Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nőként elvégezni a gépjárművez...

Nőként elvégezni a gépjárművezető szakoktatói tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Jó kicsit érdekes a kérdésem, ezt tudom. De leginkább az érdekelne, milyen hátrányok érhetnek a tanfolyam/vizsgák/amikor elkezdesz dolgozni alatt. Eléggé férfi uralta szakmáról van szó, mind oktatók, mind vizsgabiztosok tekintetében. Milyen nehézségek lehetnek egy nő számára, tud kialakítani akkora "vendégkört", mint egy férfi, megkapja ugyanazt az elismerést?

2019. márc. 19. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok nő szívesebben járna női oktatóhoz, amiből kevés van, szóval ebből a szempontból mindenképp előnnyel indulsz.
2019. márc. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tubarózsa ***** válasza:

Szia! #1 egyetértek.


Én is oktatónak készülök, de igazából nem tudok érdemi választ adni a kérdésedre. Én ezen nem gondolkodtam, hogy milyen nehézségei vannak egy női oktatónak. Megakarom csinálni és kész. Inkább azon gondolkodom, hogy oldom meg majd család mellett ill a főállásom nem tervezem abba hagyni. Nekem az is inkább férfiak által uralt szakma. Igy ez a része nem izgat. (Buszsöför vagyok) /anno mind3 kategorianal kresz tanfolyamon egyedül voltam lány B,C,D/

De nekem még odébb van sajna, még csak most csinálom az 'A' kat jogsit.

Szerintem kitudsz alakitani vendégkört és ha jól csinálod megkapod az elismerést független attól, hogy nő v férfi vagy...

Ha szeretnéd csinálni akkor vágj bele ;)


28N

2019. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem még messzebb van, mint neked 2. mivel még korban sem vagyok annyi ami kell a jelentkezéshez és csak B meg az A2-m van meg.

Én is nagyon lelekes vagyok és pont nem erdekel, hogy más mit gondol ezekről a terveimről. Leginkább csak az érdekelt volna, hogy a szakmában érhet-e hátrány.

2019. márc. 21. 17:38
 4/9 Tubarózsa ***** válasza:
100%
Hát akor még tényleg van időd. 2éves A,B,C kell :/ neked könnyebb lesz a motor jogsi, mint nekem. Nincs semmilyen kategoraim belole. Hatrany nem hinnem, hogy érne ezen ne izgulj. 1-2 hulye biztos lesz aki szerint a nőnek a konyhába a helye, de azok meg nem veled fognak tanulni és lekell xarni őket :) nekem buszosként talán 1-2 csunya nézést kaptam, hogy mit keresek itt, de nagyrészt inkabb dicsernek. Se utasoktol se kollégaimtol nem ér semmi hátrány, pedig itt a csapatba rajtam kivul a soforok közt mindenki pasi. :)
2019. márc. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Annyira még nem ástam bele a témába, csak nagyon az alap tájékoztatót néztem. Mind a 3nak kell 2 évesnek lennie, vagy csak az egyiknek? Illetve korlátlan A és C kell? Nem elég az A2esem például?
2019. márc. 22. 16:15
 6/9 Tubarózsa ***** válasza:

Szia! Igen mindennek 2evesnek kell lennie. Azt hogy a2 elég nemtudom. Utana erdeklodok, de nem hiszem.

Inkabb irj privit ha van még kerdesed, arra elobb valaszolok mint itt. :)

Ui bocsi a hibakert

2019. ápr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 spay válasza:

Kedves Kérdező,

Úgy gondolom nem hátrány ha valaki nőként oktató. Mindig lesznek olyan emberek akik inkább hölgy oktatót választanak.

Nézzük a feltételeket. A B C vezetői engedély, ami nem kezdő vezetői engedély. Tehát ha már valamelyik 2 éves, akkor mindegy ha a C kategória egy hónapos pl. A2 nem jó. Ha érdekli a szakma, szívesen válaszolok kérdésekre.

A.SZ.

2019. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Indul valahol most ilyen tanfolyam? Én is elvégezném, de feltúrtam a netet, és sehol nem találtam olyan helyet, ahol ilyen tanfolyamot indítanak.
2020. jan. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tubarózsa ***** válasza:

Sziasztok! Akit érdekel ezt ma találtam:


[link]

2020. márc. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!