Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most komolyan ennyire utáljá...

Most komolyan ennyire utáljá (to) k a kamionosokat?

Figyelt kérdés
Már kezd idegesítő lenni hogy mindig csak mi hibázunk mikor sokszor a személyautósok hibáznak. Egyszer volt az egyik kollégámnak egy balesete és egyértelmű volt hogy nem ő hibázott de azt is rákenték, párszor rám is kentek ilyeneket. Sokszor lehet olvasni is hogy csak szidnak minket (jó..bevallom van egy két pööcs de akkor se az mindegyik amúgy is a románok között van sok). Ma is volt egy durrdefekt valakinek és ott maradtak a sárvédő darabok meg ilyenek én meg kiszálltam és arrébb löktem hogy ellehessen menni erre valaki ott bszakszik mögöttem. Kuva idegesítő tud lenni az ilyen. Nemrég jöttem haza és 10ből 8an úgy hagyták a ködlámpát én meg alig láttam valamit. Az is ma történt hogy előzni akartam és valami balfsz bevágott elém pedig látta hogy pont kanyarodok. A múltkor kb 30 tonna homokot vittem és pont egy éles kanyar volt és valaki meg vagy 100-110el jött szembe én meg ahogy kanyarodtam éreztem hogy húz a homok. Na hát ha megcsinálta volna nekem ott vertem volna szét félig. És az esetek 90%ában mindig mi vagyunk megbüntetve. Tényleg van olyan ami a kamionosok hibája de azért ez már fura...miért kell ennyire utálni minket? elmondaná valaki?
2010. aug. 25. 22:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint (elég sokat vezetek), vannak jók és rosszak a kamionosok és a személyautósok közt is. Ami biztos: románoktól, akár kamionos, akár személyautós, vagy bármi, nagyobb távot tartok. Lesz@rják a kresz-t, az alapvető dolgokat, beláthatatlan kanyarban előznek, kóvályognak az úton, nem indexel, stb. Voltam már többször kint Romániában is, látva az ottani közlekedési morált, azt mondom, hogy nálunk még jó is a helyzet.

Csak egy példa: a Királyhágón, lefelé menetben hajtűkanyarnál a kamionos megelőz, mert ő a nagyobb. Szembe rendőr bukkan fel a kanyarból, 10 méterre a kamion előtt. Kamionos persze berántja a kormányt, mi meg ha nem vagyunk észnél, repülünk a szakadékba (nem sok híja volt).

Rendőr meg: dudál egy f@szkalap-ot, és röhögve továbbmegy.

2010. aug. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
én is kamionos vok! igen tényleg vannak bunko kamionosok, de ugyanugy személyautosok is! pl mikor egy személyautos kivág egy kamion elé a kamionos meg nem tud megálni és "durr" és ilyenkor is ki a hibás?! hát a kamionos. Pedig az a baj h a személyautosok nem tudják h egy kamiont milyen irányitani...
2010. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nekem most automataváltósom van és kicsit szar mert még nem szoktam meg. Hirtelen elkezd gyorsulni és nem akarok nagyon fékezni mert akkor szar elindulni főleg rakottan amikor parton vagyok. mondjuk ez annyiból jobb hogy nem kell váltogatni. a múltkor messze volt egy személyautó én meg pont előztem egy traktort és be is értem erre elkezd dudálni az a személyautós nekem. én is dudálhatnék amikor az a paraszt bmws majdnem nekemjön mert nem bírja megvárna ameddig elmegyek...amikor ledudálok valakit az útról akkor meg még ő beszél nekem. De azért a rendőrök jobban figyelhetnének a személyautósokra is.

amúgy én is szoktam mutatni h előzhet és általában elengedek mindenkit. Ha tényleg nagyon sietek akkor nem mindig

2010. aug. 26. 22:08
 14/17 anonim ***** válasza:

nekünk kiteherautónk van(avia a30n,még annó ezen tanult akik a "c" jogsit csinálták)

nem nagy,6tonna össztömegbe...4sebességes...de maxon alig megy 70et sík úton...és szinte minden autó,kamionos leakar tolni mer..siet izé...ha olyan van hogy ők mögöttünk nem látják be,akkor indexelünk jobbra h mehetnek...ekkor meg köszi izé...

most nyáron kamionoztam(kamionon voltam kisegítő árúterítés miatt..)hát...m7esen haza fele sietve 90-95el román kamionost megelőztünk...de ő hamarosan úgy döntött h vissza előz...csak úgy jött össze h 80ra le lassítottunk...szal...vmi 60-70km keresztül lett 100-200m előnye...nem tudom...

2010. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Tubarózsa ***** válasza:

hali! nekem soha nem volt semmi bajom a kamionosakkal. vannak köztetek szemetek is és normálisok is, de ugyan ez van személygépjárműveseknél is. Párom buszvezető(előtte sokáig teherautozott) őt is sokan lenézik (utasok, autosok csak mert busztvezet..), és nem mindig az a életveszélyes ahogy a kamionos vezet, hanem ahogy néhány B kat. -os némelyik kész barom..(tiszt. a kiv.-nek) megjegyzem mikor megyek az M0 -án, v autópályán, főúton, néha nyugodtabb vagyok ha kamionosok vannak tulnyomó részt. jobban bizok benetek:))))

20L

2010. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Mindenki között van normális és hülye paraszt. csak sajnos kevés a normális
2010. aug. 27. 22:07
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem utálom őket egyáltalán.A robogósnak írom:persze,hogy megakar előzni hiszen te 70-el mész ő 90-el akar és nem azért mert olyan kedve van!Külterületen lehet használni dudát előzési szándékból,csak ezt neked is tudni kellene.

Sietniük kell ezt neked el kell fogadni ezért ha jön mögötted,akkor húzódj le és lassíts!

2011. febr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!