Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most komolyan ennyire utáljá...

Most komolyan ennyire utáljá (to) k a kamionosokat?

Figyelt kérdés
Már kezd idegesítő lenni hogy mindig csak mi hibázunk mikor sokszor a személyautósok hibáznak. Egyszer volt az egyik kollégámnak egy balesete és egyértelmű volt hogy nem ő hibázott de azt is rákenték, párszor rám is kentek ilyeneket. Sokszor lehet olvasni is hogy csak szidnak minket (jó..bevallom van egy két pööcs de akkor se az mindegyik amúgy is a románok között van sok). Ma is volt egy durrdefekt valakinek és ott maradtak a sárvédő darabok meg ilyenek én meg kiszálltam és arrébb löktem hogy ellehessen menni erre valaki ott bszakszik mögöttem. Kuva idegesítő tud lenni az ilyen. Nemrég jöttem haza és 10ből 8an úgy hagyták a ködlámpát én meg alig láttam valamit. Az is ma történt hogy előzni akartam és valami balfsz bevágott elém pedig látta hogy pont kanyarodok. A múltkor kb 30 tonna homokot vittem és pont egy éles kanyar volt és valaki meg vagy 100-110el jött szembe én meg ahogy kanyarodtam éreztem hogy húz a homok. Na hát ha megcsinálta volna nekem ott vertem volna szét félig. És az esetek 90%ában mindig mi vagyunk megbüntetve. Tényleg van olyan ami a kamionosok hibája de azért ez már fura...miért kell ennyire utálni minket? elmondaná valaki?
2010. aug. 25. 22:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10 kamionosból 9 rámhúzza a kormányt előzésnél, vagy kanyarban. Ha te vagy a maradék egy, téged nem utállak. A többit igen.
2010. aug. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én ha vezetek este fele, vagy éjszaka és látom, hogy kamionos jön, mindig arra gondolok, hogy már mennyit levezethetett és mi van, ha elalszik. Szó szerint félek tőlük :S Ez van... Kamionos ismerőseim között is van olyan, aki inkább nem alszik, csak hamarabb túl legyen a fuvaron
2010. aug. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tényleg vannak olyanok akik nem sokat alszanak. De azért általában figyelnek
2010. aug. 25. 22:26
 4/17 anonim ***** válasza:
én 20 éves vagyok és kamionozgatok, ahogy látom mindkét félen vannak hibások. A múltkor egy kisautó előzött meg egy 7.5 tonnásat, de látta hogy nagyon közel vagyok és semmiképp nem fér bele, ő ugyis nyomta és nem fékezett bele és nekem kellett megtennem, hogy ne ölessem meg ott. Nekem is volt hibám hogy pihenés nélkül vezettem, mert telefonon hívtak hogy ott vagyok-e már és falu nem falu 90el max 100al hajtottam, viszont pár napra rá visszagondolva ugy döntöttem hogy ott hagyom mert nem akartam azt, hogy a főnök hajtása miatt valami bajt csináljak. Viszont mindig oda figyeltem és nem húztam be soha senki elé, de az esetek többségében a kisautok ugy előznek meg engem, hogy ha bele férnek is, mindig hamar rámhuznak, és sokszor látom hogy az autó hátsó fele ér hozza a kabinhoz és az nem kellemes dolog az ő részükről sem.
2010. aug. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
és én kisautóval járva, hála az égnek nincs panaszom a kamionosokra.
2010. aug. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nagyon gyorsan mennek és letúrnak az útról.

Mentem robogóval 70-el és mögöttem jött a kamionos, alig várja hogy ne jöjjön szembe semmi, hogy meg tudjon előzni. Volt hogy dudált rám.

Amikor indexelek és fékezek mert le akarok kanyarodni akkor meg tapossa a féket nehogy nekem jöjjön.

Elhiszem hogy sokat vezetnek de azért nem kellene ennyire sietni.

A buszsofőr is sokat vezet mégse tolakodik pedig sokszor neki lenne elsőbbsége(lakott területen belül autóbusz öbölből való kihajtáskor) mégse adják meg neki és nem húzza rám a kormányt, nem dudál.

Amikor meg kocsival megyek akkor olyat fogok ki aki előttem zötyög és nem látok tőle semmit.

A másik amit utálok hogy megállnak a főút szélén a kereszteződés után és nem látom amikor kanyarodok ki a főútra, hogy jön e valami.

2010. aug. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

már majdnem másfél éve vezetek folyamatosan, de eddig csak a román kamionosokat útáltam meg.


Nem volt még két hónapos a jogsim, az a barom állat meg beláthtatatlan kanyarban előzött egy biciklist úgy hogy már bőven átlépte a záróvonalat, közben én a szembe jövő sávban én is előztem egy biciklist, de nem léptem át a záróvonalat. Csak annyit láttam hogy valami nagy betakarja a fél látóteremet, vészfékezés és ki kellet rántanom a patkára az autót hogy ne durranjak bele frontálisan.


Rá pár hétre megyek a körforgóban, látom hogy jön egy kamion, mondom biztos hogy megáll, a nagy lósz*rt, bevágott elém a körforgóba, én meg majdnem becsusszantam a kamion alá.


Rá pár hónapra meg lakott területen kívül akarom előzni a kamionost, 70-el megy, kinézek a szembe jövő sávba, látom hogy tiszta, és berántja elém a kormányt és nem engedte hogy megelőzzem.


Megint pár hónapra rá autóúton megyek 110-el, mögöttem jön a kamionos mint állat és nekiáll előzni, és elkezdi visszahúzni a szembe jövő sávba úgy hogy kb a 3. pár kerék mellet voltam. Megint vészfékezés hogy ne daráljon be a kamion.


Néztem a rendszámokat és ezek kivétel nélkül mind mind román kamionok voltak.



A Magyar kamionosokkal kellemes tapasztalatom van eddig:


Amikor konvojba mentek mindig indexelt az előttem lévő hogy elkezdhetek előzni, közbe a kamion kicsit lassított hogy ha valami esetleg jön akkor még beférjek.


Ha látja hogy akarok előzni akkor eddig szinte mindig indexeltek hogy elkezdhetek előzni meg hasonlók.

2010. aug. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Beviz Elek ***** válasza:

Apum kamionsofőr volt, úgyhogy nincs bajom a kamionosokkal :D


Rossz tapasztalatom inkább a bunkó személyautósokkal van. Látják, hogy jön a kamion a gyorsítósávban, de nem is lassítana és nem is menne a belső sávba a személyautós, hogy a kamion beférjen rendesen. (na meg a másik kedvenc, amikor egy 2000+ ccm-es, turbós autó megáll a gyorsítósáv végén, mert nem tudott 90-ig gyorsítani dombról lefelé->2/a SHELL)


Rám még soha nem húzta egy kamionos sem a kormányt, de olyan személyautóst láttam, aki dombon felfelé a csajának mutogatta, hogy milyen kemény és hogy be mer fékezgetni a kamionok előtt. (és akkor szegény kamionos gyorsuljon vissza.)


Az én életemet többször is megmentették. Romániában (hol máshol...) mentem a főúton és egy enyhe kanyarban a szembejövő kamionos idegbajosan villogott. Éppen azt jelezte, hogy őt előzik és ha nem lassítok, meghalok.


A lényeg, hogy nem szabad a kamionok holtterében közlekedni és ha indexel, akkor hagyni kell neki helyet, mert sokkal nehezebben kanyarodik, mint egy személyautó.

2010. aug. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti neked túl sok bajod van a kamionosokkal, ne gondolod hogy benned van a hiba?

Először is a pénzünkért hajtunk, menni kell mert ha lézengnénk az úton ahogy te szeretnéd, akkor otthon nem lenne amit megenni.

Másodszor meg szerintem kicsit túlzásba viszed, nem hinném hogy annyira rád húznak, hiszen ők sem akarják a bajt maguknak, nekem nem volt kisautóval ilyen panaszom.

És ha a nagyvasra valaki felül az azt hiszem annyira tud vezetni mint ahogyan sok kisautós, mellesleg én is román kamionos vagyok, csak éppen erdélyi.

2010. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Beatrix17 ***** válasza:
Én nem utálom őket,csak kissé szar érzés,ha a közelemben vannak!Sok balesetet láttam itthon,és külföldön egyaránt.Mivel már a kamionosok sem élnek olyan jól,mint régen,hajtanak igen keményen.És ebből rengeteg baleset van...De vannak normálisak is!2szer szorultam már be kamion mögé,és voltak olyan normálisak,hogy lejjebb huzodtak,és indexeltek,hogy ki tudom előzni!
2010. aug. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!