Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A, B, C, E jogsim van 20 éve....

A, B, C, E jogsim van 20 éve. Tapasztalat nem sok. Belföldön szeretnék tartályos teherautóra felkerülni, hol érdemes próbálkozni?

Figyelt kérdés

ADR-t, GKI-t októberben csinálom. PÁV II van. Volánnál voltam tanuló, ott vezettem buszokat, de azóta nem nagyon. (egyszer-egyszer)

Először menjek Waberer's-hez tapasztalatot szerezni, aztán oda, ahova szeretnék? MOL érdekelne, üzemanyag szállítás.


2015. szept. 1. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért nem így működik, hogy becammogsz a száradó pecsétes ADR vizsgáddal a MOL-hoz és kapsz egy új Actros-t.


Szerintem a fő gond az ADR-es tapasztalat hiánya lesz. Valamint szerintem C+E kellene inkább

2015. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

C+E van 20 éve, a kérdésben írom.

Ezért kérdezem, hogy hol érdemes kezdeni, hogy működik?

Hol lehet megszerezni a tapasztalatot?

2015. szept. 1. 14:24
 3/8 lupara ***** válasza:
Igen, először gyakorlatot kell szerezned teher+nehézpót kategóriában.Ehhez bármilyen cég jó,aki felvesz pótos,vagy nyerges szerelvényére 40-tonnáig.Nemzetközi fuvarozók belföldi munkáihoz,épitőipari vállalkozások,Tüzép telepek saját kocsiparkjára.Talán nem reménytelen vállalkozás,kevés az erre képzett ember.Adottságaidtól függően kell néhány év,hogy otthon érezd magad ebben a kategóriában.Fizikai határokon belül képesnek kell lenned bárhova,kérésnek megfelelően beállni,lehetőleg frissen.Országos helyismereted kialakul,napi ügyintézés menetét felveszed,helyzetmegoldó képességed fejlődik.Kisebb javitásokat mentés kérése nélkül megoldasz,munkádat önállóan tudod végezni.Mire ideérsz,"kész sofőr"vagy,értékelhető km-el,és évekkel.Ilyen előélettel, már jó kilátásokkal kereshetsz számodra megfelelő munkahelyet.
2015. szept. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves lupara, köszönöm a segítőkész választ.

Rengeteget vezetek, autót menteni jártam jó ideig, amúgy autószerelő vagyok. Tehát a helyismeret és a gyorsszervíz nem okoz majd gondot.

2015. szept. 2. 06:57
 5/8 anonim ***** válasza:
A szervíz és helyismeret nagy előny. Viszont 45 felett rutin nélkül így is nehéz lesz. De a fentiekkel el tudod talán adni magad. Viszont nem lesz könnyű az tény. Nem olyan leányálom ez a szakma mint a kívülállók gondolják
2015. szept. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
39 éves vagyok. Amikor 20 éve bementem egy két céghez, azzal küldtek el, hogy kicsi vagy még te ehhez öcsi. Kb úgy néztem ki, mint egy 14 éves, sokkal fiatalabbnak látszom a koromnál. Talán most ez előny lesz.
2015. szept. 2. 15:40
 7/8 anonim ***** válasza:
A HR, nem társkereső:) A tiszta tényeket nézik. Egyébként 19 évesen C+E, PÁV II.? Az lehetett vagy bundázott jogsi?
2015. szept. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Volánnál voltam tanuló, autóvillamosság a szakmám. A katonaság fizetett mindent. Nem egyedüli vagyok, aki így szerzett jogsit akkor szerintem.
2015. szept. 3. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!