Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss jogsis vagyok, adnátok...

Friss jogsis vagyok, adnátok nekem tippeket?

Figyelt kérdés
2 hónapja vezetek, de nem napi szinten, kb. heti 2 alkalommal, a munka miatt nem igazán érek rá hétköznap! Az egyik problémám, hogy kicsit félek a sebessétől enyhébb kanyarokban , valahogy úgy érzem ha nem lassitok lecsúszik az autó az útról. Az idő elteltével megszokom, vagy letudnátok irni hogy is kéne csinálnom? A másik a tájekozódás, sávválasztás, mikor melyik sávba kell besorolni. Tudom ott a tábla, de valahogy a forgalomban időben lereagálni...

2021. márc. 6. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb a gyakorlás és a szabályok betartása kezdőként. Pl. jobbra tartás autópályán. Youtube-on jó oktató videók vannak az autó irányításával kapcsolatban.
2021. márc. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni.

Más nem segít.

Ha hétközben nem érsz rá, akkor hétvégente kérj meg valakit (ismerős, családtag...), akinek nagyobb a rutinja a tiednél, hogy üljön be melléd, amikor te vezetsz, és segítsen az adott helyzetekben.

2021. márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Csinálni kell és menni fog.Emlékszem én is az elején 80-al vettem be a kanyarokat országúton mert élesnek tűnt,most már simán 105-110-el
2021. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez volt nekem is. Majd megszokod.
2021. márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Körforgalomban nyugodtan menj több kört ha nem vagy biztos a dolgodban.

A táblákról való tájékozódás majd javulni fog idővel (remélhetőleg)


Kanyarodás: kanyar előtt fékezel, majd a kanyarban egyenletes sebességgel mész (esetleg kicsit elveszed a lábad a gázról). Mindig oda nézz ahova menni akarsz, és ne csak a magad előtti pár métert. Tehát kanyarban már a kanyar kijáratát nézd, ne az út szélét, meg ne is az előtted lévő néhány méteres szakaszt.

2021. márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kanyarodás tekintetében nem baj, ha óvatos vagy, mert ha tényleg megcsúszol, abból komoly baj lehet. Tehát fontos a fokozatosság és a gyakorlás. Az biztos, hogy az egyenletes sebesség, sebességváltás kerülése fontos.


A besorolás rendje pedig az esetek 99 százalékában egy teljesen logikus dolog. Indulás előtt érdemes áttekinteni az útvonalat, idegen helyen akár Google Street View-n is. Ha balra kell valahol menned, időben a belső sávba sorolsz, ha jobbra, a külsőbe. Ha meg nagyon nem vagy a tájékozódás bajnoka, olyan GPS-t használj, ami a sávválasztás segíti , DE mindig figyelj a forgalmi rend változásaira (sárga alapszínű táblák, bóják, terelőelemek, esetleg Egyéb veszély - Forgalmi rend változás tábla, ezek mind utalnak arra, hogy itt most nem biztos , hogy a térképész nénire kell hallgatni.)

2021. márc. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2021. márc. 7. 20:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Végre valaki őszinte, és nem gondolja azt, hogy meg van a jogosítvány, már profin tud vezetni. Tisztelem az ilyen embereket.

Egy tanács, egy "T" betüt érdemes kitenni az autóra hátra, és aki siet, ki fog kerülni, nem fog dudálni. Tudom, tapasztalat. Ha meg kényes a helyzet, a rutinosabbak könnyebben beengednek egy olyat, aki bevallottan még kezdő, mint egy olyat, aki láthatóan bénázik de ciki neki az, hogy rutintalan.

2022. máj. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!