Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem képes sok biciklis...

Miért nem képes sok biciklis tekintettel a többi úton közlekedőre?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban történt egy eset, ami hihetetlenül felidegesített és szeretnék látni biciklisektől és gépjármű vezetőktől is válaszokat.


Munkám miatt én vezetek egésznap, mindig ugyan azon a területen haladok át.

Ebbe beletartozik a Baja felé vezető Gemenci erdőn átvezető út is. Aki ismeri szerintem nem kell magyaráznom, aki nem: egy nem jó minőségű, nem széles, (főleg kamionok számára nem előzgetésre alkalmas út), de sok kamion is jár arra és egyébként is mondhatjuk forgalmas útnak.


Egy héten biztosan előfordul legalább 1-2 alkalommal, hogy egy biciklis konkrétan feltartja az egész forgalmat, mert ő haláli nyugalommal teker, miközbe a kamion kielőzni nem tudja, mert folyamat jönnek szemből, ezáltal a többi autós sem halad sehova. De(!), mindenki anyázik egyet magában, elfogadja, hiába siet, mert időre megy, nekem is időpontos címeim vannak, de csendben elfogadom, jól van.


A múlthéten viszont mentem volna be egy körforgalomba, indexelt is a benne lévő autós hogy jön ki azon a kijáraton ahonnan én befele indultam volna, viszont mint kiderült, korán rakta ki az indexet én viszont már elindultam, nyilván meg kellett állnom, így a zebrán szorulva. Közbe persze jött másik autó is a körforgalomban amit megkellett várni, de már mögém is beálltak. Viszont az egész zebrán állás ha volt 10-15 mp!


Ez alatt pedig a drága édes biciklisek az ablakon ordibáltak be h "b.zmeg, meg k.rva anyádért álltál a zebára??". LEHET nem láttak miért is ragadtam ott, de had kérdezzem már meg, amikor ők feltartanak egy egész sávot a haladásban, az miért nem olyan nagy baj? Mi miért tudunk ha már szidkozódunk, MAGUNKBAN? Nem be ordibálok az ablakon anyázni mert megkellett állniuk kevesebb mint félpercre??


Kinek milyen tapasztalatai vannak?


Korábban sose értettem a nagy biciklis-gépjármű vezető konfliktust, de azt hiszem már igen..



2021. jún. 8. 19:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

#10: ja, vagy a bicikliút átvezetésen.

De sajnos a legtöbb kereszteződes tényleg olyan, hogy nem is lát ki máshonnan az autós. Épület, bokor, fa, reklámtabla, felfestett parkolóhelyen álló másik autó...

2021. jún. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!