Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Buszsofőr vagy kamionos meló...

Buszsofőr vagy kamionos meló a jobb?

Figyelt kérdés

Eddig buszt vezettem meg papíron buszsofőr vagyok, de amit eddig átéltem , bunkó utasok, tré , ótvar 25+ éves buszok, jó arc kollégák , össze vissza kell menni a megyébe, azt sem tudom mi hol van, melyik buszmegállóba kell megállni, meg ha kérdi az utas, hogy hova megyek én csak a vég pályaudvart tudom , de azt, hogy falu kettőn megállok e azt csak az OBU mutatja, kések mindig és el is számolom magam a pénzkezelésnél, figyelmem nagy részét az viszi el, hogy az ótvar buszt tudjam váltani és ne bologasson. Korán kell kelni..


Ezzel szemben meg a kamionozásban meg nem utaztam, annyi zavarna, hogy nem alszok otthon s ha 4 óránként pisálok random parkolóba kellene kiszállni ahol bűnözők meg lecsaphatnak hobbiból.


2021. aug. 19. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elmeséled ennél bármi jobb.

Én kamionozok, német belföld, pisálással sincs gond, a lerakó felrakokbál intézem.

2021. aug. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kamionos. Neked az örökös sok hülyével van bajod.
2021. aug. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A buszos meló rendkívül változó. Szar régi Ikaruszos falvak közti járattól az ultramodern Setrával való turistabuszozásig mindent letakar. Utóbbi sem egy leányálom, mert a covid megváltoztatta a piacot, de ha vannak is túristák, látod mi történt az M7esen is...

Kamionozással meg az a helyzet, hogy már egy random kisebb magyar cégnél is jellemzően néhány éves nagyon modern, kényelmes kamionok vannak. És válogathatsz, hogy mi tetszik, hogy 3 napig csak mész, és Londonig meg sem állsz, vagy belföldön gyűjtőzöl, stb. De egy biztos, sokkal nagyobb a szabadságot, nem dumalnak az utasok, akkor állsz meg pisilni, amikor akarsz, nyugodtan pihenhetsz csendben.

2021. aug. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

HA azt nem tudod megjegyezni, megtanulni amit állandan és naponta csinálsz, akkor a kamionozás nem neked való.

Hidd el sokall nehezebb mert lehet hogy minden nap új címet kapsz, teljesen idegen országba és ezt mind időre kell teljesiteni.

Ott igaz nem pofázik a rakomány de nem is kapaszkodik.

Neked kell rábírni hogy ne mozduljon el menet közben.

Itt is van még korábban kell kelni.

Például lejár a munkád egy nap délután 16 órakor, akkor elvárják legtöbbször hogy a 9 óra pihenő után már is indulj.

AZ pedig hajnali 1 óra.

Meg ne hogy azt hidd hogy az angol fuvar az milyen szép munka.

Na ott ha az " utasok " felmásznak nem lesz baj a pisiléseddel, mert össze csinálod magad .

És ha véletlen beviszed a szigetre őket és ott megtalálják te leszel a hibás és 2000 font volt a díja egy migránsért.

Senkit nem érdekel hogy hogyan és miért de fizetned kell.

A spaniferezés is elég nehéz meló és ha nem szabályos azért is téged büntet a rendőr meg.

De a szabályost úgy kell értenni hogy ami ők szerintük az! nem az amit te úgy látod hogy jó az.

Arról nem is beszélve hogy nehéz a vezetési időket betartani, amiért még jóval később egy másik országban is keményen büntetnek.

Tehát ha te például magyarba túlvezettél és a német vagy cseh , de akármelyik rendőr kontrollál, piszokul meg büntet még akár 4 hét múlva is , mert kitudja olvasni.

De ez a vezetési idő túllépés is nagyon könnyen össze jön, ate hibádon kívűl is. Például kinézed hogy meddig tudsz elmenni ami még belefér, melyik kút vagy parkolóig. De ha oda érsz nincs egy hely sem, és menni kell a következőig már is túl mentél az időn.

A többi is amikor drónokkal figyelik a követési távolságot, vezetés közbeni telefonálást. Ki mondva vagy a nélkül de egy egy bevétel az államnak .

De itt is kell számolgatni mindíg, a tankolást a vezetési időt , mindent.

2021. aug. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!