Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mostanában milyen út vezet...

Mostanában milyen út vezet ahhoz, hogy valaki gépjárművezető szakoktató legyen?

Figyelt kérdés
Utoljára 2020 januárban terveztek képzést indítani, az is csak valami igény felmérő lap. Sehol nem találok olyan oldalt, ahol lenne szó mostanában induló képzésről. Ráérek még, mert csak 21 éves vagyok és a dolgok legutóbbi állása szerint csak 23 éves kortól lehet elkezdeni. Ami még állítólag változott, hogy már nem kell A, B, C kategóriás jogsi, csak az oktatni kívánt kategória. Elsősorban az érdekelne, hol szoktak képzést indítani, milyen egy ilyen képzés, de ha van itt valaki, aki esetleg a szakmában dolgozik, annak is nagyon örülnék ha kicsit mesélne róla, tudna valami képet adni róla hogyan néznek ki a mindennapok oktatóként.

2021. ápr. 5. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A járvány miatt szünetel ez a képzés is, de ne aggódj, hiány van oktatókból, biztos lehetsz benne, ha nem lesz korlátozás, indulnak képzések.

Gyakorlati képzés mellett a jogszabályokat kell ismerni az oktatóknak, minden faramuci, cseles forgalmi helyzetre tudni a szabályokat.

2021. ápr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

KTI-nél csinálják az oktatóképzést, ott utána tudsz érdeklődni. Valóban, ha csak "B" kategóriát akarsz oktatni, elég ha csak úrvezetőid van, ez pár éve változott.

Ebben a jogszabályban találsz több infot a szakoktatók képzésére vonatkozóan:

[link]

2021. ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Mikor rájöttem hogy ezt szeretném csinálni, még A, B és C kategória is kellett, ezért tavaly megcsináltam a C-t. De semmi baj, kevesebb nem lettem tőle, talán még hasznát veszem.

2021. ápr. 5. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!