Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem elterjedt, hogy sisakban kerékpároznak?

Figyelt kérdés
2020. aug. 4. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanazért amiért:


- megy a hőbörgés a maszkviselés miatt

- dögöljön meg a szomszéd tehene is

- rám nem vonatkoznak a szabályok, rohadjon meg mindenki

- mit nézel, megüsselek?


szóval érted

2020. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Hát itt falun eléggé kiröhögnének ha abban tekernék el a kocsmába. Félreértés ne essék: hasznos dolognak tartom, de...nem.
2020. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Látod kérdező? :) Itt a kettes. Fél, hogy kiröhögik.
2020. aug. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Alex Fly ***** válasza:
18%

Amiért Hollandiában, Dániában és a többi kerékpáros országban sem. Vagy amiért az sem túl elterjedt, hogy sisakban vezessenek autót.

De hogy jobban megértsd:

[link]

2020. aug. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Én már hordok sisakot egy ideje, de a válasz az, hogy erre szocializálódtunk. Szüleim sem hordtak soha sisakot, mikor bicajozni tanítottak, meg mikor együtt tekertünk, ezért én is így szoktam meg. Aztán rájöttem, hogy kellene, azóta hordok.


Másik ok lehet a lustaság, kényelmetlenség. Na de a koporsó az sem kényelmes...

2020. aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

4:

Megjegyzem, kétlem, hogy Hollandiában lendületből érkeznének oldalról az autók a kerékpárútra, ahol egyébként a bringásnak van elsőbbsége, vagy nyitogatnák rá a kerékpár sávra az ajtókat, illetve a bringások között is kétlem, hogy annyi a bamba, hogy nem néz előre, és simán beléd jön szemből, hiába húzódsz le, amennyire tudsz.

2020. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%

Mert baromság, azért. Gsyerekkorunkban még nem volt ennyi ráérős hülye törvénycsináló, az EU-konform játszóterektől kezdve már mindent le akarnak szabályozni. Kb 8 éves koromtól biciklizek, sisak nélkül jártam be kamaszként a Pilis turistaútjait is, felesleges, kényelmetlen baromság az egész. Csak azért mert páran úgy vélik, hogy kerékpározni csak _uziruhában, _biciklis ciopőben, sisakban lehet, attól még nem lesz igaz. Ezen az alapon sétálni is csak védőfelszerelésben lehetne. A segédmotoromat is akkor adtam el, amikor kötelezővé tették a bukósisakot, előtt azért pár évet élveztem vele a "száguldozást".

Ha kötelezővé teszik a sisakot, 1- le fogom szarni. 2- ha már túl sok lesz a büntetés, abbahagyom, de akkor sem hódolok be egy köcsög kor puhány szülöttei által kreált agyrémnek,

2020. aug. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Hetes, kétfejű barátom! Értem én, hogy nálad a fej és az agy páros szerv, de ez az emberek többségénél nem így van. Ezért érdemes védeni ezeket.
2020. aug. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Amcsiknál közben meg a motorosoknál is oldják fel pár államban a sisakviselést. :D


De majd térjünk rá vissza ha a biciklisek is 80 al mennek minimum.

2020. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alex Fly ***** válasza:
79%

@6: valóban, ott a gépkocsivezetők nem úgy állnak a szabályokhoz, ahogy nálunk szokás - maximum egy alkalommal tehetné meg, utána már nem kell többet vezetnie...

Ott egy kerékpáros-autós baleset esetén a vizsgálat onnan indul, hogy a felelősség 100%-ban a gépjárművezetőé - aztán a körülményektől függően ennek mértéke csökkenhet...

De a lényeg nem ez: a biztonságot nem a sisak, gerincprotektor, lovagi páncélzat vagy mélyűri szkafander adja, hanem elsősorban a "safety of numbers" - és mint a jól ismert ausztrál példa is mutatja, a sisakkampányok pont az ellenkező hatást érik el.

2020. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!