Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Két napja kezdtem a kerékpároz...

Két napja kezdtem a kerékpározást, hogyan kell irányjelzést mutatni?

Figyelt kérdés
Mire kell figyelni irányjelzésnél, hogy ne esés legyen belőle, hanem rendes irányjelzés?

2021. júl. 23. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Amerre kanyarodosz, azzal a kezeddel jelzel.
2021. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyelj, hogy a súlypontod középen maradjon. Tehát tényleg csak a karodat nyújtsd ki oldalra, ne dőlj rá felsőtesttel. Így megmarad az egyensúlyod és nem lesz semmi baj. :)

Ja, és nem kell teljesen vízszintesig felemelni azt a kart. ;)

2021. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
kézzel szokták jelezni a kanyarodási szándékot. de ha gond, hogy közben ne ess el, akkor inkább szerezz egy kis gyakorlatot. ha jól kerékpározik az ember akkor is életveszély ami az utakon van, hát még ha bizonytalan.
2021. júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Menj ki valahova és gyakorolj. Néptelen helyre lehetőleg.
2021. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
88%

Gyakorolj, próbálgasd hogy egy kézzel fogod a kormányt és akkor menni fog. Kicsit kitartod a karodat oldalra, nem kell teljesen vízszintesen és teljesen kinyújtani sem. Addig ne menj forgalmas úttestre, amíg ez nem megy biztosan.

Pro tipp: vannak ezek a fényvisszaverő cuccok lábra, én olyat teszek az alkaromra ha sötétben biciklizek és akkor ezer% hogy látja a mögöttem jövő, hogy kanyarodni fogok.

2021. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2napja? Hm.. Télen arra figyelj,hogy óvatosan indulj. Láttam egyszer egy mamát télen aki felület a biciklire(havas úton) hirtelen leadta a legnagyobb nyomatékát, elkaparta magát, felborult.
2021. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!✌
2021. júl. 23. 13:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyin sok jó választ adtak, nekem felesleges leírnom.

talán annyit tudok mèg mondani:

-Vèdőfelszerelès

-Világítás.

Jah ès baleset mentes biciklizèst :)

2021. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy apróság: ne próbálj meg közben fékezni, amíg fél kézzel fogod a kormányt. Abból könnyen lesz nagy esés. Egyelőre pedig a gyakorlást javaslom, idővel menni fog a félkezes kormányzás, vagy talán egy hét alatt már megy is.
2021. júl. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszait! Most már tökéletesen megy az irányjelzés mutatás!

Nagyon sok hasznos tanácsot adtatok amiknek köszönhetően megbírtam tanulni! <3

2021. aug. 22. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!