Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meredek parkoló feljárón hogy...

Meredek parkoló feljárón hogy érdemes menni?

Figyelt kérdés

Konkrétan a debreceni fórum parkolójáról beszélek, de általános tanácsot is elfogadnék.


Történt velem pár hónapja, hogy mentem fel a felhajtón, és előttem megállt a sor úgy, hogy az előttem lévő már pont vízszinben volt, én meg a felhajtón, és mögöttem is voltak már. Nem volt jó érzés megállni és azon a meredek lejtőn elindulni, le is fulladtam, leizzadtam mire felmentem.

Valószínűleg ez volt bennem legutóbb is, pár héttel később, mentem fel, akkor nem voltak előttem meg utánam sem, de "szemből" mentem be, így hosszabb úton, nem egyesben voltam már a lejtőnél és újra lefulladtam a lejtőn.


Szóval a kérdés, ti hogyan mentek fel a meredek feljárón parkolóházba? Nem váltotok fel egyesből, bármennyire bőg a motor? Visszaváltotok a meredek rész kezdete előtt? Kellene pár tanács, mert nem bízom magamban ebben és nem akarok bénázni, vagy neadjisten valaki más autójában ezzel kárt tenni.



2021. szept. 8. 23:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Kézifékes elindulást neked nem kellett tanulni jogsi oktatáson? Amúgy persze, 1-es. Ilyen helyeken 5 km/h szokott lenni a megengedett, azaz gyalogtempó. Nincs hova felváltani. Igaz nincs szinkron szóval kuplunggal óvatosnak kell lenni, de akinek van kis gyakorlata, tehát nem frissjogsis, annak ez sima ügy.
2021. szept. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Váltsál vissza 1-esbe. Én még nem jártam olyan parkolóházban, ahol 2-es indolkolt lett volna szintek közötti felhajtókon.


Gyakorold a kézifékes indulást!

2021. szept. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

miért kell kettesbe tenni? miért kell bőgetni egyesben?

Ha kifelé mész, szép nyugodtan egyesben, bőgetés nélkül. Aki mögötted jön, az is ezt teszi.

Lazán, görcs nélkül. Ha meg kell állni az emelkedőn, akkor sincs baj...efyesben hagyod, és kézifékkel állsz meg úgy, hogy a lábféket békénhagyod..ha indulhatsz, akkor csak gáz-kuplung, és kiengeded a kéziféket...


Menni fog

2021. szept. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyen megvárom a rámpa előtt, hogy szabad legyen az út. Nem azért, mert ne tudnék elindulni (van visszagurulásgátlóm), hanem hogy ha az előttem haladó kicsit szerencsétlenebb és már ő is beragad az emelkedőn, ne guruljon nekem. És nem érdekel, ha ezzel kicsit lassítom a sort, a biztonság sokkal fontosabb.
2021. szept. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem friss jogsis vagyok (3 éves a jogsim), de főleg az alföldön, síkon vezetek, ritkán van lehetőégem ilyen emelkedőkön vezetni.

Persze, tanultam emelkedőn kézifékes elindulást, megy is (kapubejárónk is emelkedős), csak konkrétan ez a parkoló meredekebb, mint bármi amin valaha voltam, nem is ezen tanultuk az oktatóval.

Miért kell kettesbe tenni: Amikor bemész ebbe a parkolóba, hosszabb úton mész előbb síkon és csak utána kezdődik az emelkedő, mire odaérek, már kéri a motor a kettest. Mögöttem is általában mindig a s*ggemben jönnek, és ez engem tud idegsíteni, valószínű ezért kapkodok és rontom el. Eddig kétszer sikerült lefulladnom, de legalább hússzor voltam már itt úgy, hogy én vezettem, szóval tudom, hogy meg tudom csinálni, csak a rossz élmény megmaradt és elcs*szem... De megjegyzem... inkább lassabban megyek és egyesben.

2021. szept. 9. 08:10
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

Hiába van 3 éve jogsid mégis nagyon kezdő mazsola vagy.

Csak 1.-be lehet ott menni és nem kell bőgetni a motort .

2021. szept. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy bőg a motor? Viccelsz? Azok közé tartozol, akik mér 2500-nál hideglelést kapnak, mert jajj, mintjárt szétesik a motor? Egy átlagos városi kiskocsi kb. 6000-nél tilt le, 5500-ig még használni is lehet, ekkora fordulatszámon kb. 40-el megy egyesben. Egy parkolóházi rámpán vagy spirálon ilyen tempóval még Hakkinen sem megy fel, szóval a bőgetést erős túlzásnak érzem. (A Westend spirálján felfelé már 25-30 között elkezdi bután tolni az orrát kifelé, szóval még az egyest sem lehet kihasználni, saját tapasztalat)
2021. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok profi, ezért is kérdezek, hogy tudjam, mit rontok el, min változtassak, hogy próbáljam, hogy berögzüljön.


Mit értesz az alatt, hogy nem kell bőgetni a motort? Ha sokáig egyesben van, akkor vagy elkezd bőgni, vagy fel kell váltanom hogy lejjebb menjen a fordulatszám. Ha meg elveszem a lábam a gázról, akkor a meredek lejtőn hamar leesik, lefullad.

2021. szept. 9. 09:31
 9/14 anonim ***** válasza:
27%

Digitális a gázpedálod, nem lehet finoman szabályozni, vagy padló vagy semmi? Nem magától kezd el "bőgni", hanem mert nem tudod rendesen adagolni a gázt. De azt még nem árultad el, mit értesz "bőgés" alatt. Ha pörög 3000-t, megy kb 20-al, az egy parkolóházban több mint elegendő.


Ne akard már állandóan kimagyarázni, hogy a te vezetni nem tudásod az autó, a motor, a rámpa és a többiek hibája! Rajtad kívül az összes többi autós úgy tűnik megoldotta onnan a kihajtást.

2021. szept. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De most komolyan, tényleg, írd már le, mekkora a fordulatszám, amikor "bőg" a motor. Én "bőgök" az ilyenek miatt, akik csak a 800-2500 fordulatszámtartományban mernek autózni...
2021. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!