Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sosem lesz jogosítványom?

Sosem lesz jogosítványom?

Figyelt kérdés

Elöljáróban ott szeretném kezdeni hogy ma buktam meg 4.alkalommal. Már nincs olyan hogy a követekező vizsgán két vizsgabiztos ül bent, de nem is ez most a fontos.

Decemberben kezdtem vezetni egy ismerős oktatónál akivel a kötelező 30 órát 4 hónap alatt tudtam csak levezetni. Helyileg Nyíregyháza. Első alkalommal 36. Órán mentünk vizsgázni, megfékezett parkolásnál mert balra előre párhuzamos parkolást húztam és hajtottam végre, olyan szerencsés szöget találtam hogy egy ívben be is tudtam fordulni. Sebesség, kézifék de a kormányt nem tekertem egyenesbe, gondoltam ha tolatok ki ugyanazon az íven ki tudok jönni mint amin bementem. Hátramenetbe kapcsoltam, hátra fordultam és ahogy megindítottam a kocsit megfékezett. Második alkalommal egy női vizsgabiztossal mentem 42.órán aki nagyon kedves és segítőkész volt. Az oktató ezúttal is megfékezett. Az Arany János utcán kellett pakolnom jobbra hátra párhuzamos parkolással. Szépen végre hajtottam, korrigálás nélkül, kitettem balra az irányjelzőt, tükör, holttér és indultam, mire megfékezett a mögöttem érkező autók miatt, akiket egyébként épp lefogott az előttük áthaladó gyalogos. Harmadjára már mindent megtettem hogy más oktatót találjak de mindenki csak ígéretett hogy majd ekkor meg akkor áttud venni mert nagyon sok a tanulója. Ezért felkerestem az iskola vezetőjét és elmondtam a történeteket, azt hogy azóta sem talál az oktatóm nekem vizsgaidőpontot és hogy a pótórákat veteti csak velem. (6ezer. - /óra).

Keresett nekem időpontot de ő sem tudott átvenni ezért muszáj voltam az eredeti oktatómmal vizsgára menni. Aztán a covid miatt megint mindent lezártak egy hónapra, se vezetni se vizsgázni nem lehetett menni. Tovább kerestem oktatót, sikertelenül. Jött hát a vizsga és ismét megbuktam, megfékezett mert egyíves megfordulásnál túl magas sebességi fokozatban mentem (2esben, csúsztatott kuplunggal). Annyira bepipultam, hogy teljesen kikeltem magamból, kiszálltam az autóból és csak üvöltözni tudtam vele. A túl fűtött érzelmek hevében csak kinyögte hogy mindaddig megfog fékezni amíg nem veszek tőle összesen 56 órát mert én meg sem érem az ő drága idejét addig amíg ennyit nem fizetek ki neki. Egy másik iskola vezetője vett végül át. Vettem tőle 10 plusz órát, kiírt vizsgára. Teljesen letudtam vetkőzni mellette ezt a rengeteg rossz tapasztalatot. Azonban ma vele levezettem a negyedik vizsgámat, vissza értünk a rutin pályára és ott a kocsiban behúzott 11 légből kapott hiba pontot a vizsgabiztos. Az új oktató hatalmas jelenetet rendezett ez okán, de sajnos ez rajtam így sem segített. Teljesen kétségbe vagyok esve hogy mi lesz velem, hogyan lesz jogsim?!

Egyszerűen mindent megpróbálok, megcsinálok de mégis mintha csak a pénzt dobálnám ki az ablakon amit az építkezésünkből veszek el, hogy finanszírozni tudjak. A férjem is stresszel vele kicsit, hogy mennyit kifizettem már, meg még mennyit kell de azért ne adjam fel.

Annyira bele fáradtam már, nem tudom ,mi tevő legyek?



2021. júl. 5. 17:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Kb. ugyanabban a cipőben járunk. Én is egy sz*r oktatót fogtam ki, akivel 3 vizsgát buktam. A tied konkrétan egy rohadék, az enyém szimplán csak nem tudott oktatni - nem arra ment, hogy megtanítson közlekedni, hanem csak be akarta velem magoltatni az összes vizsga útvonalat, jegyezzem meg hol milyen tábla van, stb. Arra ment, hogy emlékezetből vezessek... aztán a jogsival rendelkező kollégáim mondták, hogy ez így nagyon nem jó, így harmadik bukás után oktatót váltottam.


Az új oktató mellett érzem, hogy sokat fejlődtem, de már annyira stresszel az egész, hogy a forgalmi vizsga gondolatára is görcsbe rándul a gyomrom, az átélt rossz tapasztalatok miatt.


Most már úgy vagyok vele, hogy lesz*rom, azt is felküldenek Pestre a PÁV-ra, az sem érdekel,utána meg annyiszor próbálkozom, ahányszor akarok.


Ne arra gondolj, hogy nem tudsz vezetni, meg hogy milyen rosszul megy, mert ebben az a pláne, hogy az első három vizsgád ablakon kidobott pénz volt sajnos. Vedd úgy, hogy ez a negyedik volt az első, ami élesben ment, a többinél már eleve el volt vetve a kocka. Azért azt nem értem, ha mindezt a vizsgabiztos füle hallatára elmondta az oktatód, hogy csakis azért fékezett, hogy vegyél még plusz órákat, arra mi a k*rva anyjáért nem lép a biztos semmit?! Szemét egy bagázs, elképesztő...

2021. júl. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt kihagytam, hogy én is ötödik vizsga előtt állok.
2021. júl. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Igen igazad van, csak mostmár annyira rossz érzések vannak bennem ezzel kapcsolatban. Már nem is mondom senkinek hogy hogyan járok vezetni mert én szégyenlem magam, pedig nem hiszem hogy nekem kellene.
2021. júl. 5. 19:15
 4/32 A kérdező kommentje:
Remélem kedves első válaszoló hogy legközelebb nagyon szerencsénk lesz, ha már pénzünk egyre kevesebb marad! Sajnálom hogy neked is ilyen rosszak a tapasztalataid! Majd kérlek írd meg ha sikerülni fog! Melyik város amúgy?
2021. júl. 5. 19:27
 5/32 anonim ***** válasza:
Melyik sulinál vagy nyíregyen? Én az astra-nál tanultam, elsóre átmentem 300 órával. Másik jogsit a sprintnél csináltam, ők is jól oktatnak, csak drága.
2021. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Kedves 5.válaszoló. Ha egyszer sikerül a vizsga megírom de addig nem szeretném, ki tudja ki olvassa. Gratulálok neked! Baleset mentes közlekedést! 30 órát szerettél volna írni, ugye?
2021. júl. 5. 20:24
 7/32 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok


Én Miskolcon. Köszönöm a jó kívánságokat, én is szurkolok neked! 🤞 Egyébként nálam dettó ugyanez, én is titkolom már kb, mikor megyek vezetni, a vizsgát meg pláne. Idegesít, hogy mindig mindenki ezt kérdezgeti, nagyon frusztráló.


Már számon sem merem tartani, mennyi pénzt költöttem az egészre... úgy érzem, h az első oktatónál kb. csak az ablakon dobtam ki az egészet. :/

2021. júl. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
mièrt 2 esbe akarod megfordítani az autót. jobb index, fèlre àllsz. Balindex, körültekintès, 1 es ès abba fordulsz vègig.nem vàltasz be kettesbe. nagy sebessègnèl nagyobb az ív, ezèrt nem tudtàl megfordulni. A màsik: pàrhuzamos parkolàsnàl nem tolatsz ki. Egyenesen tolatsz, hogy legyen helyed. Majd bal index 1 es ès onnan mèsz ki. nem egyből hàtramenetben. 90 fok előre parkolàsnàl tolatsz ki egyedül. nem csoda hogy megbuktàl...
2021. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
ès mèg egy kèrdès: aZ elmúlt 4 vizsga utàn kellett kapnod egy vizsga lapot, amit alàírtàl. Van rajta asszem 2 olyan sor ami a sikertelen vizsga oka alatta legalàbb 1 et be kellett X elni le a vizsgabiztosnak. Azon mi szerepel. Lehet nem leszek okosabb, mivel oktató nyúlt bele. illetve mint mondott a biztos, miutàn "fèlreàltàl a következö lehetősègnèl"
2021. júl. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Üdvözlet Sátoraljaújhelyből 🙋‍♀️ én is 4. vizsga előtt járok már.. hónap végén fogok menni legközelebb és már 1 éve vezetek, közel 70 órát vettem már! Elképesztően köcsögök... a 3 bukásból egyet éreztem jogosnak, a másikon olyan vizsgabiztost kaptam akinél borítékolható a bukás, 10 percet mentem csak de minden mozdulatomat kritizálta. Harmadik vizsgán meg egyszercsak félreállított, hogy Xy utcán érintettem a felezővonalat és nem jeleztem. Könyörgöm, miért nem akkor szólt? Rohadtul nem emlékszem ilyenre meg az oktató se tudta megmondani, hogy valóban volt-e ilyen 🤷‍♀️ nagyon ideges vagyok és elment az egésztől a kedvem de kell a jogsi. Úgyis addig fogok vizsgára menni amíg nem sikerül. És én is szégyellem már ha kérdezik... csak azért is, mert az autós iskolában meg az oktató is azt mondja, hogy évekkel ezelőtt könnyebb volt jogsit szerezni mert most nagyon kötekednek mindenért. Azt mondták, hogy az elmúlt 1-2 évben a vizsgák sikeressége 30-40 százalékos, míg régebben 70 százalékos volt! Most meg gondolom kell nekik a pénz a lezárások miatt, de én azt mondom, hogy amelyik csak piti, mondvacsinált dolgok miatt buktat, az költse gyógyszerre az összes pénzt amit másokon vasalt be! Nekem már 500 000 forintban van az egész és a vonatjegyet bele se számoltam. Ablakon kidobott pénz. Nagyon bízom benne, hogy a következő sikerülni fog de ha nem, biztos, hogy én is kikelek magamból mostmár. Az édesanyjukkal szórakozzanak. Az oktatómmal nincs gondom, de ha most sem sikerül akkor inkább megpróbálom másnál is.
2021. júl. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!