Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tényleg mindenkivel megesik...

Tényleg mindenkivel megesik egy kisebb szabályszegés?

Figyelt kérdés

Ma volt életemben először és remélem utoljára, hogy megbuntettek. Nyilván nem szándékosan csináltam, figyelmetlen voltam. Jött is a kék papír a szélvédőmre, én meg az összeget látva sírva fakadtam. Föl hívtam a szüleim, akik persze nem tudtak velem mit kezdeni, csak hogy fizessem be. Azóta már lenyugodtam, meg mondták hogy ezen mindenki átesik, őket is büntették már meg. Az még jobban megnyugtatna, ha többen is írnátok ilyen sztorikat, hogy nem csak én vagyok ilyen szerencsétlen /figyelmetlen.

Egyébként annyi volt, hogy a még állni és a várakozni tilos tábla után parkoltam le.

Írjátok sztorikat nekem megnyugvás képpen, igazából utólag már csak jót fogok magamon röhögni hogy ezt is képes vagyok elrontani :D


2021. jan. 28. 01:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Örülhetsz, hogy nem vették el a jogsidat. Tábla után megállni nem szarvashiba...
2021. jan. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Nekem eddig csak egy kisebb gyorshajtásom volt. (50 helyett 65)


Parkolás után én mindig visszasétálok 1 saroknyit, hogy megnézzem a táblákat.

2021. jan. 28. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Csak az hibázik, aki dolgozik.... - tartja a közmondás.

Ezt átültetve a közlekedésre, nyilván aki vezet, különösen, ha a fővárosban vagy városi környezetben, akkor be be csúszik egy-egy figyelmetlenség. Én azt mondom, hogy amíg nem balesetezik az ember, amíg sem személy, sem gép nem sérül, addig komoly baj nincs.

Persze, kényelmetlen, kellemetlen, alázó, amikor megbírságolják az embert, de hidd el, ember nincs, aki ne hibázna időnként.

Engem is húztak már fütyire kisebb gyorshajtásokért, stoptáblánál nem megállásért. Túléltem, kibírtam, figyelmesebbé lettem. Ennyi, ne spilázd túl.

Ha sokat vezet az ember, úgyis kialakul a tájékozottság. Pl én is tudom már betéve, hogy hol vannak véda kapuk, azt is tudom, hogyha nem állít meg a rendőr, csak traffipaxol, akkor mennyinél büntethet meg stb. Alapvetően szabálykövető vagyok, az ilyen indexelés, sávváltás terén nagyon precízen, sohasem pofátlankodom. Sőt, hatalmasakat röhögök a rendőrségi pofátlantanító videókon. Én egyedül a kisebb gyorshajtásokkal vagyok úgymond szabálytalan, de azt mindig úgy teszem, hogy csak a büntethetetlenség határán belül maxolom ki.

2021. jan. 28. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Pont ugyanez volt nekem is az első:)

Azonkívül egy gyorshajtás, balek módon odafelé láttam, hogy kint állnak, mikor visszafelé jöttem meg beleszaladtam.

Előfordul.

2021. jan. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Persze, fűre parkolasert ment egyszer a huza-vona, ujitottak a panel korul az utat meg a masik parkolot, es sehol nem volt hely mashol...

Pestem jobbnak lattam kifizetni a birsagot, mert anyagilag jobban jottem ki igy, mintha egesz ejjelre vettem volna tisztessegesen parkolojegyet.

Gyorshajtas eddig 2 volt, mar evekkel ezelott, de azota erre nagyon figyelek.

2021. jan. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindenki hibázik néha, de elég ritka hogy ezért meg is büntetik.

A parkolásra nagyon figyelek.

20 éve vezetek, eddig egy gyorshajtást kaptam külföldön (autópálya elején 50-es limit, benéztem)

meg volt egy autópályamatrica, ahol a 4 napos igazából 3 napos, a 4. nap lefényképeztek hosszúhétvégén.

2021. jan. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Előfordul, hogy hibázik az ember vagy akár tudatosan szabálytalankodik. Előbbit tanulságok levonásával tudod kezelni, utóbbit önfegyelemmel, mindkettő nehéz kenyér tud lenni.


Engem külföldön büntettek csak meg, a monte carlói bekötőúton mentem úgy 10 km/h-val a limit fölött. Ott az volt a rossz, hogy a büntetés tényét az autókölcsönző napokon belül közölte velem, de a határozatot és a bünti mértékét hónapokkal később küldte ki a francia hatóság.

2021. jan. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsi szinte mindenkivel előrforul, bár a közlekedésben még véletlen sem szabad hibázni, mert emberéletbe kerülhet.
2021. jan. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

én egy másik városban vezettem tanulókoromban mint a lakóhelyem, ahol nem volt parkolási díj.

amint kézhezkaptam a jogsimat, hazajöttem, elmentem meginni egy kávét a barátnõmmel, és megkaptam életem elsõ büntetését is, mert nem vettem parkolójegyet. elfelejtettem hogy ott kell :)

2021. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy előfordul néhány apróság. Engem parkolási díj miatt büntettek meg. Azt hittem 6-ig kell fizetni de mint kiderült később is. Azóta még vasárnap is megnézem a parkolóórát :D

De a családban mással meg autópálya matrica miatt volt büntetés, a rendszám el lett írva.

Szerencsére egyik sem hatalmas összeg, tanulópénz és utána már jobban odafigyelsz ezekre.

2021. jan. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!