Valami játékot vagy programot, alkalmazást? Idegesít hogy olyan "nagy hibát" nem vétettem, egy hibavonalat sem kaptam közel 40 perc alatt és ez lett a vesztem...



2020. nov. 16. 20:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

#10 Igen, ezt el is felejtettem még hozzáírni. Az oktatóm ezzel is (joggal teszem hozzá) nyaggatott, hogy előre tekintsek jó messzire, hogy tudjam mi jön.

Ami pedig a gyógyszereket illeti, szakival illendő konzultálni minimum. Én tuti nem fogadnám meg egyik oktató tanácsát sem azt illetően, hogy mit szedjek be, mert az oktatónak nem egészségügyben van x év tapasztalata, hanem vezetés oktatásban. Mondjuk én amúgy sem szeretem a gyógyszereket, csak ha muszáj akkor szedem be.

2020. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
74%

Ezek igazából nem gyógyszerek, hanem vitaminok.


Én kevés vastartalmú ételt szeretek, ezért iszom pezsgőtabletta formájában.


A sok folyadékot (legfőképp vizet) is tudom javasolni. Vezetéshez elengedhetetlen a szellemi frissesség.

2020. nov. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
82%
Az oktatóm 30 éve eü-ben dolgozik, én sem tudok mindenre figyelni néha, de nem jött szóba semmi. Magnéziumtól nem lesz bajod, én még D-vitamint tolom, mert baromi alacsony volt a szintje (21 a 71-es alsó határ helyett). C vitamin sem árt. A gyógynövény tartalmú nyugtatók sem okoznak semmi rosszat, csak ne a vizsga előtt told be az elsőt. :) 15. óránál járok, nagyon paráztam már az elején, hogy mi lesz vizsgán, aztán rájöttem, hogy úgy kell majd felfogni, mintha csak az oktató lenne bent. A vizsgabiztossal nem kell foglalkozni, legrosszabb esetben megbukok, lesz még 4 esély. Az oktatómban pedig bízok, ő meg fogja mondani, hogy hány plusz órát vegyek még. Nem a lóvé miatt, mert rengeteget oktat, hanem azért, hogy akkor legyen az első vizsga, amikor úgy érzi, hogy menni fog.
2020. nov. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%
Ha egy táblát nem veszel észre az nagyon nagy hiba.
2020. nov. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves mindenki!


Tisztelettel jelentem, hogy a második vizsgámon sikeresen átmentem!

0 hibaponttal, levezetve mind az 50 percet, kenőpénz nélkül!


Köszönöm mindenkinek a sok tanácsot!

2020. dec. 9. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!