Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az Aréna Pláza miért van...

Az Aréna Pláza miért van olyan rossz helyen?

Figyelt kérdés

5 éve élek Budapesten de életemben egyszer voltam benne, akkor is csak azért hogy megnézzem mégis milyen.

Borzasztó volt megközelíteni és bemenni is épp csak sikerült. Valami betonkarzaton mentem át aztán egy lépcsőn át bejutottam a New Yorkerbe.

Nyilván nem a tömegközlekedéshez igazították de 2005-ben amikor átadták nem tudom hogy mennyivel volt több auto mint most de szerintem nem valami szerencsés hogy pont oda építették.



2021. ápr. 10. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Mi a baj vele? Ott a Keleti, vasúti fejpályaudvar, metró végállomás, buszvégállomás. Fontos közlekedési csomópont mellett van. A bejárat meg nem véletlenül van így, ezért sokat perkál a New Yorker, hogy rögtön oda érkezz, meglátsz valamit és megveszed.
2021. ápr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Ügető volt ott korábban. A letátók megmaradtak. (Részben vagy egészben, nem is tudom.)

Francia befektető vette meg, gondolom olcsón.

2021. ápr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Miért hova kellett volna építeni? Akkora hely nem nagyon volt a belvárosban.
2021. ápr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Az Aréna Pláza az egyik, ha nem a legjobb helyen fekvő bevásárlóközpont Budapesten. Nem tömegközlekedésre van optimalizálva - bár ha jól tudom, voltak tervek arra, hogy majd kap saját metrómegállót egy soha meg nem épülő metróvonalon - de azért így is van valami 2000 férőhelyes parkolója 2x3 sávos be- és kijárattal. Szerintem ez (meg a benti üzletek árszínvonala) eléggé árulkodó afelől, hogy nem a mezítlábas kisnyugdíjasok a célközönség, de még talán nem is elsősorban a magyarok, hanem a külföldi bevásárlóturisták, akiknek Bp. rohadtul olcsó.
2021. ápr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora, ilyen célra felhasználható terület csak ott volt szabadon a belső kerületekben. Távolságát tekintve nincs messze a belvárostól, és nagyon sokan amúgy is kocsival járnak ilyen helyekre. Én speciel nem, úgyhogy teljesen megértem, miről beszélsz, tömegközlekedéssel tényleg nem szerencsés, hiába áll meg ott a troli. De akinek ez nem felel meg, az mehet a többi plázába, van belőlük épp elég.
2021. ápr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Node pont ez a gond - ha nincs jó tömegközlekedési kapcsolat, akkor nem is szabad engedélyezni egy ekkora forgalmat vonzó létesítményt. Màig nincs megoldva a gyalogos kapcsolat a Keleti felé, ami botrány.
2021. ápr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Én életemben kétszer jártam ott, pedig Budapesten élek, és egyetértek, tényleg nagyon kieső helyen van. Tömegközlekedéssel én a Keletihez mentem, majd onnan gyalog, annyira nem vészes, de ha tömegközlekedéssel megyek, akkor eleve az a célom, hogy munka utan gyorsan eljussak valahova, ahol veszek valamit. Erre alkalmas jópár pláza, pl. Westend, Allee, Mamut, Duna Plaza, stb., stb., ez nem az. Autóval sincs igazán jó helyen, a körutaktól távol van, nincs nagy közlekedési csomópontnál, bent sincs igzaán és kint sincs.


Emellett tényleg egy hodály, célzottan nehéz valamit megtalálni.

2021. ápr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Mondjuk az ilyen "5 éve élek itt de még nem voltam" olyan, hogy az embernek megvan mikor merrefelé mozog.


10+ éve élek Pesten, de bele gondolok a Budapesti Plázák nagy részében életemben nem jártam, vagy maximum ha valamiért célirányosan oda kellett mennem találkozóra.


Ettől függetlenül tény, hogy eszembe ben jutna pont az Arénába menni.

De ismerek olyanokat akik meg rendszeresen oda jártak, mert nekik az esett útba/kézre.


Belvárosból, Zuglóból, Rákosborzasztóról sok embernek eshet útba.

2021. ápr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor mit szólsz a Campona-hoz pl?
2021. ápr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8:

Nyilván én sem járok az összes plázához, de a többi jellemzően vagy tömegközlekedési csomópontnál van, vagy bevezető úton, esetleg körgyűrűn. Az Aréna közelében sokszor volt dolgom az elmúlt években, de mivel kieső helyen van, ezért nem jártam ott.

2021. ápr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!