Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meredek parkoló feljárón hogy...

Meredek parkoló feljárón hogy érdemes menni?

Figyelt kérdés

Konkrétan a debreceni fórum parkolójáról beszélek, de általános tanácsot is elfogadnék.


Történt velem pár hónapja, hogy mentem fel a felhajtón, és előttem megállt a sor úgy, hogy az előttem lévő már pont vízszinben volt, én meg a felhajtón, és mögöttem is voltak már. Nem volt jó érzés megállni és azon a meredek lejtőn elindulni, le is fulladtam, leizzadtam mire felmentem.

Valószínűleg ez volt bennem legutóbb is, pár héttel később, mentem fel, akkor nem voltak előttem meg utánam sem, de "szemből" mentem be, így hosszabb úton, nem egyesben voltam már a lejtőnél és újra lefulladtam a lejtőn.


Szóval a kérdés, ti hogyan mentek fel a meredek feljárón parkolóházba? Nem váltotok fel egyesből, bármennyire bőg a motor? Visszaváltotok a meredek rész kezdete előtt? Kellene pár tanács, mert nem bízom magamban ebben és nem akarok bénázni, vagy neadjisten valaki más autójában ezzel kárt tenni.



2021. szept. 8. 23:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

1-esben szépen felmegyek, 2-3000 fordulaton (benzinmotor).

A rámpa legtöbb helyen nagyon meredek, ahol belátható, ott inkább megvárom lent, míg szabad lesz az út.

Kézifékkel egyébként bárhol el tudsz indulni, csak nem alapjáraton, nem kell félni kicsit pörgetni a motort és csúsztatni a kuplungot.

2021. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ja az lenaradt, igen a rámoa előtt vissza szoktam váltani 1-be akkor is, ha a parkolóházban addig 2-ben mentem.

De ez igaz mondjuk egy szűk parkolóhelyre ráforduláskor is.

2021. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

9/12 - "Ne akard már állandóan kimagyarázni, hogy a te vezetni nem tudásod az autó, a motor, a rámpa és a többiek hibája! Rajtad kívül az összes többi autós úgy tűnik megoldotta onnan a kihajtást."


Ez mondjuk tök jó látni azután a komment után, amiben leírom, hogy TUDOM, hogy nem vezetek jól, és javulni akarok, sehol nem írtam, hogy mások miatt nem megy. Amúgy még mindig BEhajtás, felfelé az utcáról.


Az autó egyesben már olyan 2000-2200-as fordulatnál kiírja, hogy jó lenne a kettes, amúgy olyan 2600-2800-körül szokta kérni a magasabb fokozatot.


De köszönöm a tanácsokat, rámpa előtt visszaváltok, egyesben megyek fel.

2021. szept. 9. 12:02
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

#13: az autó csak bután irja ki, nem figyeli, hogy te épp 20%-os emelkedőn mész fel, vagy épp ugyanazon lefelé.

Ha folyamatosan 4000-en forgatva mész fel akkor sem lesz semmi baja, autopályán is annyit forog órákon keresztül.

2021. szept. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!