Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autófesték javítására láttam...

Autófesték javítására láttam vannak ilyen kis stiftek. Mennyire vált be? Viszonylag csillogó lett, megoldotta a problémát? Mivel érdemes próbálkozni az alábbiak esetén, mert eltérőek a sérülések.

Figyelt kérdés

Két fő sérülés van:


1,egy feltehetőleg állat okozta több pontos karcolás, mintha karokkal lenne tenyérnyi részen kb

2,egy fehér autó nyitott rá a kilincsrészre, és ott egy kisebb, de egybefüggő rész van.


Szóval, lehet hogy a kettőt mással kéne megoldanom, ezért kérdezem, hogy mivel érdemes próbálkozni?



Az autó színe pirosas narancs.


2021. máj. 5. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Javítófestékre gondolsz? Igen, jók. Interneten nézzél utána hogyan érdemes használni.
2021. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem rosszak. Ha tudsz az autó színkódjához valót venni akkor színben jó lesz. Ha nem mély karcolások vannak az autódon akkor 1-2 réteg felecsetelése egész jól elfogja fedni a hibát. Nekem egy köröm nagyságban volt lepattogva a festék nagyon vékony rétegben kétszer leecseteltem az nagyjából ki is egyenlítette a felületet, pár nap múlva azon a részen tenyérnagyságban tettem rá egy csepp polir pasztát és kézzel puha mikroszálas ronggyal elkezdtem körkörösen polírozni. Majdnem 100% os eredmény lett a javítás, nem mondom hogy tökéletes volt mert közelről volt némi látszata hogy ott történt valami, de messziről nem volt feltűnő.


Mélyebb karcokra ez a megoldás nem jó semennyire sem. Meg nekem a visszapillantó tükör burkolata az műanyag de ugyan az a szín. Mag a visszapillantó utángyártott de színkód alapján színre lett fújva annak idején csak valószínű akkor amikor leszedték a burkolatot valami miatt akkor a szélén lepattogott a festék és lehetett látni a műanyag alap színét. Akkor szintén ezzel a javítóval azt a részt simán leecseteltem és szinte nyomtalanul eltűnt, meg az első lökhárító alsó részén voltak kisebb foltok kavicsfelverődések végett azok eltüntetésére ez jó volt. De egy mélyebb karcnál nem sokat ér így. Ott le kell csiszolni gittelni hogy szintben legyen és újra fújni rendesen.


Ilyen kis felületi nem mély karcokra jók ezek a javító stiftek. Meg egyszer tesóm autóján az ajtó élénél megjelent egy kis felületi rozsda mert ott le volt kopva fémi a festék. Azt úgy csináltuk meg hogy ott lecsiszoltam fémig a rozsdát. Kapott némi szóró gittet, lecsiszoltam szépen hogy jól nézzen ki, és ami javítóstift üvegében volt festék beleöntöttem egy mini festékszóró tollba amit felfújtam a javított részre, majd lakkoztam utána amit mondjuk telibe kellett volna, de nem baj. A lényeg hogy azzal is egész szép eredményt értem el. Nem lett 100% os de messziről baromi jól nézett ki és aki nem tudta hogy ott valaha ilyen hiba volt nem vette észre hogy javítva lett. Nyilván ha közelről nézte volna valaki látta volna hogy ott valami történt mert annyi látszata azért volt, de nem szúrt szemet.

2021. máj. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor belevágok, még mindig olcsóbb és szerintem nem annyira vészes. A lényeg, hogy színkódja jó legyen és polirpaszta se árt.
2021. máj. 5. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!