Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hamarosan forgalmi vizsgám...

Hamarosan forgalmi vizsgám lesz. El tudnátok látni néhány jó tippel?

Figyelt kérdés
Esetleg, ami nektek bevált vagy jó lett volna a vizsga előtt tudni.

2021. febr. 26. 16:29
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azt mondtam, hogy a vizsga közben azon gondolkozzon, hogy nincs semmi baj, ha megbukik, mert van még négy lehetőség. Csupán úgy menjen oda, hogy ez nem egy egyetemi C vizsga, ami évismétléssel jár bukás esetén, hanem egy vizsga, amit lehet ismételni, különösebb következmények nélkül.
2021. febr. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Dangerous061 válasza:
100%
Ha mindig figyeltél amit az oktatód mondott akkor nem lesz semmi gond.
2021. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Amire még érdemes figyelni:


Parkolni szabad-e!


Bár nem túl sok, talán 5-10%-a ilyen a VB-knek, de engem még azzal szívattak meg régebben.


"A következő kereszteződésnél forduljunk jobbra, valahol az utcán pedig csináljak egy párhuzamos parkolást jobbra előre"


A probléma csak az volt, hogy az utca elején volt egy várakozni tilos tábla, viszont kitakarta egy fa. Ahogy behúztam a kéziféket, a VB közölte is, hogy "Hát akkor ez tilosban parkolás, helycsere".


Bár hiába, de azért utána az oktatómmal kitárgyaltuk, hogy nem voltam "figyelmetlen", tényleg egy négyzetmilliméter nem látszódott a táblából, ráadásul a villanyoszlopra volt téve, tehát még abból sem lehetett arra következtetni, hogy lenne ott tábla.

Ráadásul álltak ott más autók is. Ha üres lett volna az utca, még meggondoltam volna, hogy oka van.

2021. márc. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél fel kényelmes cipőt, ne magasat, hanem amiben jól érzed a pedált, ne legyél túlöltözve, inkább fázz egy kicsit, mintsem izzadj, az izgalom úgy is fűt pluszban. Figyeld a gyalogosokat és a táblát, lesznek becsapós feladatok ahogy előttem lévő is írt egy példát. Egyél reggelről egy kicsit, de ne zabáld túl magad. Pisilj előtte, ne a vizsga közepén kezdj szorongani és kezdjen el wc után cikázni a tekinteted. Kényelmes ruházat, előtte kávézhatsz is, ha szereted a kávét. Amikor beülsz nagyon izgulsz, megigazítod a tükröket, ülést, becsatolod magad elindulsz, de utána már nem fogsz izgulni. Nézd a holttereket ha balra kanyarodtok, ha megállsz zebra előtt feltűnően nézz szét. Nyugodtan kezeld a váltót, inkább lassan. Ha jobbra kanyarodsz, figyeld a holtteret jobbra, fordulj inkább a törzseddel is. Stop táblánál egyesből indulj, elsőbbségadás kötelező táblánál ne állj meg ha lehet, és maradjon a váltó kettesben. Ne gurulj hátra lejtőn várakozva, mert egy méternél már buktat. Parkolásnál a lényeg, hogy ne akarj túl szűk helyre beállni. Inkább maradjon elöl fél méter, és hátul is 20-30 cm, hogy utána ki tudj állni. Pparkolókban figyeld a kocsik közül kilépő gyalogosokat. Ne menj lakóövezetbe, vizsgán tilos. Kivéve ha onnan indulsz, mert ott laksz. Ha egy mellékutcán nincs tábla, akkor jobbkézszabály. Megállásnál húzd be a kéziféket és csak utána rakd üresbe, majd leveheted a lábad a pedálról és ez lesz a vége.
2021. márc. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Na, volt már vizsga? Hogy sikerült? :)
2021. márc. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon tippeket írtatok, köszönöm!😊

Még nagyjából másfél hét múlva lesz a vizsga.

2021. márc. 4. 10:16
 17/34 A kérdező kommentje:
A kihirdetett szigorítások miatt lehetnek egyáltalán forgalmi vizsgák?
2021. márc. 4. 16:02
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

#17#

Ez az a kérdés, amit nem itt kell megkérdezni, hanem az iskolában, az oktatótól.

Sanszos, hogy a vizsgákat is törlik, de itt bármit mondanak, nem kell elhinni :-)

2021. márc. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekrm nem törölték. Nincs rá behatással
2021. márc. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Nyilván kérdeztem, de nem kaptam még választ. :)
2021. márc. 4. 17:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!