Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A biciklis kajafutároknak van...

A biciklis kajafutároknak van jogosítványuk hogy állandóan az autók közt tekernek a járda helyett a városban is?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam így télen nekik amúgy is jobb lenne autóban. Nem tudom elkepzelni hogy minden futár szeret hidegben biciklizni. Bár abban is biztos vagyok hogy van aki sportkent tekint rá így nem altalanosithatok. Viszont esetleg lehet olyan is akinek nincsen jogosítványa, ezért jár télen biciklivel... Passz... A kérdés változatlan. A biciklisnek a KRESZ alaptudason kívül szüksége van vezetői engedélyre hogy a közutakon biciklizzen az autósok között?

2020. nov. 30. 11:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
9-es: légyszi ne így viselkedj, miattad stresszelek. (3-as vagyok)
2020. nov. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Hűha... Nagyon köszönöm mindenkinek. Nem számítottam ennyi válaszra ilyen hamar, ráadásul ilyen békésen.


Először is: Nincs jogosítványom, és nem tudtam hogy a járdán a biciklizés tilos, így ezért lehetett egyeseknek fura a fogalmazás. Elnézést ezért. Viszont gyakorlatilag mindenre választ kaptam. Mégegyszer köszönöm nektek! :)

2020. nov. 30. 15:26
 13/21 anonim ***** válasza:
15%
Akkor meg minek teszel fel ilyen kekeckedő, kapásból picit passzív agresszívnek tűnő kérdést? :) Mármint ha számodra amúgy is mindegy, hiszen nem vezetsz, nincs jogsid és láthatóan nem is értesz hozzá, nem vagy benne a dolgokban.
2020. nov. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdés teljesen normális volt. (De pont ez az, hogy akinek nincs jogosítványa, az nem tudja, hogy tilos járdán biciklizni. Miért nem tanítják ezt az iskolában?)
2020. nov. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként kapaszkodj meg: nem vagyok futár, jogsim is van, mégis kisebb párkm-es távokra jellemzően bringával megyek. Az emberek fejében még mindig az van, hogy a csórók meg a gyerekek járnak bringával.
2020. nov. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ezért van ennyi autó, meg hogy a sarki boltba is autóval járnak sokan, mert szemerkél az eső és el kell hozni két kólát meg három zsömlét.
2020. nov. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is elcsodálkozom mindig, hogy úgy emlegetnek általánosságban "bicikliseket" és "autósokat", mintha nem lenne átfedés, holott manapság szerintem 10 biciklisből 9 vezet és rendelkezik autóval.
2020. nov. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

9 vagyok

Én nem is biciklizek egyáltalán városban, és utálom én is a sok kamikaze biciklist, akik akadályt nem ismerve tekernek árkon-bokron keresztül. Az ők szemszögükből írtam. Hidd el, minden biciklis, főleg a fiatalabbak, abszolút minden szabállyal tisztában vannak, és a legtöbbnek még jogsija is van.

2020. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazán tanulságos titeket olvasni a témában.


Ami az iskolát illeti, bizony alapvető dolog lehetne hogy a gyerekeknek megtanítják az alapvető közlekedési ismereteket. Na már nem kimagyarázni szeretném magam a tudatlanságom alól, hanem inkább mert mindenkit érint aki biciklire ül.


Szegény családban nőttem fel, nem volt autó a háztartásban, így pl nekem biztosan hasznos lett volna az iskolában ha erről beszélünk. Csak már példának okáért. Sok barátom nem is említem...

2020. dec. 6. 12:05
 20/21 A kérdező kommentje:
13-as. Elnézésed kérem, megkövezhetsz a tudatlanságomért, de amit te írtál az nettó hülyeség. Legyen nekem mindegy mert nincs vezetői engedélyem? Okeee... :D
2020. dec. 6. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!